Autor Wątek: Życie i opieka po kastracji / sterylizacji  (Przeczytany 312625 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 08, 2010, 19:17:58 pm »
I ode mnie także. :przytul

kasiagio

  • Gość
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 08, 2010, 19:34:32 pm »
Maki nie jadł i nie robił bobków dokładnie 24 godziny :/  I etż był na mnie bardzo obrażony :( myślałam ,że już mu to nie minie , ale rodzynki bananki swoje zrobiły , ale to dopiero zechciał jeść jakieś 2 tyg, po zabiegu :)

Głaski i miziaski dla rekonwalescenta  :*

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 08, 2010, 22:09:48 pm »
Blakus dziekuje za glaski.   :przytul: Zjadl 10ml. tej papki od veta.  A teraz lezy wyciagniety. Bobki coraz wieksze robi i takie coraz bardziej zblizone do tych prawidlowych. nie jest ich jeszcze zbyt wiele ale przeciez duzo nie je to pewnie i za co tych bobkow mniej.
Jutro ide do pracy wiec relacje zdam dopiero wieczorem.
Dziekuje Wam za wsparcie. Bez Was pewnie byloby ciezko. :)
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 08, 2010, 22:11:08 pm »
Jalcia jaką "papkę" dostaliście? :)

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 08, 2010, 22:16:42 pm »
Mysza mam trzy rozne proszki do mieszania z woda i to mam podawac strzykawka. To jest Supreme Recovery Pack, Critical Care Formula i Oxbow Critical Care.
kazali podawac regularnie to i to co zwykle je.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 08, 2010, 22:54:41 pm »
Critical Care Formula

Zazwyczaj to daje się ptakom np. papugom :) przynajmniej mi to tak tłumaczono :)

Ogólnie strasznie dużo dostaliście suplementów i witamin wzmaniających. Mam nadzieję, że jednak pomogą :)



Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 08, 2010, 23:05:10 pm »
Tez mi to powiedzieli ale mowili, ze dobrze sie sprawdza u krolisiow.
Tez mam nadzieje, ze to faszerowanie go tym wszystkim cos da.
Zauwazylam kolejne bobki, tym razem sa juz uformowane jak te normalne tyle, ze sa podluzne.
Zjadl znowu troche selera. Siana nie ruszyl dzisiaj w ogole.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 09, 2010, 07:46:44 am »
To, że nie je sianka to nic nie szkodzi, Lusilka go nauczy :)

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 09, 2010, 16:19:37 pm »
Dzisiaj jest juz lepiej. Blakus podchodzi sam do pasnika i skubie sianko. Niewiele ale jednak. Zjadl tez troche granulatu , selera i salaty rzymskiej. Wyszedl z klatki i schowal sie w swoim ulubionym tunelu. Lusilka pokicala za nim i spia .
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 09, 2010, 16:56:33 pm »
Fajnie ,że tak się dobrze układa.Oni musza chyba do narkozy używac innych lekarstw  niz w Polsce, skoro króliczki tak lugo dochodza do siebie. Czy  Blakuś to baranek czy ten czarny króliczek z awatarka. Wymiziaj  go za męstwo.

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 09, 2010, 17:12:57 pm »
Blakus to ten czarny. Szczerze mowiac to nie jestem pewna jaka to rasa. Najbardziej zblizony do rasy polish. Wazy 1kg. i 300gr. chociaz ma juz ponad dwa lata. Maluszek. miziam go tyle na ile pozwoli a glaskanie sprawia mu coraz wieksza przyjemnosc.
Dziekuje Wam za troske o mojego maluszka. Juz go nie bede meczyc ta papka ze strzykawki skoro je sam. Podam mu jeszcze te syropy douste . Do weta ide dopiero w poniedzialek na sciagniecie szwow. Dzwonilam do nich dzisiaj i odwolalam dzisiejsza wizyte. Nie chce go stresowac kolejna podroza i tak juz tyle przeszedl. Vetka powiedziala , ze skoro wszystko dobrze to faktycznie lepiej dac mu spokoj.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 09, 2010, 17:19:12 pm »
Oni musza chyba do narkozy używac innych lekarstw  niz w Polsce, skoro króliczki tak lugo dochodza do siebie.
W Uk to chyba uzywaja narkozy wziewnej. Byc moze kroliczek tak zle zniosl ten czas pooperacyjny z powodu stresu. Dobrze, ze juz sie poprawia.
Dori, wiesz lepiej ze dluzej do siebie dochodzi, ale w ogole wybudzil sie z narkozy (przepraszam, ze tak brutalnie w tym temacie), bo w PL to czesto sie zdarza, ze lekarze po prostu usypiaja kroliki na zawsze, bo nie znaja sie na anestezji. My na forum mamy stycznosc z dobrymi lekarzami w PL. Ale ile bylo przypadkow...
Wiec uwazam, ze takie przeszkody sa do pokonania, krolasek dojdzie do siebie i bedzie szczesliwym uszatkiem :)

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 10, 2010, 17:38:14 pm »
Moj Blakus juz doszedl do siebie. Strasznie dlugo to trwalo. Do mnie nie chce podejsc i wcale mu sie nie dziwie. Jak teraz pomysle, ze jeszcze Lusilke mam poddac sterylce to od razu mam ciarki. Na glaski pozwala tylko wtedy gdy wyleguje sie w kuwecie. No wlasnie. Czy wasze uszaki tez lubia lezec w kuwecie?
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 10, 2010, 22:03:14 pm »
Jolcia, duzo uszakow lubi w kuwecie przesiadywac lub nawet spac :)
Dobrze, ze Blakus ma sie juz lepiej. Na razie pewnie jest troche obrazony, ale na pewno mu przejdzie i zapomni szybko o lekarzu i dokarmianiu.
Kazdy uszak inaczej znosi zabiegi i u samiczki, wbrew temu, ze zabieg powazniejszy, moze to pojsc o wiele lepiej. Bedzie dobrze :przytul

Offline jolcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 15, 2010, 19:01:22 pm »
Bylismy dzisiaj   u veta sciagnac szwy Blakusiowi. Wszystko w porzadku. Odetchnelam z ulga. W koncu.
Blakus byl z nami 4 lata, 1 tydzien i 6 dni.
   

moje slodziaki  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=101

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 15, 2010, 19:16:00 pm »
no to super!!! :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: blakus nie chce jesc po kastracji
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 15, 2010, 19:41:29 pm »
Super!  :hura:

a teraz musicie odczekać ok. 6 tygodni i potem mozecie rozpocząć zaprzyjaźnianie.
Trzymam kciuki za szybkie zaprzyjaźnianie :)

Moc głasków dla dzielnego bezjajowca, dla jego przyszłej żony także :)

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: Życie i opieka po kastracji / sterylizacji
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 05, 2011, 13:59:54 pm »
moja Lazi też już tydzień po sterylce. nie było najmniejszych problemów, szwami wcale się nie interesowała. teraz nie bobczy poza klatką, nic nie obsikuje, z półobrotu też nie. biega i łazikuje. tylko stała się bardzo wycofana. już nie przychodzi się głaskać, nie zaczepia (no może raz na cały wybieg mnie zaczepi, mojego narzeczonego omija za to z daleka), nie włazi na łóżko jak na nim jesteśmy. głaskać się da, ale czasem, ucieka od tego :( w klatce za to jest bardzo domikująca, chrumczy na mnie i nawet próbowała chapnąć (teraz już nie, ale i tak widzę różnicę). tak jakby musiała się od nowa do nas przyzwyczaić...
były co prawda problemy z dawaniem leku, wyrywała się, uciekała i robiłam to bardzo na siłę, ale to było tylko 4 dni. u weta ze strachu aż cała się trzęsła.

z brykaniem i ogólnym zachowaniem nie ma problemu, nawet ostatnio wlazła na szafkę w takie miejsce, że nie wiem, jak się tam zmieściła, umieraliśmy się śmiechu, jak tam właziła:D

czy Wasze też były takie wycofane po sterylce? wiem, że musiałam to zrobić i że to duży stres dla niej, ale ja chcę tamtą Lazi! placzek czy taki dystans jej przejdzie?
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

nuka

  • Gość
Odp: Życie i opieka po kastracji / sterylizacji
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 05, 2011, 17:39:14 pm »
Minął dopiero tydzień od operacji, mała potrzebuje trochę czasu żeby znowu zaufać. Dodatkowo poziom hormonów opada stopniowo - nawet do 6 miesięcy, wiosna jest blisko i króliki inaczej się zachowuja niż zwykle. Cierpliwości, łagodności, wyrozumiałości, miłości i przysmaków - tego potrzebuje teraz Lazi

Inga

  • Gość
Odp: Życie i opieka po kastracji / sterylizacji
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 17, 2011, 15:55:04 pm »
Kochani, Karmen prawdopodobnie będzie sterylizowana ze względu na zachowanie (oddzielny wątek). Dlatego też mam kilka pytań, bosię zwyczajnie boję... :(
Jakby ktoś miał link do dobrego artykułu, bo ja nic nie znalazłam to też poproszę.

1.Czym i przez jaki okres karmić po sterylce?
2. Czy coś powinno się znaleźć w zagrodzie? Jakiś kocyk?
3. Jak powienien wyglądać królik po dobrej sterylce? Jak się zachowywać?
4. Na ile wypuszczać królika z zagrody po sterylce?