Autor Wątek: Transporter  (Przeczytany 169898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2009, 14:11:55 pm »
Cytat: "Misokyaa"
moje prześcieradło przegrało walkę jaką z nim stoczyła
 :lol skąd my to znamy?
A jak przegrało? Ma nowy ażurowy wzorek czy zostało olane (dosłownie)?

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Transporter
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2009, 16:09:22 pm »
bo tylko zmierzwione się nie liczy :P

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Transporter
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2009, 15:48:28 pm »
uh, wygląda jak wycinanka łowiecka, a wszystko po kolei jest olane. Jak to się mówi "nie chwal dnia przed zachodem słońca" - a tak ładnie robiła do kuwety  :bejzbol

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Transporter
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2009, 14:47:30 pm »
witam. Chce kupić transporter dla mojej Zuzy ale nie wiem za bardzo jaki rozmiar będzie dobry może dzięki waszym radom i zdjęciom waszych transporterów wybiorę coś. Aha przeważnie wiozę  na rowerze  lub noszę Zuze do weterynarza a więc co proponujecie.Czekam z niecierpliwością na wasze fotki

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2009, 15:03:07 pm »
Witaj :)

Chyba najbardziej popularny transporter to: http://www.ferplast.com/backend/ftp/itemimg_small/0180002193.jpg
Wlasnie taki mam ja :) Kosztuje ok 40-50zl.

Mozna miec tez taki: http://www.twojpasaz.pl/_var/gfx/7c9b72b5895b4e054e67b097525a3b4a.jpg, chociaz nie polecam na dluzsze wypady, bo material sie szybko psuje, no i kroliczek obsikuje przemakalny jednak dol, robia sie zacieki i trudno to doprac... ;/

Na rynku jest wiele transporterow :)

megana88

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2009, 18:07:58 pm »
A ja mam:



Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Transporter
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2009, 18:14:41 pm »
megana88,  a jaki rozmiar bo wiem że jest kilka.I czytałam że te materiałowe nie są najlepsze. A moja zuza lubi sikać niestety jak idzie do weta.Może napisz coś więcej.

nuka

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2009, 19:06:46 pm »
Moje uszole mają plastikowy transporter, jednak zarówno Dżekula jak i Maluch bardzo się w nim źle czują. Wolą zdecydowanie torby tego typu http://www.allegro.pl/item791486842_transporter_torba_legowisko_dla_kota_lux.html
Zabezpieczam dno wkładając pod ręcznik folię

VIKI:*

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2009, 19:20:41 pm »
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_166&products_id=677

A ja właśnie będę zamawiać i się zastanawiam nad tym, co sądzicie??

megana88

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2009, 20:27:53 pm »
Cytat: "VIKI:*"
http://www.sklep.videozoo...products_id=677

A ja właśnie będę zamawiać i się zastanawiam nad tym, co sądzicie??


Miałam to jak Karolcia do nas trafiła. Ja nie wiem, kto wpadł na pomysł żeby to był transporter dla królika. Karolcia miała pół roku i był już dla niej zdecydowanie za mały, nie polecam.

Cytat: "Kitty"
megana88, a jaki rozmiar bo wiem że jest kilka.I czytałam że te materiałowe nie są najlepsze. A moja zuza lubi sikać niestety jak idzie do weta.Może napisz coś więcej.


Przerobiłam wszystkie (dosłownie) transportery dostępne na polskim rynku. Z racji tego, że wiele podróżuję musiałam mieć coś poręcznego, lekkiego i oczywiście żeby Karolci się podobało. Dlaczego nie transporter? Już o tym kiedyś pisałam. Nie sprawdzają się w autobusach ani pociągach, niby plastik, a takie sińce miałam... (wiadomo jak to jest w naszej polskiej komunukacji). U weterynarza zawsze były jakieś problemy z rozkładaniem, składaniem itp itd. Co do torby to były zarzuty, że przesiąka moczem. Ja podkładam ręcznik (tak jak chyba każdy w transporterze) i odkąd mam tę torbę (rok) jeszcze nigdy niczym nie przesiąknęła. Jest bardzo lekka (w przeciwieństwie do transporterów, które po "zapakowaniu" królika nie są już takie lekkie i poręczne). Rozpina się jednym ruchem, zapina tak samo. Zamek biegnie przez 3/4 torby także żaden problem z czyszczeniem czy wyjmowaniem królika. Ale ile osób tyle zdań, także to jedynie moja opinia na ten temat :)

[ Dodano: Sro Paź 28, 2009 8:29 pm ]
a rozmiar mam M i w zupełności mi wystarcza :)

VIKI:*

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2009, 20:43:08 pm »
O widzisz dobrze, że sie zapytałam to już napewno tego nie kupie :*

megana88

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2009, 21:07:37 pm »
W takiej cenie możesz kupić o wiele fajniejsze transporterki/torby i przynajmniej króliczek bedzie miał jak się obrócić :) swoją torbę kupiłam właśnie w tym sklepie :)

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Transporter
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2009, 21:25:06 pm »
megana88, Aha dzięki prawdopodobnie pojade  w sobote do bielska to kupie zuzi transporter. Dzięki za info. Oczywiście czekam na zdania innych

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Transporter
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 28, 2009, 21:59:15 pm »
Cytat: "VIKI:*"
http://www.sklep.videozoo.pl/product_info.php?cPath=3_166&products_id=677

A ja właśnie będę zamawiać i się zastanawiam nad tym, co sądzicie??


Ja mam taki sam, tylko w kolorze bordowym. I takie kroliki o wadze powyzej 1,6 kg jak baranki tam w ogole nie wejdą, jest w sam raz dla bardzo miniaturowych królików, mój Zorrus swobodnie mogł się poruszać, a nawet położyć się płasko. Marlonek także.

Na lato nie jest dobry, bo slaba wentylacja. Ale na zimę to akurat.

VIKI:*

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 28, 2009, 22:43:57 pm »
Właśnie chyba kupie taką jak Ty masz, bo w sumie nie miałam zdania o torbach :nie_powiem

A co do rozmiaru, bo napisałaś, że masz M, a tam jest nr. 1 mała i nr.2 średnia, to ta M to 2???

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Transporter
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 28, 2009, 23:26:43 pm »
A ja się chyba przekonałam do torby zobacze jak pojade do Bielska to coś na pewno coś wybiore więc jak coś dam fotki

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Transporter
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2009, 08:04:33 am »
A ja nie polecam z materiału ! Pierwszym transporterkiem Caprii był taki z materiału i jak wyjechałam to musiała w nim tydzień mieszkać w nocy , a rano była puszczana i co ? Przedziurawiła  :oh: Łobuziak . Teraz Kupiłam w KAKADU za 58 zł transporter plastikowy i Caprii się zakochała ;]

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Transporter
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2009, 12:47:42 pm »
Fallen - torba transportowa z materiału przeznaczona jest do transportu :/  nie dziwię się, że przedziurawiła.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Odp: Transporter
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 29, 2009, 15:41:55 pm »
Moja Zuza nie bedzie mieszkac w transporterze, ja potrzebuje go do transportu do weta najczęściej

jagodas

  • Gość
Odp: Transporter
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2009, 15:47:35 pm »
ja mam duży koci otwierany z przodu i z góry, ma miejsce na miskę i poidło, Teki moze sie w nim swobodnie rozłożyć, siedzi bez opuszczania uszu. Kiedyś widziałam jak babka przyniosła króla w takim maleńkim z formplastu i nawet nie mogła go wyciągnąć, straszne . Moja ma 30 cm na 50  i chwilowo ma tam gniazdo :)