Autor Wątek: Odchudzanie i waga królika.  (Przeczytany 118379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gary126

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2009, 16:19:56 pm »
Wiesz ja jestem u weta raz na 3 mieszki bym zobaczył czy z małą wszystko okej, ale jak na razie Zuzia dobrze się czuje biega skacze itd. Może ktoś wykonałby taką małą tabelkę ile powinien warzyć nasze małe pupilki bo ten pomysł chyba każdemu chodzi po głowie.

karma Vitapol mieszanka, sianko z 1 carrefour woda, dostateczna ilość i mleczyk, Zuzia kocha mlecz i od czasu do czasu gałązki klonu.

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2009, 17:12:09 pm »
Cytat: "gary126"
karma Vitapol mieszanka
:wow czy to maleńka dostaje do zjedzenia?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2009, 18:07:33 pm »
gary126,  jak napisałam wyżej, podajemy karmę, a nie mieszanki.. www.uszata.com , wejdz na główną stronę SPK, poczytaj o żywieniu itp .. na forum tego jest masa.. Karmę możesz kupić na www.cuniland.pl   np wildlife, cuni pro..
SylwiaG

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2009, 23:33:12 pm »
Mój Dmuchawiec je tyle ile pokazane na zdjeciu
i on dostaje taka miseczke przewaznie o jakies 10 na sniadanie a kolacje tez taka jakos po 24

 


Uszata dostaje róznie i teraz daje jej tylko do klatki bez misek bo jak 6 malych sie zbiegnie to niema szans do miski sie dostac wiec daje luzem

A buby jedza z takiej zakretki po ogórkach i jedza tyle ile na obrazku

 

 

W czasie szkoly uchole (bez dmuchawca) dostaja sniadanie  o 7
a kolacje o 23
dlatego cos w miedzy czasie jest konieczne bo inaczej nawet biegac nie chca
Wtedy daje pól tego co na zdjeciu



Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2009, 12:09:05 pm »
asia4_27,  chyba zartujesz, jestes na forum, wszystko czytasz, i dajesz im mieszankę ????
SylwiaG

dr House

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 23, 2009, 14:59:53 pm »
mam od niedzieli w DT 2-letnią Fuśkę :heart , baranka. próbowałam ją dziś zważyć i ma gdzieś tak około 3 kg i ogólnie jest gruba(ma tyle tłuszczu na tyłku, że nie widać jej ogonka :P  
jak ją odchudzić???
koleżanka ze studiów odchudziła swoją Gryzię, zmieniając jej dietę z granulatu na: łuskane nasiona słonecznika, dyni, fistaszki, żurawinę, różne suszone liście. jak sądzicie, czy to dobry pomysł ??
p.s.
zdjęcia Fuśki możecie podziwiać w "adopcjach" pod "Fuzia, Gdańsk"  :lol

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2009, 15:20:43 pm »
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić ochudzania królika słonecznikem, pestkami dyni, fistaszkami i żurawiną. To wszystko jest obłędnie kaloryczne  :>

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 23, 2009, 15:21:30 pm »
Słonecznik, fistaszki, dynia są tłuste i kaloryczne. Z tą żurawiną to bym też nie przesadzała.

Moim zdaniem przy odchudzaniu ważne jest zwiększenie królikowi ruchu - zmianę przyzwyczajeń żywieniowych trzeba przeprowadzać stopniowo. Trzeba pomału odstawić mieszankę, jeśli królik ją je, bardzo ograniczyć podawanie marchwi, buraków, owoców, raczej postawić na zielonkę, sianko i suszki właśnie. Nie dawać smakołyków w postaci orzeszków czy suszonych bananów. Jeśli podawać granulat, to naprawdę mało.
 
Odchudzanie jest raczej długim procesem, trzeba sobie to tak zaplanować, żeby niechcący zwierzęciu nie zaszkodzić przez np. zbytnie ograniczenie podawanego pożywienia.

Taki grubaskowaty króliczek raczej nie zrobi się szczuplutki, ale na pewo trzeba mu pomóc w zgubieniu naddatku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 23, 2009, 15:34:31 pm »
My się odchudzamy juz hmm ok 3 miesiące i widzę chyba troszkę postępy.Tolkowi tez zwisa  tłuszcz z dupki :) i pod pysiem , dostają 2razy dziennie duzo suszków malin -suszki to u nas podstawa a u króli które nie mają problemów z brzuszkami to zieleninka , do której musisz króliczka przygotować bardzo bardzo powoli.No i dobra karma (tez sa informacje -ale karmy mniej oczywiście)Przejzyj caly temat jest duzo informacji , ale jak nadmieniła Bosniak nie dajemy ziaren gdyż są tłuste.
SylwiaG

dr House

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 23, 2009, 15:42:22 pm »
dzięki! tak więc menu Fuśki :heart  będzie wyglądało tak:

2 łyżki stołowe granulatu dziennie, siano, woda, dużo różnych suszonych liści, a nasionka lub rodzynka w nagrodę np. za niesikanie do mojego łóżka :oh:
jak myślicie?

tylko muszę się dowiedzieć ile wcześniej jadała granulatu..

pozdr :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2009, 15:53:09 pm »
2 łyzki wystarczy na pewno ,najlepiej po łyżce rano i wieczorem.Ja daję chyba nawet mniej. Suszki mozesz dać duzo, a na noc jak zje granulat to można zostawić tylko sianko ,które na pewno głodomor zje. Nasionek nie podawać, po co .. Rodzynki ? nie.. W Nagrodę, możesz dać pachnącą suszkę np babki lacentowatej , albo ususzoną malinkę raz na jakiś czas. Ja tam zrezygnowałąm ze smakołyków,ale raz na 2 tygodnie to pewnie się nic nie stanie:) Niech też coś ma z tego zycia :DD
SylwiaG

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2009, 18:38:12 pm »
tak to sa mieszanki ale zmieniam moim na granulat to zdjecie zrobilam juz jakis czas temu



nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 23, 2009, 12:27:06 pm »
Maluch - znowu przytył, już waży 2,35 kg (ostatnio 07.11 waga się zatrzymała na 2,25kg).
Dieta: 1 łyżka granulatu dziennie, siano ile chce, świeża zielenina pełna miska (średnica 20 cm) każdego dnia, marchewka, buraczek, jabłko - dwa plasterki cieniutkie dziennie. Rzuca się na jedzenie jakby był głodzony i wyjada wszystko co dostaje pod pysiek
Mały nie chce biegać, przekicuje kilka kroków i kładzie się na odpoczynek. Z Dżekim i Nuką nie pobiega jeszcze przez kilka tygodni ze względu na drożdżówkę, którą nosi na grzbiecie.
Słyszałam o tym, że zwierzak upodabnia sie do opiekuna ale aż tak?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 23, 2009, 12:46:22 pm »
moze zmniejsz porcje lub podawaj co drugi dzien warzywa korzeniowe a jablko okazjonalnie,malo sie rusza moze mu sie nie chce :P bo za duzo sie objadl
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 23, 2009, 13:02:26 pm »
Własnie takie mam wrażenie, że nie biega bo brzuchol ciężki ciągnie go do podłogi. Ok, marchewka będzie co drugi dzień, dzięki

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 23, 2009, 13:58:42 pm »
ale aż się dziwię Nuko, że Maluch przytył na tej diecie :oh: u nas to wygląda podobnie i dziewczyny trzymają linię :diabelek  może mu się metabolizm spowolnił po lekach? albo samotność tag go rozleniwiła? (zgodzisz się chyba że uszy stają się bardziej ruchliwe gdy mają towarzysza :> ) tak więc smakołyki i słodkości reglamentowane, ja mogę Ci jeszcze zaproponować pewną zabawę, którą wymyśliłam z Zającem:
macham przysmakiem przed zajęczym nosem (trzeba samemu wybadać optymalną odległość od uszatego pyska - jedne bardziej stymuluje widok inne zapach czy smyranie poczęstunkiem po wargach :diabelek ) Zając "chwyta trop" i rzuca się na "zdobycz" a ja zabieram rękę - uszaty poluje na swój kąsek, tzn biega za moją ręką (czasem naprawdę bardzo szybko) . W wersji "rozszerzonej" pokazuję Zającowi, że ma wskoczyć z materaca na szafkę i Zając biegusiem tam leci i czeka na nagrodę :lol  jak już zje przysmaka to robię "łaaaaaa" i macham rękami - sierściuch ucieka cały szczęśliwy, robiąc po drodze piruety  :lol
Po trzech takich "rundkach" leci do miski i długo żłopie a potem leży wyciągnięty.
Mysz chyba nie lubi się tak bawić(no i Zając wiecznie przeszkadza, przepędza ją jak widzi że coś kombinujemy za jego plecami :diabelek ). Wydaje mi się, że ta zabawa podoba się królikom mającym "instynkt łowcy" tzn. takim które szarżują i atakują.

Ale się rozpisałam :oh:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:02:32 pm »
Maluch od 21.11 przytył 10 dag. Teraz mam już 2.45 kg przytulankę.
Zgodnie z zaleceniam Doktora Krawczyka byliśmy dziś na USG. Wszystko bardzo dobrze, widziałam dwie piękne nereczki, pęcherz, trzy bobki, wątroby nie rozpoznałam bo to jakas rozmazana plama była, ale widziałam za to jak pracuje serducho. żadnych zmian, żadnego wzdęcia - wszystko zdrowe.  :jupi
Mały grzecznie leżał na pleckach przez calutkie badanie a potem dzielnie zniósł kąpiel żeby usunąć żel z futerka (to już w domu)
Wielki brzuchol jest z pokastracyjnego łakomstwa i przechodzimy na ścisłą dietę. Zero granulatu, warzyw korzeniowych, tylko sianko i woda, suszki, zielenina.
Mały z uwagi na drożdżycę nadal nie może ganiać z Dżekim i Nuką, jak go rozruszać?
On wychodzi z klatki po to żeby położyć się na podłodze i lizać swoje łapki, ewentualnie raczy obejśc mieszkanie w poszukiwaniu smakołyków, których oczywiście nie znajduje, po tym obchodzie wraca na swoje ulubione klepki podłogowe i śpi. Na każde moje podejście do niego jest reakcja - uchylone oko, postawione ucho, czasami nawet usiądzie - to cały wysiłek na jaki ma ochotę.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:06:00 pm »
ozyje jak bedzie teraz na diecie..zobaczysz :P
kiedys czytalam o odchudzaniu uchola na "uszatej"
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 01, 2009, 21:31:40 pm »
Cytat: "nuka"
jak go rozruszać?


no wiesz :(  to ja się post wyżej tak naprodukowałam, a Ty nadal pytasz? :P

poustawiaj mu jakieś podesty(np z kartonów przykrytych kocykami)  i porozkładaj mu jedzonko w różnych miejscach - listek tu, listek tam.. buziaki :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Odp: Waga królika i odchudzanie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:04:43 pm »
Jadwinia, no pytam, bo on na nic nie ma ochoty, obchód mieszkania tylko i wyłącznie w celu znalezieniu smakołyków - słodkich, rodzynek, banana, po listeczek nie raczy przejść. Zieleninę najróżniejszą ma przeciez każdego dnia.