Porady > Archiwum działu Porady

Gotowanie ziemniaki

<< < (2/3) > >>

rokiowca:
moj ojciec mi gadal ze jakies obierki z kartofla mozna dawac i na poczatku chcialam dac Afrusi ale ona tego nei jada i wyrzucilam to mowil ze kroliki jedza kapuste  suchy chleb i takie tam ale na tym forum dowiedzialam sie ze to jest zuo

Daguchna:
Mój ojciec dał niedawno Zuzce kawałek gotowanego ziemniaczka, ale nie chciała. Zabrałam jej i wywaliłam, bo o ile nie mam za złe tacie, że dba o różnorodność diety naszego królasa, o tyle mój królik byle czego jadł nie będzie :P

sylwiaG:
Daguchna,  proszę Cię !! To nie jest różnorodnosc diety , to nie jest pokarm dla naszych domowych miniaturek !! I raczej miałabym to za złe Tacie, który się nie zna, bo kiedys pod Twoją nieobecnosc cos mu da i koniec będzie ... Żadnych ziemniakow chlebow  Obierków - nie pozwalajcie karmić krolików rodzicom , moja mama tez miala juz szansę zatruć króle,dobrze ze zainterweniowałąm. Rodzice nie wiedzą o zmienie diety o kaloriach itp ..

Nuna:
Kiedys sie wszystko karmilo ziemniakami z osypka : kury, swinie, kroliki . Ziemniaki i zboze rolnik sam uprawial wiec byla to karma najtansza i dostepna, co nie znaczy, ze zdrowa.
Wszystkie te tlusciutkie zwierzatka zjadano, zyly kilka miesiecy , a nie jak nasze kroliki w zalozeniu 10 lat.
Co do resztek, obierek, pietek chleba itd., u niektorych osob jest to mocno zakorzenione, ze nic sie nie moze zmarnowac z jedzenia lub, ze jedzenia nie mozna wyrzucac bo to dar Bozy, dlatego resztki trafiaja do misek naszych zwierzat lub karmi sie nimi dzikie kaczki i golebie.

Tamcia:
Ja mojej suni czasem dam  chleb,wolę,żeby ona zjadła niż mam wywalić(oczywiście mówie o kawałku,góra dwóch)Ziemniaków nie daję,bo wiem,że pies nie trawi tego-to tak w nawiązaniu do tego niemarnującego się jedzenia.Co do surowych ziemniaków to raz kroiliśmy frytki i przypadkiem kawałek wpadł Koki do klatki.Dopiero potem zauważyłam,ze ona coś podjada i od razu to zabrałam.Zaszkodzić jej nie zaszkodził,ale po co to,skoro jest tyle innych zdrowych przysmaków :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej