Autor Wątek: Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?  (Przeczytany 4971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justice

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« dnia: Lipiec 17, 2009, 22:14:12 pm »
Mam pytanie drogie Forumowiczki i drodzy Forumowicze :)
otóż mam potrzebę zakupienia transportera, ale nie wiem który byłby najlepszy. Czy mozecie mi doradzić? :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2009, 22:28:16 pm »
Ja doradzam tradycyjny. Ale było już milion postów na temat transportera - zapraszam do działu Akcesoria :)

Pozdrawiam :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2009, 22:51:37 pm »
Mam oba - wiklinowy i tradycyjny. Najpierw kupiłam wiklinowy - królasek sika i mocz sączy się na cenną, wysokiej jakości tapicerkę samochodu - wersja faceta i mąż się złości ( nie będę cytowac jego słów tutaj..... :> ). Poza tym często wypada z niego sianko.... Zalety - w upalne dni jest przewiewny i jest w nim chłodno..... Polecam tradycyjny.........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Aneczka

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2009, 18:47:04 pm »
Ja też mam oba, bo Bulion nie lubi wiklinowego, a Frot - owszem. Jak gdzies jedziemy, to na cenną tapicerkę rozkładam worek na śmieci.
Wiklinowy jest o tyle fajny, że dobrze się prezentuje, u mnei stoi w "salonie" i Frotek sobie do niego wskakuje dla zabawy co jakis czas, ma tam sinako i lubi tam wejśc na małe co nieco.
Trudno powiedzieć który lepszy

Shaiya

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2009, 15:06:46 pm »
A orientujecie się w cenach transporterka? :P

Justice

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2009, 16:20:46 pm »
z tego co widzialam to wiklinowy kosztuje koło 40 zł a tradycyjny- hm nie wiem własnie

Aneczka

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2009, 17:15:29 pm »
ja płaciłam coś 70-80zł za taki koci (ferplast 20)

kwiatuszek2021

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2009, 17:08:00 pm »
http://allegro.pl/item687401815_transporter_torba_transportowa_zolux_mala.html  ja ten kupilam jest swietny. wygodnie sie go nosi mozna przez ramie albo w dloni. jest przewiewny sianko nie wypada. a toffis dobrze sie w nim czuje w domu trzymam otwarty na podlodze toffi sobie w nim kima i przesiaduje:)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:50:25 pm »
kwiatuszek2021, ta "torba" ma jeden minus. Jak się króliś zesika to trzeba prać. Ja miałam taką przenośkę ale oddałam dla pieska bo dla królika wogóle się nie nadaje.

kwiatuszek2021

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2009, 09:47:56 am »
mozna wyszorowac. mi to nie przeszkadza. a krolis mi sie akurat nie zesikal wiec mialam szczescie:)

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2009, 16:44:12 pm »
Chyba najlepszy to tradycyjny. Ale jak to woli.

megana88

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2009, 16:56:14 pm »
Ja tez mam torbę. Rozmiar 2 (średnia). Do środka wkładam ręcznik albo kocyk i jak zasika to tylko do pralki i po kłopocie. Kupiłam, bo przerobiłam wszystkie możliwe transportery, a torba jako jedyna nie ma moim zdaniem wad. Jest bardzo lekka, można ją nosić na ramieniu (całkiem wygodnie, nie jak w przypadku plastikowego transportera po którym miałam siniaki), u weterynarza nie ma problemu z wyjęciem królika, dookoła ma zamiek, wystarczy rozpiąc i po kłopocie. Transporter często się przycinał, potem były problemy z dopasowaniem do konkretnego uchwytu. Królik uciekał i taki był finał. Do tego uwielbiała zjadać plastikowe kratki na wejściu do transportera. Często podróżowałam pociagami i autobusami i niestety transportery się nie sprawdziły. Teraz mam auto, ale i tak wolę torby.

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2009, 17:00:35 pm »
Te torby również są fajne. Muszę sobie taką sprezentować.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2009, 19:48:32 pm »
Uważam, że tradycyjny jest lepszy. Plastik łatwiej umyć niż wiklinę (no i nie da się tak łatwo zjeść  :> ). Poszukaj na Allegro, można tam w korzystnych cenach dostać fajne transportery (właśnie czaję się na jeden).
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2009, 21:45:11 pm »
Moim zdaniem tylko plastik(ale to moje zdanie) Po 1 zatrzymuje w pewnym stopniu promienie i ciepło Po 2 łątwo umyć Po 3 królik ma stabilne podłoże , np jeśli króliczek nie jest zdrowy (tj przypadek czarka) musi mieć stabilne podłoże Po 4 bardzo wygodnie się króliczka wyciąga przynajmniej w moim, można  wyjąć furtką , ale wygodniej jest odpiąć całą górę i wyciągnąć malca. Poza tym ja na ramieniu np nie noszę bpo króliczkowi chyba wtedy nie jest za wygodnie? Mamy uchwyt i się super niesie (chyba,że jest 3kg'owy byk tj mój Toluś)  :DD
SylwiaG

kessi

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2009, 22:31:01 pm »
Ja rowniez polecam transporter plastikowy, taki jak dla kota. A jesli krolik lubuje sie w przegryzaniu plastiku, to raczej trzeba wybierac te z metalowymi drzwiczkami. Wtedy szybko sie zniecheci:) Wg mnie same plusy - stabilne podloze i sciany, wiec stala przestrzen.mozna postawic miseczke nawet pojnik powiesic od zewnatrz w czasie transportu. Sianko sie nie wysypuje ani podloze, siusie nie wyplyna:)...polecam

Offline Klaudunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2009, 13:25:43 pm »
Ja puki co jestem nastawiona na ten zwykły plastikowy. Ma dużo zalet. A te troby to mnie troszkę wkurzają.  I nie są stabilne.

karola

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2009, 10:13:32 am »
Ja polecam tradycyjny.





Pozdrawiam

nuka

  • Gość
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 23, 2009, 21:37:53 pm »
A ja powtórzę swoją wypowiedź z innego tematu - wszystko zależy od uszaka. Ja mam piękną trójeczkę - Nuce obojętne w czym ją przewoże, i tak zawsze panika, Dżeki żle się czuje w plastiku, w torbie wyleguje się swobodnie, Maluch - torba ok, plastik też może być, jemu wszystko jedno.

ps. moje uszate nie znają wilkiny

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Transporter - wiklinowy czy tradycyjny?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2009, 14:05:19 pm »
a mój transporter to mała klatka chodz nie jest taka mała na bagażnik na rower i jazda lub do auta