Autor Wątek: Linienie  (Przeczytany 1978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Libra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Linienie
« dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:24:22 pm »
Witam wszystkich ponownie! Mój kochany króliczek Puszek ma około 3 lat i gdy nadszedł wrzesień, Pusio niekontrolowanie zrzuca sierśc. Dzisiaj podczas czesania zauważyłam że w niektórych miejsach jest prawie-nie całkowicie, ale dużo siersci tez tam nie ma-prawie nie ma futerka. Chocbym nie wiem ile go czesała i tak bedzie tracil futerko. Nie wiem czy to przez niedobór witamin czy przez nadchodzącą zimę. Proszę o radę! Z góry wszystkim dziękuje  :DD
Pusio żyje już:

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Linienie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:15:51 pm »
podaj Puszkowi siemie lniane, zeby nie dostal zatoru. Co do linienia nic wiecej chyba nie jestem w stanie powiedziec, nie wiem, czy kroliczki linieja na skutek braku witamin, ale mysle, ze mu nie zaszkodzi, jak mu od czasu do czasu wlejesz do poidelka witaminke C w plynie.
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

nuka

  • Gość
Linienie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:27:20 pm »
Króliśki linieją mniej więcej co 3 miesiące, co drugie linienie jest bardziej intensywne. Niektóre uszaki linieją tak, że pojawiają się wyłysienia. Wyczesuj malca, głaszcz wilgotną dłonią i zerkaj na bobki, jak zauważysz koraliki, czyli kilka bobków połączonych włoskami to już reaguj, daj plasterek kiwi albo kawałeczek ananasa.

Offline Libra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Linienie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:36:14 pm »
Ok dzięki Wam, a moża troszkę wkropic do wody cytrynę?
Pusio żyje już: