Autor Wątek: Alex głodny potwór?  (Przeczytany 5526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamut

  • Gość
Alex głodny potwór?
« dnia: Wrzesień 04, 2009, 23:57:18 pm »
Jest ze mną od niedawna, jednak zauważyłem że ma niesamowity apetyt( garść mleczy, 4 łyżki granulatu, siana mnóstwo, owoce, suszonki) I nie jest tak, że mu daję tyle. On sam domaga się tego. Wie gdzie jest torba z granulatem i suszonkami i porostu wali w nią łapą. Siedzi też pod lodówką bo tam są świeże dla niego trawy i mlecze. Czy to źle że ma taki apetyt?? Weterynarz powiedział, że jest trochę wychudzony, więc to chyba normalne?

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2009, 00:00:40 am »
W jakim jest wieku?
Jezeli jest wychudzony to dobrze, ze ma apetyt! tylko nie zapominajcie o ruchu :)

mamut

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2009, 00:04:39 am »
prawdopodobnie rok i kilka miesięcy, ruch ma zapewniony bo jest ciągle poza klatką. Jednak jego mania ciągłego jedzenia i domagania się tego niepokoi mnie. Czy może mieć robaki??

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2009, 00:13:27 am »
Niestety nie mam aż takiej wiedzy, zaczekaj do jutra na resztę ekipy :)
jesteś w Wawie, więc warto skorzystać z listy warszawskich, zaprzyjaźnionych (czyt. sprawdzonych) weterynarzy. Jak ma się wątpliwości to nie ma co się zastanawiać!

Przy okazji, pamiętam jak moją Szarlotkę zastałam w połowie schowaną w opakowaniu karmy albo jak sobie zrzuciła siano i zajadała z miną: no co?to przecież moje? ;)

nuka

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2009, 09:41:05 am »
4 łyzki granulatu to moim zdaniem za dużo a garść mleczu - za mało. Zmieniłabym proporcje na 2 łyżki granulatu dziennie a do tego mleczu i innych świeżynek ile dusza zapragnie. Zmiana oczywiście nie z dnia na dzień a stopniowo

Yuuki

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:05:19 am »
Ja mam podobny problem ;) Tylko że Plamkę głodzila dopada w nocy xD Daję jej tak kolacje ok. 18-19 , a jak wieczorem ją wkładam do klatki to nie da mi spać póki nie dostanie chociaż troszkę granulatu . I co dawać jej ? Plamka ma ok.5 -6 lat ;P
I doskonale wie gdzie jej żarcie , raz wchodzę do pokoju , a ona obgryza opakowanie od granulatu ;P

nuka

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:08:12 am »
Yuuki, jak wygląda codzenna dieta Plamki?

Yuuki

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:15:34 am »
Rano  - łyżka granulatu , nawet mniej
Po południu - marchewka , jakaś zielenina itp.
Tak koło 18 - znów łyżka granulatu

Oczywiście sianko i woda cały czas pod dostatkiem , między posiłkami czasem coś dostaje np. gałązkę , jabłko itp.

nuka

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2009, 10:35:36 am »
Moje uszaki dostają:
 - po łyżce granulaty na pyszczek rano
 - w ciągu dnia dużo zieleniny, każdy kicaj 4-litrowy pojemnik dziennie
 - suszki, średnio dzienie ok 1 opak. na trzy sztuki
 - warzywka - chłopaczki ich nie lubią, więc samiczka dostaje warzywka a samczyki zielone ich części - codziennie pęczek na pyszczek, gałązki
 - siano 24 h
 - kolacja łyżka granulatu + kolejne suszki

