Autor Wątek: 5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ  (Przeczytany 12124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« dnia: Sierpień 28, 2009, 12:44:59 pm »
Obecnie w Toruniu przebywa 6 adopcyjnych królinek - same samiczki. Ofelia w sobotę jedzie do nowego domu,  z czego bardzo się cieszymy i jeszcze raz dziękujemy  :bukiet

Niestety 5 pozostałych nadal czeka na swój nowy dom lub chociaż dom tymczasowy, w którym będą mogły spokojnie oczekiwać na adopcję.

Mała prezentacja: :)

Jagoda

Jej ogłoszenie adopcyjne znajduje się tutaj:

http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/jagoda_torun.html

Jagoda jest jedną z ofiar ludzkiej bezmyślności i najprawdopodobniej okrucieństwa - króliki bardzo rzadko wydają z siebie jakiekolwiek odgłosy a Jagoda piszczy z przerażenia gdy ktoś się do niej zbliża.... musiało ją spotkać naprawdę coś strasznego, co doprowadziło do właśnie takiej reakcji, do tak panicznego strachu.... Poza tym, ma straszne odleżyny na łapkach, które wyglądają jak rany... to również świadczy o tym, w jakich warunkach musiała przebywać. 
Dzięki pomocy niezastąpionej Kasi, u której jest teraz Jagoda i która poraz kolejny udowodniła nam jak wspaniałą jest osobą i jak wielkie ma serce  :przytul  - być może uda się nauczyć królinkę żyć w zgodzie z człowiekiem i pokazać jej, że są na tym świecie nie tylko źli ludzie... Musimy mocno trzymać kciuki, żeby cała praca i wysiłek jaki  zostanie włożony w wychowanie Jagody nie poszedł na marne.
Dlatego też, do stałej opieki nad nią potrzebujemy osoby, która ma doświadczenie z królikami, która będzie chciała pomóc Jagodzie wrócić do normalnego, króliczego życia.

Dodam jeszcze, że Jagoda została już wysterylizowana.

Sara

Ogłoszenie na stronie adopcyjnej: http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/sara-torun.html

Sara jest bardzo młodym króliczkiem, ma kilka miesięcy. Jest śliczną samiczką, której po prostu nikt nie chciał... Bardzo dużo ludzi pozbywa się swoich zwierząt z absurdalnych powodów - bo są stare, chore, brzydkie... Dlaczego Sara została oddana? Tego nie wie nikt.... Pobyt w schronisku nie wpływa na nią dobrze - bardzo boi się panującego tam haosu i hałasu. Musi jak najszybciej trafić do nowego domu lub do kogos, kto chociaż przez jakiś czas, chociaz przez miesiąc przechowa ją u siebie, zapewni jej miłość i bezpieczeństwo...

Negra

Ogłoszenie adopcyjne: http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/negra_torun.html

Negra jest wspaniałym, kochanym i ufnym króliczkiem. Nie wykazuje żadnych objawów agresji, jest ostoją łagodności. Większość swojego życia spędziła w klatce, a przecież zasługuje na zdecydowanie więcej...
Niestety kilka dni temu okazało się, że być może choruje na cukrzycę i znaleziono torbiel.... Dokładne badania będą zrobione za kilka tygodni i dopiero wtedy będziemy wiedzieli coś więcej. 
Chore zwierzęta potrafią odwdzięczyć się za okazaną miłość i opiekę ze zdwojoną siłą... nie ma nic wspanialszego od widoku zwierzaka, który patrzy ufnymi oczami z których można tak wiele wyczytać....
Negra musi być pod stałą, jak najlepszą opieką weterynaryjną, dlatego najlepiej dla niej by było, gdyby mogła zostać w Toruniu.

2 króliczki jeszcze bez imienia

Nie długo ukażą się na stronie adopcyjnej. Trafiły do nas kilka dni temu. Jedna z nich, śliczna miniaturka została znaleziona na śmietniku... po prostu brak słów :( To nie mógł być człowiek, który żywą, czująca istotę potraktował w ten sposób... wyrzucił na śmietnik jak zbędną rzecz.....

