Autor Wątek: Dzienny jadlospis dla krolika  (Przeczytany 23182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mania1433

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« dnia: Sierpień 28, 2009, 15:27:09 pm »
Chodzi mi o jadlospis dla krolika na jeden dzien.Radarka lubi wszystko.

Eska

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 16:40:25 pm »
Farfocel codziennie dostaje w zasadzie trzy posiłki.
Rano odrobina granulatu z suszonkami. (suszona koniczyna, mlecz, suszone liście winogrona, malin itp.)
Po południu 'danie głównie', które składa się głównie z warzyw. Marchewka, pietruszka, seler naciowy, brokuły do tego liście cykorii, bazylia, koperek itp.
Wieczorem odrobina granulatu i trochę świeżej zieleninki.
Między posiłkami jakiś smakołyk typu kawałek jabłka, banana, malina czy rodzynek.
Oczywiście uważam z ilościami...

Jolka

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2009, 08:39:59 am »
Moje kochane uszątko dostaje rano sporą porcję zieleniny świeżej (zawsze zrywam jak jestem na porannym spacerze z psami, tak ok 6,7rano), do tego kilka plasterków marchewki, dosłownie kilka kawałków granulatu, i kilka gałązek koperku i pietruszki, no i oczywiście uzupełniam sianko
po południu dostaje kilka kawałków suszonego buraka, znów porcję świeżego zielonego no i np. liście czereśni, które uwielbia, liście malin i bazylię
wieczorem tym razme troszkę więcej granulatu, dokładam sianko , marchewka, koperek, pietruszka..
okazjonalnie: kilka pestek słonecznika, lnu, i zależy co mam w domu, banan, jabłko, gruszka itp (wszystkie te owoce w szczątkowych ilościach, bo przecież to kaloryczne i słodkie), wodę zmieniam raz dziennie

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2009, 09:28:34 am »
marchewę dajesz mu codziennie? sugerowałabym 2-3 razy w tygodniu. marchew i burak mają duzo cukru. wydaje mi się też, że liście czereśni są niewskazane dla królików.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

berry scary

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:41:22 am »
Cytat: "Jadwinia"
marchewę dajesz mu codziennie? sugerowałabym 2-3 razy w tygodniu. marchew i burak mają duzo cukru. wydaje mi się też, że liście czereśni są niewskazane dla królików.


mnie się wydaje, że jak królik nie tyje i zachowuje odpowiednią wagę to nie trzeba zmniejszać tej ilości warzyw, oczywiście zależny ile tych warzyw dostaje:) ale wierzę że są to rozsądne ilości wiec nawet podawane codziennie czymś złym nie są.

Pragnę zwrócić uwagę ze warzywa oprócz cukru mają też inne elementy i dzięki ZRÓŻNICOWANEJ diecie można zaspokoić potrzeby króliczego organizmu.

Tak czytam sobie forum i jakby brać do serca wszystkie rady to nie wiem czym królik miał się żywić (to mniej więcej jak z dieta u człowieka)

granulat - ok ale nie za dużo, jak najmniej bo to w zasadzie taki wygodny substytut i najlepiej jakby się zamieniło zielonkami

owoce - cukier..złoooo.. w małych ilościach

warzywa - cukier...złoooo... ale mozna trochę wiecej:)

ostatnio czytałam że natki pietruszki i marchewki też nie powinno się za dużo dawać bo cos tam (już nie pamietam)

wiec pytanie co dawać królikowi oprócz siana żeby się najadł> mnie przychodzą na myśl babki i mlecze ale to chyba ciut  za mało na cały dzień

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 12:14:55 pm »
Cytat: "Jadwinia"
marchewę dajesz mu codziennie?

