Autor Wątek: prozba  (Przeczytany 1892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anula797

  • Gość
prozba
« dnia: Wrzesień 19, 2009, 18:20:13 pm »
Mam króliczka kupiłam go 6 dni temu ma klatke w niej sianko ale mam problem sika wszedzie najchetniej na lozko i bobki sa wszedzie czy jest mozliwosc nauczyc go sikac do kuwety a jesli tak to w jaki sposob mam to zrobic.Prosze piszcie na priv !!

Yuuki

  • Gość
prozba
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 20:27:36 pm »
Wydaję mi się że zaznacza teren . To minie ;) Zamiast sianka wszędzie kup paśnik,który zaczepisz o klatkę . Ku kuwetę narożną i tam nasyp żwirek a dno klatki zostaw gołe lub połóż dywan lub kocyk ;)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
prozba
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2009, 22:35:20 pm »
Moja nie zaakceptowała ani paśnika, ani kuwety narożnej  :lol

Zamiast paśnika ma swój koszyczek z siankiem i w kilku swoich kryjówkach też ma sianko, a co do kuwety ... ma taką dla kotka.

ydaje mi się, że tak jak mówi koleżanka z góry - zaznacza terytorium, moja też tak na początku robiła, ale już jest spokój i jest czyściutka :)

Wydaje mi się, że to kwestia czasu, zbieraj bobencje i wrzucaj do kuwety, a w siusiach namocz chusteczkę i też ją tam włóż :)

Jeżeli po jakimś czasie to nie pomoże, kup niską kuwete dla kotków, wydatek ok 15-20 złoty. Może zaskoczy :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Justyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Śniegula, Muminek
  • Pozostałe zwierzaki: Toffi, Czester, Fokus, Śniegula,Muminek, Groszek, Bonifacy, Muszek
  • Za TM: Kubuś, Elma, Bubu, Emil,Mysia, Chomiczek Bez Imienia,Too-tiki, Szarotka, Niuniek
prozba
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2009, 22:57:12 pm »
To kwestia czasu.Jak królik się uspokoi i pozna z mieszkaniem zaobserwuj gdzie najczęściej sika poza klatką i w jedno z tych miejsc wstaw mu kuwetę taką jak dla kota ze żwirkiem i siankiem :-).Zobaczysz że nauczy się tam sikać, bobki może robić jeszcze w innych miejscach ale to mniejszy problem.Powinno wystarczyć a jeśli nie to może trzeba będzie wstawić mu nawet kilka kuwet...Zacznij od jednej,mój królik sikał w łazience w kilku miejscach, w klatce też a klatkę ma w pokoju.Wstawiłam mu kuwetę z garścią sianka do  łazienki w jedno z miejsc gdzie sikał i teraz w 99% sika do niej i do klatki, czasem zdarza się "wypadek" ale to nie koniec świata i można wybaczyć pluszakowi :-).Aha - zapomniałam wpisać że w kuwecie usunęłam górę (została tylko podstawa - mam bardzo dużego królika i tak mu jest wygodniej, zobasz jak Twój woli i ewentualnie też usuń górę , jest mu wtedy łatwiej wskakiwać do środka.Napisz jak postępy w uczeniu :-)