Autor Wątek: Transporter  (Przeczytany 169962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Transporter
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 26, 2012, 22:06:59 pm »
Z jakiej firmy jest ten transporter?
To jest Gulliver Midi firmy Stefanplast.

SPECYFIKACJA PRODUKTU:
    wymiary transportera:
        długość 45 cm
        szerokość 33 cm
        wysokość 33 cm
    materiał: plastik
    w komplecie pasek na ramię
    maksymalne obciążenie 5 kg

Czyli na dobrą sprawę jest nieco smuklejszy od "zwykłego" kociego. Dwa karzełki, jak Didi i Bielitek spokojnie się zmieszczą w komforcie. Standardowe miniatury raczej na krótkie trasy. Ja do Atlasa 10 mogę swobodnie wsadzić i nosić do weta 2 miniatury (1,7 i 1,8 kg) a na chwilę, to i 3 uszaki posiedzą.
Dla większych królików Stefanplast ma wersję Gulliver, jest bardziej opływowy jak Atlas czy Trixie i ma uszka na pasek na ramię.


Z tych na ramię są różnych firm:
Trixie Minie - Capri czy Midi - Capri
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2012, 22:10:18 pm wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 27, 2012, 10:36:58 am »
Eni, bardzo dziękuje za pomoc! Zdecydowałam się na ten transporter -- > http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/transport_i_zabawki/transportery_dla_gryzoni/47375 :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 27, 2012, 10:42:27 am »
Eeee ja bym polemizowala czy w ten transporter Capri wejda dwa uszaki i to jeszcze na komforcie. Wejsc wejda ale nawet karzelki beda się w nim "kisic".
Moje jedno baranisko ma w takowym malutko miejsca.

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 27, 2012, 10:55:11 am »
A masz taki sam?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 27, 2012, 11:09:52 am »
Mam dokładnie taki http://allegro.pl/okazja-transporter-trixie-midi-capri-44x33x32cm-i2366702570.html

Edit. Dokładnie taki jaki w linku podałaś :)

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 27, 2012, 11:13:33 am »
To jest dokładnie taki sam. hmm... to już sama nie wiem. :/
Może taki...? ---- > http://animalia.pl/produkt,23383,50,zolux-torba-transportowa-everyday-hello-kitty-35-x-15-x-25-cm.html ;)

Tak na dobrą sprawę to jak się przyjrzałam to ten transporter jest prawie tej samej wielkości co ta torba transportowa -- > http://www.zooplus.pl/shop/koty/transportery_obroze_kota/torby_transportowe/sturdi_produkty/162237 :/
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 11:18:53 am wysłana przez Irokezik91 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 27, 2012, 11:20:17 am »
A na jakie trasy będziesz jeździła z torbą? Jakieś króciutkie jak tylko droga do weta czy nawet dłuższe?


Edit. Niestety, torby mają to do siebie że są znacznie mniejsze niż transportery zwykłe.

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 27, 2012, 11:25:40 am »
Raczej głównie ma służyć jako transporter do weta, ale sądzę, że sporadycznie również będą jeździć w dłuższe trasy np, do mojego taty na wieś (godzina) czy do moich teściów (5-6 godzin), ale podkreślam, że to będą bardzo rzadkie wyjazdy, góra raz na miesiąc.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Transporter
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 27, 2012, 11:25:54 am »
Eeee ja bym polemizowala czy w ten transporter Capri wejda dwa uszaki i to jeszcze na komforcie. Wejsc wejda ale nawet karzelki beda się w nim "kisic".
Moje jedno baranisko ma w takowym malutko miejsca.

Jak ktoś nie ma wyobraźni przestrzennej, to proponuję sobie gazetę wyciąć w takim kształcie i zobaczyć, jaka to wielkość. Ten transporter jest praktycznie tak samo duży, jak Atlas 10 lub Gulliver 1, dwa karzełki spokojnie tam wejdą i się wyłożą. Mieszkać w nim nie mają. W takim transporterku jechali do DS Figiel i Noel - lekko ponad 1 kg chłopaczki - zmieściła by się im jeszcze jakaś koleżanka :P

Transporter ma umożliwiać bezpieczne dowiezienie do weterynarza czy do miejsca docelowego. Nie nadaje się na lokum stałe. W czasie podróży, szczególnie komunikacją publiczną, królik nie powinien mieć za dużo przestrzeni, bo spanikowany będzie rozrabiał albo będzie nim rzucać po wielkim transporterze (przecież się nie złapie rączką ;) ) - transporter ma tu zastąpić przytulną norkę, w której królik by się chował.

