Autor Wątek: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław  (Przeczytany 37885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcysia

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« dnia: Sierpień 27, 2009, 16:28:39 pm »
Hej, chciałam się zapytać czy są w okolicach Rybnika, Wodzisławia czy Jastrzębia jacyś dobrzy weterynarze. Zastanawiam się nad kastracją. Szczepienia to wiadomo, obojętne raczej jest ale taki zabieg to już jest poważna sprawa więc szukam dobrego Weta. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 17:18:12 pm »
Marcysia,  Rybnik - Boguszowice  Lecznica Michał Godziek, My chodzimy z uszami tam do Pani agdaleny Grundaj .      Gdzie mieszkasz?? To wytłumaczę Ci jak dojechać. Jest jedna lecznica , w której znają sie na królach. Dopiero co sterylizowali moją królinkę i Zgagi . Wyleczyli też nie jednego forumowego królaska. Poza tym w Jastrzębiu wetów ZERO.
SylwiaG

Marcysia

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 20:19:30 pm »
Dzięki ;). Możesz podać ulicę? Kastracja jeszcze nie jest pewna, ale jeżeli łóżko jest bez właściciela to wali i może ;(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 21:06:48 pm »
Małachowskiego jak dobrze pamiętam. Tak.  Za Kościołem od str Jastrzębia  i za żabką, wjezdzasz do takiego placu tam jest apteka cos tam jeszcze ..  Jak mam problem to jadę do nich , są jedyni tutaj w naszej okolicy .. I oboje mają swoje króliki.
SylwiaG

Jolka

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:13:37 pm »
oo mnie też się przyda ten namiar jak uszak mi podrośnie i bede sie przymierzała do kastracji.. :) póki co odpukać (w niemalowane) uszatek zdrowy i nie mamy potrzeby robić wycieczek do weta :DD

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:26:06 pm »
Gabinet Weterynarii Michał Godziek , drugi lekarz to Magdalena Grundaj. Zapytaj o starą fare, każdy Ci powie gdzie to jest.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:03:56 am »
zgaga14,  no przeciez napisałam, że M. Godziek :D  :P

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 11:04 am ]
Ps a Grundaj juz może nie będzie Grundaj, bo wychodzi za mąż w tym tygodniu :P Mówiła mi.
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:37:10 pm »
Wiem, poznałam przyszłego męża Pani doktor...robił za stojak do kroplówki przy mojej Kicuni  :PP  :P



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:47:45 pm »
Tak? No patrz, jaka jesteś obeznana  :DD  Ja tam nie widziałam nigdy nikogo takiego  :nie_powiem
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2009, 23:50:56 pm »
Czy któraś z Was operowała tam królika?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:46:40 am »
tak, my obie . I to była sterylizacja, która jak wiaomo jest trudniejszym zabiegiem , niz kastracja.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:06:51 pm »
Operacja jesli już ;)

Choodziło mi raczej o inne operacje, rzadziej wykonywane. Szukam kogos kto się zna konkretnie na królikach z dobrym wyposażeniem. Możecie tych lekarzy polecic?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:02:49 pm »
To znaczy jakie operacje? Podaj przykład?
Sprzęt? To znaczy jaki? do usypiania i narkozy wziewnej? Taki sprzęt mają tylko duże kliniki. Zapytaj Aneczkę o Katowice Brynów. Ona leczyłam tam Frotka, powinna wiedzieć , czy mają narkozę wziewną.

Ja mam do tych lekarzy ogromne zaufanie. Ciapę wyciągneli mi z bardzo poważnego stanu.
I jak napisała SylwiaG, sterylizowałyśmy tam nasze samiczki a wiadomo, sterylizacja dla samiczki to bardzo poważna operacja.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:08:27 pm »
zerduszko,   wląśnie jakie operacje .. jak będzie potrzebna to wtedy się zacznij martwić a nie na zapas :)  W Katowicach najbliżej jest dobry chirurg jeśli chodzi o operacje ale to szerokie pojęcie.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:37:53 pm »
Gdybym ja widziała jaka operacja, to o sprzęt bym nie pytała ;) Chodzi sprzęt do diagnostyki.

Ps. Sterylka jest o tyle łatwa, ze jest to częsty zabieg i weci mają wprawę. Gorzej jak coś powaznego, mój wet mi otwarcie powiedział, ze on zębów trzonowych nie wyrywa.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:10:03 am »
zerduszko,  sterylizacja to nie jest prosty zabieg , wiele weterynarzy tego nie robi bo nie umieją , boją się, nie mają wprawy, na ten zabieg wet musi być na prawdę znający się na królikach , te zwierzątka zą bardzo delikatne i wystarczy jeden zły ruch, lub zła narkoza i króliczek się nie wybudzi.
A nie wiem dokładnie gdzie mają sprzęt do czego u nas w pobliżu na pewno nie ma takowych, jak napisałam najbliżej w Katowicach jest Chirurg bardzo dobry DR Gierek, jeśli chodzi o lecznicę to Klinika małych zwierząt w Brynowie. Tyle, później to już co raz dalej.  