Moje też dostają codziennie :]

Cytat: "berry scary"
Tak czytam sobie forum i jakby brać do serca wszystkie rady to nie wiem czym królik miał się żywić

Bez przesady.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2009, 12:34:33 pm »
a  moja Tusia w ogole nie lubi marchewki więc jej nie daję wcale :P

Jolka

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2009, 13:38:43 pm »
Póki co mój uszatek ma smukłą 'figure'?, nie dostaje za bardzo innych 'cukrowych' owoców, od świeta cos tam może... marchewkę dostaje codziennie i odrobinę suszonych buraków, mam świadomość ze zawieraja dużo cukru więc dostaje je w rozsądnych ilościach nawet jak dostaje je codziennie to nie jest to ilość uwazam za duża. Co do liści czereśni gdzieś czytałam że można podawać, podawałam mu je praktycznie od poczatku, teraz rzadziej i nic złego sie po nich nigdy nie działo

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2009, 15:18:16 pm »
Cytat: "berry scary"
ostatnio czytałam że natki pietruszki i marchewki też nie powinno się za dużo dawać bo cos tam (już nie pamietam)

wiec pytanie co dawać królikowi oprócz siana żeby się najadł> mnie przychodzą na myśl babki i mlecze ale to chyba ciut  za mało na cały dzień


Nie "bo coś tam", tylko bo zawierają bardzo dużo wapnia.

A co można podawać codziennie? Gwiazdką zaznaczyłam te łatwo dostępne dla każdego.
Zioła: *Bazylia, *Babka, Borówka, Chaber, Gwiazdnica Pospolita, Komosa Biała, *Koperek, Krwiściąg mniejszy, *Melisa, *Mięta, *Mlecz, *Oregano, Pięciornik gęsi, Podagrycznik Pospolity, *Trawa, *Zboża (trawka).
Warzywa: *Brokuły, Brukiew, *Cukinia, Cykoria, Endywia, Fenkul, *Kabaczek, *Kalafior, *Kapusta pekińska, *Papryka, *Pasternak, *Pomidor, *Rzodkiewka, Sałata rzymska, *Seler.

Czyli jak widać ziół i warzyw, które można podawać codziennie jest sporo, przy czym 9 rodzajów ziół i 10 rodzajów warzyw, które są naprawdę łatwo dostępne. Czy to za mało?  :hmmm



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Mania1433

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2009, 15:53:46 pm »
Radarka przechodzi na granulat Frykas Amimals
Zawiera on 9 % włókna i 1 % tłuszczu.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2009, 15:55:40 pm »
To bardzo mało włókna. Dużo za mało.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Mania1433

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2009, 16:26:00 pm »
Innego nie było.Był tylko Vitapolu.

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:26:16 am »
Słuchajcie...do którego miesiąca życia króliczka powinno mu się podawać karmę dla juniorów tzw? Kiedy można zacząc już dla dorosłych wprowadzać?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:28:02 am »
TUSIA, do 6 miesiąca życia możesz spokojnie dawać karmę dla dorosłych, oczywiście stopniowo..

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:31:04 am »
Do 6 m-ca czy od 6-go?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:33:12 am »
sorry, miało być od  :DD
albo inaczej do 6 m. ż karma dla juniorów  :lol

coś dzisiaj taka roztargniona jestem  :zdenerwowany

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2009, 08:42:45 am »
OK...dzięki bardzo... :DD
A roztargnienie kazdemu się czasem zdarza...

Musta

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:17:32 am »
Niko rano dostaje łyżkę i pół granulatu. Po chwili dostaje jakąś zieleninkę.

Na obiad daje mu różne rzeczy. Dziś dostał natki pietruszki i marchwi ;p

Na kolacje dostaje łyżkę i pół granulatu ^.^ I to koniec jego jadłospisu ;p

Eska

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2009, 12:15:20 pm »
nie wiem, czy nie powinien dostawać mniej granulatu...
a w jakim wieku jest Twój króliś?

TUSIA555555

  • Gość
Dzienny jadlospis dla krolika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:13:31 pm »
A ja dzisiaj kupiłam mojej Tusi fajną miseczkę na jedzenie, którą zaczepia sie uchwytami o klatkę. Wczesniej miała plastikową, ale rzucała nią po klatce bo była leciutka, przez co pokarm był wszędzie. Ta jest głęboka i mam nadzieje ze teraz Tuśka jej nie wyciągnie z uchwytów....
hehe mała rzecz a jak cieszy co  :DD  :DD   tak jak wszystko co sie tyczy mojej króliczej niuni  :heart