Autor Wątek: nie umie chodzic po panelach :)  (Przeczytany 7043 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

szrekus

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:17:43 am »
Nie wiem czy taki temat już był Jeśli tak to przepraszam Chciałam się was spytać czy wasze króliki chodzą sobie normalnie po deskach Nasz Kicek od małego nie umie chodzić po panelach... Trzyma się tylko dywanu, kocyka wszystkiego co znajdzie , a jak wejdzie na deski to strasznie się ślizga i szybko ucieka na "przyjazdy ląd " ;) Jak klatka stoi bezpośrednio na deskach i nie ma żadnego dywaniku, to choćby go człowiek kusił jego ulubionymi dropsami to nie wyjdzie dopóki mu czegoś nie podłożę ;)

nuka

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:22:26 am »
królik w naturze porusza się po miękkim podłożu i skacząc wbija w nie pazurki. Ciężar ciała spoczywa w większości na przedniej części łapy, nie na pięcie. Biegając po arkiecie /panelach / kafelkach, nie ma możliwości w nie wbicia pazurków, z konieczności więc dużo mocniej opiera się na pięcie, i w ten sposób wyciera na niej sierść. Niektórym królikom robią się od tego odciski, czasem potrafi to podejść ropą, krwawić...
Proponuję jednak na obszarze "króliczym" choćby cieniutką wykładzinę

Są uszaki, które po panelach biegają jak po łące, śa takie, które nigdy nie opanują tej sztuki (szlachta uszata  :P )

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:54:28 am »
Tak jest, możesz dać chociż kocyk, lub kiedy będzie biegać, to rozkładać np 2. Ja tak robiłam, Tolek z czasem się nauczył biegać po panelach-to kwestia wyczucia, Susek umiał od początku bo był na nich od malutkiego. Problem pojawia się,kiedy trzeba uciekać - to na początku bieghnie się w miejscu  :DD
SylwiaG

szrekus

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2009, 13:30:02 pm »
Kicek ma już 5 lat i  od samego początku trzyma sie tylko dywanu :) Po prostu byłam ciekawa czy wasze króliki też tak mają Najśmieszniejsze jak ktoś się pyta czy nie boimy się że nam pozjada kable ;) Odpowiedź brzmi Nie :) Bo on poza dywan nie wychodzi :) (no i z dywanu na kanapę skakac ;) też potrafi :)

Blondi

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2009, 15:41:32 pm »
Nasz po panelach i płytkach kica tak samo dobrze, jak po dywanie, dzięki czemu odkurza nam wszystkie kąty ;) i niestety kuszą go wszystkie kable  :/

TUSIA555555

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:39:56 pm »
Blondi, to samo mogę powiedzieć o mojej Tusi- i oprócz kabli kusi ją jeszcze wiele innych rzeczy typu: meble, dywany, ściany...pomimo tego, że ma swoje "zabawki" do gryzienia... :/

Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 30, 2009, 18:31:14 pm »
Moja Zuzia jak sobie coś postanowi to nie odpuści..Kica na wykładzinie ale jak jest za łóżkiem to zawsze kopie tam i drapie...Teraz zajęła się książką i oderwać sie nie może:)
Ksiażka jest jej i na szczescie mi niepotrzebna:)

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 6:44 pm ]
Moja na płytki i panele nie wchodzi. Trzyma sie wykładziny.Jak szłam do kuchni to Ona myk i biegła za mną. W końcu postanowiłam Ją tam wpuścić i nie weszła bo łapki Jej się slizgały...Przednimi próbowała ale tylne zostaly na wykładzinie i tak słodko się wydłużyla:)

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2009, 20:17:07 pm »
moze sie przyzwyczai
to  dla tego ze od malego sie bal
wypusc go z klatki na dywanik a potem go zwin wez na kolana dawaj przysmaki i niech se jakos radzi na tych panelach
Chociaz w sumie ja bym wolala zeby moje siedzialy tylko na dywanie bo potem biegaja wszedzie i nie idzie upilnowac



karola

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2009, 14:05:08 pm »
Według mnie kicek się nauczy.Ja też miałam rok temu remont pokoju i kładłam panele.Basia na początku się bała,ślizgała się po nich ,ale teraz spokojnie sobie po nich łazi.



Pozdrawiam

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2009, 18:37:10 pm »
Moja krolinka od 5 lat nie wyszla poza dywan. Jak przez przypadek tam wpadnie to jest taki stres i slizganie ze az sie przewraca... teraz sie okazalo ze ma krzywy kregoslup i doszedl jeszcze lekki niedowlad tylnych lap, wiec wyglada na to ze od poczatku bolaly ja plecy i dlatego nie chciala smigac po panelach. Za to chlopak smiga jak szalony gdzie tylko sie da  :P

Yuuki

  • Gość
nie umie chodzic po panelach :)
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2009, 19:01:58 pm »
U Mnie się Plamka ślizga, ale jak chce przebiec to kica od mojego pokoju do salonu ;] I ewentualnie gdzieś się schować do kącika i kabelki pogryźć. Smrodek mały :*