Wybierając torbę trzeba sprawdzać, jak jest wentylowana - bo psu się wystawi głowę na zewnątrz, z królikiem to nie przejdzie.

Raczej głównie ma służyć jako transporter do weta, ale sądzę, że sporadycznie również będą jeździć w dłuższe trasy np, do mojego taty na wieś (godzina) czy do moich teściów (5-6 godzin), ale podkreślam, że to będą bardzo rzadkie wyjazdy, góra raz na miesiąc.
Jak już pisałam, ja  nie polecam toreb, szczególnie na dłuższe posiedzenie - królik zrobi siusiu i będzie przemoknięta, zabierze się zębami i sobie wyjdzie. No, ale też nikomu nie zakazuję. Czasem komuś jest wygodniej albo króliczki są wyjątkowo grzeczne i nie rozpracowują torby.

Z tym, że dla dwóch króliczków wcale nie musisz kupować torby z podziałem, one się będą w podroży do siebie tulić.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 11:36:59 am wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Transporter
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 27, 2012, 11:26:25 am »
Nie chce plastikowego transportera ze względu na to, że poruszam się komunikacją miejską, a gdybym na dodatek musiała jechać z dzieckiem... to zupełnie nie dałabym rady się zabrać.
Z drugiej strony martwi mnie to, że królik tak łatwo może torbę zniszczyć. W takim wypadku torba z siatką oddzielającą zwierzęta nie ma żadnego sensu, a tym bardziej za takie pieniądze.
Jeszcze może napiszę do tego sklepu zapytanie czy torba nadaje się do przewozu królików... Zobaczymy co odpowiedzą.
Dzięki za odzew. :-)
A nie pomyślałaś że w autobusie ktoś może upaść na królika i go zmiażdżyć/przygnieść w takiej torbie ?



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Transporter
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 27, 2012, 11:30:08 am »
Ja mam pytanie - czy ktoś posiada transporter na kółkach? Jeśli tak to jaki? Coraz poważniej rozważam kupienie takiego transportera... Standardowy (48cm) jest już zbyt mały dla Shivy, a że waży prawie 6kg noszenie jest baaardzo uciążliwe...
Może ktoś mi poradzić? :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Transporter
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 27, 2012, 11:36:19 am »
Ja mam pytanie - czy ktoś posiada transporter na kółkach? Jeśli tak to jaki? Coraz poważniej rozważam kupienie takiego transportera... Standardowy (48cm) jest już zbyt mały dla Shivy, a że waży prawie 6kg noszenie jest baaardzo uciążliwe...
Może ktoś mi poradzić? usmiech2