Uszaki dużo biegają, nie są otyłe (samiczka może troszkę, przestawiam ją z warzyw na zielonkę)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2009, 13:05:30 pm »
Yuuki,  wasza dieta raczej jest zbyt uboga, właściwie nie ma tam wadnych warzyw zielonek  .. albo lepiej wymień co dalej bo marchewka  itp to dla mnie nie jasne :)
Jeśli się domaga to daj jej koperku, listki kalarepki - to tanie prawy. Mozesz tez podać cykorię, kawałeczek jabuszka, zielone z marchewki (wsp.stopniowo)  suszki .. Nie musisz dawać kolejnej łyżki granulatu bo to nie potrzebne.
Moje dostają -rano - pelną michę warzyw a z reguł są to : dużo kopru, liście kalarepy +korzen, salata rzymska , cykoria, parę kawałęczkó kiwi lub jabuszka , to zalezy co mam. Granulat nie daję. Jedzą to dość długo , na raty . Daję też sianko i np suszony krzak maliny.
- P południu daję suszki , sianko , do sianka sypię garstkę granulków (susek dostaje normalnie , Tolek minimalnie bo jest na diecie :lol )
-Wieczorem jeśli chce mi sie isc na ogród to gałązki jabłoni, liscie winogron , trawa , mlecze  . Kolację podaję późno ok 22. Do sianka parę granulatu,żeby się nie nudziło, czasem pestki dyni , żurawinka itp ..
Ważne aby jadłospis byl zróżnocowany .
Więc jeśli malec domaga się ciagle żarcia to daj mu sporo zieleniny na noc i neich chrupie sobie.
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2009, 15:32:40 pm »
Hmmm no ja bym po prostu dawała więcej zielonego i koło 18 dawała zieleninkę a granulat po 22, lub po prostu przed pójściem spać.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

karola

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2009, 18:54:20 pm »
Moja Basia codziennie dostaje rano i wieczorem dwie łyżki granulatu,a tak w ciągu dnia to jakieś kawałki warzyw,owoców i trawe.Czy to dobra dieta?


Pozdrawiam

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:16:44 pm »
A ile ma lat? Jeśli jest dorosła, to chyba trochę dużo granulatu. Ale w sumie jak od niego nie tyje, to czemu nie? Sama nie wiem.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:21:28 pm »
jpuasz, patrząc na suwak karoli, Basia ma 5 lat i 7 miesięcy.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 13, 2009, 20:20:15 pm »
Ups :icon_redface na suwaczek nie spojrzałam :] No ale to jak pisałam :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:17:02 pm »
Kitty27,  jak na ten wiek to możesz zmiejszyc ilośc karmy na rzecz warzyw. Np rano łyżna karmy, na obiad i kolację warzywa.
SylwiaG

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:20:03 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Kitty27,  jak na ten wiek to możesz zmiejszyc ilośc karmy na rzecz warzyw. Np rano łyżna karmy, na obiad i kolację warzywa.


to do mnie?  :hmmm

chyba pomyliłaś mnie z kimś innym?  :hmmm

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2009, 14:45:12 pm »
Do Karoli...
SylwiaG

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2009, 17:51:25 pm »
To ja mam podobne pytanie:
Moja królewna mieszka w klatce, która stoi w zagródce i praktycznie codziennie biega od 14 do 20 w zagrodzie lub u mnie, a w weekendy cały dzień w zagrodzie..
i ona wie gdzie tam obok stoi żarcie, i ilekroć przyjdę, to ona rzuca wszędzie pudełkiem z żarciem, albo siedzi w paczce siana. Jest taka ruchliwa ze szok  :lol
I choć dam jej kawałek marchewki, sałaty, i natke pietruszki to ona znowu głodna,...
niewiem co zrobić.. dawać jej ile dusza zapragnie?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Blondi

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:42:29 pm »
Gdybyś jej dawała non stop, ona by jadła non stop - króliki to łakomczuchy, mój też co chwilę staje słupka i prosi o wyżerkę, ale ja jestem twarda...najczęściej ;) Karma dwa razy dziennie (chociaż gdyby mógł, zeżarłby całą 500g paczkę za jednym posiedzeniem) plus zielenina ile zmieści, do tego suszki, czasem jakiś owoc lub rodzynki - jak jest głodny, to się zapycha sianem, ale on zazwyczaj nie jest głodny, tylko ma ochotę na coś dobrego :]
Julian biega "luzem" cały dzień, też się martwiłam, że może nie dojada, skoro tak żebrze o jedzenie, ale forumowiczki mnie uspokoiły, że żarłocznośc leży w króliczej naturze ;)

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 26, 2009, 13:27:08 pm »
Acha. Czyli zielonkę do woli? I siano?
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Blondi

  • Gość
Alex głodny potwór?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2009, 17:19:02 pm »
Siana do woli, 24h/dobę plus woda, a zieleninę ja raz dziennie podaję - już wiem, co toleruje bez sensacji żołądkowych i może wcinac w dużych ilościach :)