Potrzebujemy dla niej pilnie domu stałego lub chociaz tymczasowego.

Druga królinka, której jeszcze nie ma na stronie, to piękny baranek. Kolejna ofiara ludzkiej głupoty.

Więcej informacji o wszystkich królinkach będziemy przekazywać na bierząco w tym temacie, a osoby które chciałyby zapewnić którejś z nich nowy dom, lub dom tymczasowy, bardzo prosimy o kontakt:

magda.gralak@kroliki.net  lub ola.glowacka@kroliki.net

nr tel **********

nr gg 3476261

W imieniu króliczek z góry serdecznie dziękujemy  :heart


edit by magda24: usunięto nr telefonu na prośbę użytkownika
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 19:08:39 pm wysłana przez magda24 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 14:10:01 pm »
Jagoda po sterylizacji czuje się już dobrze, króliczka nie może mieć w klatce granulatu ze względu na mocne odleżyny/odparzenia, pomijając jej łapki, kiedy w schronisku usunięto jej kołtuny miała mocno zaczerwienioną sierść na całym ciele

w tej chwili króliczka potrzebuje stabilizacji

gdyby adopcją naszych króliczek zainteresowany był ktoś z Warszawy, w najbliższym czasie istnieje szansa na transport do Warszawy



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2009, 19:15:58 pm »
oto baranek- samiczka, bardzo łagodna, sama szuka kontaktu z człowiekiem- prosimy o pomoc w nadaniu imienia:)














i króliczek znaleziony na śmietniku- samiczka, młoda, zdrowa, bardzo fajne, ciekawskie stworzenie:) - również imienia w tej chwili brak, brak weny:P












sonia

  • Gość
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2009, 21:18:55 pm »
Ksiezniczke baranka nazwalabym SNIEZKA
Natomiast druga krolewne GABI
Obie pieknosci wyglaskac prosze :*

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2009, 08:39:04 am »
Baranica Mećka,a na drugą panienke nie wiem czemu przyszło mi na myśl Norcia.Są śliczne,szkoda tych uszysk :(

Shaiya

  • Gość
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2009, 12:41:59 pm »
Ja barance proponuje Suzi. Strasznie do niej pasuje. Natomiast dla drugiej panny Fruzia. Lub Kika ^^

Phalaenopsis

  • Gość
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2009, 20:44:11 pm »
Ja dla baranki proponuję Bunia. Wydaje mi się, że pasuje;)
Jak tak przeglądam forum i królisie, które zostały porzucone, to najchętniej wszystkie bym przygarnęła... Szkoda, że nie ma na to warunków...

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:04:24 pm »
Baraninka Basia :lol
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2009, 23:19:59 pm »
Madzia i Ola jak ma się sprawa z króliczkami? Czy są chętni chociażby na DT? Tak się zastanawiam, że może mogłabym być DT dla jednej z króliczek ale mam już psa i jednego królika samca więc myślę że musiałaby to być króliczka wysterylizowana, ale jak sobie pomyślę o odleżynach Jagody i bydgoskich weterynarzach to nie wiem czy to jest taki dobry pomysł żeby akurat ją przygarnąć chociażby na DT. Czy wiadomo czy króliczka-baranek jest wysterylizowana? Nie chciałabym aby Kuki ją zamęczył i zrobił jej potomstwo. Kuki ma 6 lat i jest już statecznym królikiem więc myślę że skoro króliczka jest spokojna to może coś by z tego było a już od dawna myślę o towarzystwie dla mojej Kukułki :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 12:18:26 pm »
cytryna27

niestety nadal szukamy DT dla Toli- baranka i Gabi, w tej chwili króliczki są w schronisku:(

doc nie zdążył zobaczyć Toli przed wyjazdem, ale raczej na 100% obie króliczki są niewysterylizowane, a zabieg możemy przeprowadzić najwcześniej za 3 tyg. po powrocie doc do pracy

w przypadku Twojego Kukiego nie wchodzi w grę inna opcja niż króliczka wysterylizowana, więc w tym momencie nie możemy z niej skorzystać:(, ale bardzo dziękujemy za zainteresowanie :bukiet