Widziałam taki używany Atlas 30 na rynku u nas, miał taką długą rączkę do ciągnięcia, jak wózek. Nie wydawał się aż taki ogromny. Nawet się zastanawiałam nad nim, ale mam już 10 i 20 więc w sumie nie potrzebny, a u nas niestety chodniki pozostawiają wiele do życzenia i bym nie uciągnęła na takich kółeczkach.
Już prędzej na dziadkowym wózku na zakupy bym zamontowała atlas 20 i wygodniej pociągnęła :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 27, 2012, 11:39:34 am »
ewer, o matko jakie wizje... :o ale rzeczywiście, może zdarzyć się taka sytuacja, ale sądzę niestety, że równie niebezpieczne by to było w przypadku plastikowego transportera, ponieważ królik by się mógł za to ładnie poobijać... łamiąc przy tym swoje kostki. :/
Torby po za tym są też usztywniane, one nie są całkiem przecież miękkie, ale i tak myślę, że zrezygnuje z tej torby ze względu na to, że króliki mogą ją szybko zniszczyć, a większa też od tego plastikowego transportera nie jest, no i oczywiście ta CENA odstrasza.
Jeszcze czegoś poszukam większego i plastikowego z paskiem na ramie.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Transporter
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 27, 2012, 11:43:41 am »
Widziałam taki używany Atlas 30 na rynku u nas, miał taką długą rączkę do ciągnięcia, jak wózek. Nie wydawał się aż taki ogromny. Nawet się zastanawiałam nad nim, ale mam już 10 i 20 więc w sumie nie potrzebny, a u nas niestety chodniki pozostawiają wiele do życzenia i bym nie uciągnęła na takich kółeczkach.
Już prędzej na dziadkowym wózku na zakupy bym zamontowała atlas 20 i wygodniej pociągnęła :P
A dawno go widziałaś, czy jest jeszcze szansa aby kupić? :D i ile kosztował? Kurde, też nie wiem ile takie kółka wytrzymają... Tu są najtańsze:
http://allegro.pl/kolka-do-transportera-4szt-capri-gulliver-tx39844-i2338159837.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Transporter
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 27, 2012, 11:52:59 am »
Jam mam 3plastikowe transportery, a ostatnio kupiłam transporter torbę. Dokładnie to taką http://allegro.pl/xl-torba-transportery-dla-psa-kota-transporter-i2344882648.html (znalazłam ją na tablica.pl i kosztowała 40zł) . Bardzo ją sobie chwalę, jest niezastąpiona w komunikacji miejskiej. Moje króliki mają tendencję do gryzienia, szczególnie miała ją Maro, ale podróż i nowe dźwięki królika stresują i najczęściej o gryzieniu zapominają.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Transporter
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 27, 2012, 12:00:06 pm »
A nie pomyślałaś że w autobusie ktoś może upaść na królika i go zmiażdżyć/przygnieść w takiej torbie ?
Równie dobrze można się martwić, że w plastykowy transporter uderzy samochód i roztrzaska.

Jeszcze czegoś poszukam większego i plastikowego z paskiem na ramie.
Gullivery są dobre, są teraz jeszcze takie włoskie, z dziurkowaną górą (kotka na tymczasie u mnie ma taki), też mają zaczepy na pasek (pasek może być od torby podróżnej albo dokupić). O ten Gulliver Midi, co ma Madzia możesz dopytać użytkownika "tusiek" ona ma taki, a posiada karzełka. Po adopcji samczyka, baranka sugerowałam zmianę na coś większego, ale samczyk chyba równie mikry, co małżonka, więc może korzystają z niego - dopytaj, jak się sprawdza, Natalia na pewno się z chęcią podzieli doświadczeniem mamy mikrusków :P

A dawno go widziałaś, czy jest jeszcze szansa aby kupić? icon_zeby i ile kosztował? Kurde, też nie wiem ile takie kółka wytrzymają... Tu są najtańsze:
http://allegro.pl/kolka-do-transportera-4szt-capri-gulliver-tx39844-i2338159837.html
Nie zaptałam o cenę, nie widziałam go potem. A te kółka nie pasowałyby, bo tamten był Atlas Ferplasta, a te są do Trixie.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 27, 2012, 12:06:40 pm »
Ten transporter wygląda bardzo obiecująco... ---- > http://produkty.animalia.pl/produkty_info.php?id=75

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Transporter
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 27, 2012, 12:08:58 pm »
Chodzi mi o to, aby te kółka do Guliwera 3 podczepić :) dadzą radę, ktoś tak zrobił?
http://allegro.pl/trixie-plecak-i-torba-na-kolkach-2w1-dla-psa-kota-i2332477485.html takie coś jest fajne, ale za mała powierzchnia do leżenia :/
A dla Was są wygodne te rączki od plastikowych transporterów? Mi strasznie się wbija w palce, boli  ;(
Ten transporter wygląda bardzo obiecująco... ---- > http://produkty.animalia.pl/produkty_info.php?id=75
Dla mnie za bardzo skomplikowany... zaraz bym rozwaliła  :icon_redface nie ma podanej powierzchni podstawy, ani ceny...

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 27, 2012, 12:13:01 pm »
marciula, bo to jest tylko artykuł o tym produkcie. ;)
Tutaj można go kupić i dowiedzieć się szczegółów -- > http://animalia.pl/produkt,6574,50,catit-pet-cargo-cabrio-transporter-szaro-fioletowy-51-x-33-x-35-cm.html

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Transporter
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 27, 2012, 12:20:25 pm »
A takie cóś? http://allegro.pl/trixie-plecak-dla-psa-i-kota-promocja-i2361040639.html trochę... chyba bałabym się wsadzić tam królika  :icon_eek