co do Jagody- to przede wszystkim, jeśli będzie mogła zostać w swoim aktualnym DT, nie chciałabym jej przenosić do momentu znalezienia dla niej nowego domu, Jagoda potrzebuje stabilizacji i wszelkie zmiany nie są dla niej dobre:(

przy okazji poza pomocą z DT chciałybyśmy prosić również o pomoc taką jak 'paczka żywnościowa' dla naszych króliczek. staramy się, żeby miały to co najlepsze, wprowadzamy im skutecznie do diety cuni complete, zioła( dzięki Kasiu, Aniu:) ), ale ostatnio zapasy mocno się skurczyły:( więc jeśli ktoś mógłby nam pomóc, z góry serdecznie dziękujemy



Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 13:53:48 pm »
paczka z ziółkami ode mnie niedługo powinna przyjść :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 14:00:23 pm »
Ola_19,
podaj adres, na jaki wysłać paczuchę  :*

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 14:15:54 pm »
dziewczyny- Jadwinia, nuka, kasiek-  barrrdzo dziękujemy Wam za pomoc:)   :bukiet



Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 335
  • Płeć: Kobieta
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:15:22 pm »
Ola_19 mam trochę jedzenia dla królików na zbyciu. W jaki sposób mogłabym przekazać karmę dla króliczek??

Paulisia

  • Gość
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:05:31 pm »
ja mogę zaopiekować się króliczkiem na DT. Już wcześniej pisałam, ale nikt nie odpisał. Jestem z Poznania, mam jednego króliczka :) pozdrawiam

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:41:07 am »
Cytryna27 mozesz wysłać do mnie - ja już mam przygotowaną paczkę dla toruńskich króli więc podrzucę wszystko razem :) Adres wyślę Ci na priv.

Paulisia dziękujemy za Twoją chęć pomocy, ale jesteś niepełnoletnia więc sama nie możesz decydować o przechowaniu uszola, poza tym z tego co nam wiadomo masz w domu duzo zwierząt więc musisz poswięcić czas głównie im - jeszcze jeden królik to dodatkowy obowiazek. Poza tym czy Twoj uszol jest po zabiegu kastracji lub sterylizacji?
W kazdym badz razie dziekujemy  :bukiet

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2009, 09:43:54 am »
dodam jeszcze ze na stronie adopcyjnej są już:

GABI

http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/gabi_torun.html

i

Tola

http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/tola_torun.html


Jeśli uda się wszystko sprawnie zorganizować to postaramy się wysterylizować królinki po powrocie naszego doktora.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 03, 2009, 10:05:38 am »
Tola jest taka podobna do Bisi (Scarlett)... Śliczna... obie są śliczne... Ja nie mogę oglądać takich bezdomnych króliczków bo bym je najchętniej wszystkie przygarnęła... a tu nie ma jak :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2009, 23:37:18 pm »
sonia

ogromne podziękowania od ekipy toruńsko-koronowskiej za pomoc :bukiet

dziewczyny, jesteśmy Wam bardzo wdzięczne, bo uszole będą miały teraz zapas jedzenia:)

dzięki takiej pomocy jest nam o wiele, o wiele łatwiej

niestety narazie cisza w temacie DT i DS dla naszych króliczek, ale miejmy nadzieję, że niedługo to ruszy i będą pozytywne wiadomości



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
5 cudownych królinek do adopcji - TORUŃ
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 07, 2009, 22:03:06 pm »
nasze króliczki, Sara i Tola nadal czekają chociaż na dom tymczasowy

Tola ma cudowny charakter, potrafi siedzieć przytulona na kolanach, jest rewelacyjnym uszolem, bardzo łagodnym i spragnionym kontaktu z człowiekiem

Sara bez zmian...już długo czeka na swój DT, a najlepiej DS...

Gabi totalnie się rozbrykała

Jagoda powoli zdobywa zaufanie do człowieka, goją się jej rany na łapkach


może jest tu ktoś, kto mógłby dać dom jednej z naszych króliczych księżniczek?:)