PS Gdzie Ty chodzisz do weta ??Możesz podać adres i nazwisko pana ?Może znam , obeszłam wielu wetów ..
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2009, 23:08:45 pm »
Chodzę do różnych ;) Zalezy po co. Ten wet o którym pisałam mi ogólnie podpasował, ropnia ładnie zoperował, królika trzymał po operacji ile trzeba, a nie żeby szybciej, no i przyznał się, ze czegoś nie robi - a mógłby przeciez potrenować  :zdenerwowany

Nazwisko  :hmmm Musiałabym poszukać, zalezy Ci bardzo czy z ciekawości pytasz?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:57:38 pm »
Też znam wetó w Rybniku, więc może akurat coś o nim wiem, pewnie znasz adres jakiś , możesz podać, ale od razu Ci napiszę , że nikt się tam na królikac nie zna oprócz Weterynarzy z Boguszowic :)
A że się nie przyznał to rozsądnie i miło  jego strony.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2009, 14:30:41 pm »
Wet z Żor, bo ja tam chodzę. Adres.... Powstańców Śl  :hmmm
Ja mam z wetami b. dobre dośw. zawsze jak Siwy był chory, to leczenie szło sprawnie, bez naciagania.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:37:37 am »
zgaga14,   wiesz cos o tej lecznicy ??
http://www.lecznica.net.pl/  Jacek Żak interesuje się zwierzętami egzotycznymi , intryguje mnie ta lecznica szczerze mówiąc .

Zserduszko, może o tych Ci chodzi?Przyjmują też w Żorach na powstańców

 A ten Pan ?? Ma jakiś sprzęt ale nie ma mowy na stronie o królikach tylko pisze  gryzonie .. tam raczej nie będę próbować
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:52:23 pm »
Ja tam raz byłam na rtg z Ciapą. Dostałam skierowanie od mojej pani doktro. Dzwonili tam i umawiali mnie na godzine, z zaznaczeniem, że królika trzba przytrzymać w czasie rtg a ja nie mogę bo jestem w piatym miesiący ciąży. Dr Godziek rozmawiał z dr Szwarcem. Podano mój nr telefonu. Przyszłam do domu z Ciapą i telefon od kogoś (od kobiety) z pretensjami, że królka to ma sobie trzymać właściciel. Grzecznie wytłumaczyła wszytsko i usłyszałam, że mam z kimś przyjechać. Mąż w delegacji , ja w ciąży a Ciapa stęka,  bo go brzuszek boli. Pojechałam z ,myślą, że najwyżej będę go trzymać, trudno.  
Na miejscu właściciel bardzo miły, powiedział, że absolutnie nie będę trzymać królika, inaczej było uzgodnione, mam się nie denerwować. Przyjmował chorego na serce pieska- rozmawiałam z właścicielką, która chwaliła go jako wybitnego specjalistę od psów. Nagle do poczekalni wpada kobieta w białym fartuchu i pyta o Ciapę, o osobę do trzymania - ja grzecznie znowu wszystko tłumaczę ale ręce mi się już zaczęły trząść. Na to wszystko wszedł właściciel, popatrzył na panią - ona wyszła używając głośno drzwi..... i za chwilę weszła przemiła, młoda dziewczyna, która zabrała Ciapę, gadała do niego cały czas (że jest piekny itp...). Zrobili rtg, ale ja tam więcej nie pójdę......no chyba, że na usg lub rtg. Dość wrażeń, wszystko zależy na kogo się trafi. Czy znają się na królikach - nie wiem.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2009, 23:40:25 pm »
No właśnie, jak się o tym przekonać, muszę ich kiedyś sprawdzić. A gdzie dokładnie jest ta ulica ? Gdzies bliżej Bazyliki, czy może koło jakiegoś innego punktu znanego ?
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:02:17 pm »
Oj to nie w tą stronę. Jak jedziesz na Wodzisław z Rybnika od strony Reala. Real mijasz po prawej stronie, później są światła, następnie taka duża szkoła. Zaraz za szkołą skręcasz w maleńką uliczkę i jedziesz jakieś 30 metrów. Po lewej stronie stoi nowo wybudowany budynek  - to ten. Według mnie jest tam bardzo drogo, za zdjęcie rtg zapłaciłam 50 zł - nie wiem jaka jest cena wizyty, trzeba by koniecznie zapytać.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 07, 2010, 09:57:57 am »
podrzucę, Zgaga wiesz, że trafiłaś na Ewę Zygmunt, która teraz pracuje w polecanej przez Ciebie przychodni?
Nie powinnam tego może pisać ale Ewa... cóż... chyba tylko na kotach się zna i to też tak nie do końca :(
Ja z przychodni na Krzyżowej (niegdyś Smolnej) jestem zadowolona. Chodzę tam odkąd tylko przychodnia jest otwarta i nigdy nie spotkało mnie nic niemiłego.
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Ulka78

  • Gość
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2010, 10:40:33 am »
Witam wszystkich. Jeśli chodzi o dobrego weterynarza w Jastrzębiu Zdroju to polecam przychodnię dla Zwierząt LIMA VET na ul. 1 Maja 16. Uratowali tam mojego pieska. Mam sunię owczarka szkockiego. Suka ma 4 lata więc młodziutka. Wdało się ropomacicze, podczas zabiegu u suni wystąpiło zapalenie otrzewnej, prawie 2 tygodnie walki o psa i pies żyje. Dzięki tym lekarzom możemy wraz z rodzinką dalej cieszyć sie obecnością Wegi. Jeszcze czeka nas troche wizyt zdjęcie szwów i leczenie wątroby bo do tego doszła jej niewydolność. Ale najgorsze już za nami. JAK MACIE ZWIERZAKI I MIESZKACIE W JASTRZĘBIU POLECAM TĄ PRZYCHODNIĘ NIE MA W JASTRZĘBIU LEPSZEGO WETERYNARZA !! !! !! !!
P.S. Nie wiem ile nas to bedzie kosztowało ale nie ważne, najważniejsze że pies żyje.

nuka

  • Gość
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2010, 10:43:16 am »
Pieknie, tylko wet znający sie na psach niekoniecznie zna sie na królikach.
Zdrówka dla suni

Ulka78

  • Gość
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2010, 10:48:37 am »
Uwierz mi zna się na 100% duzo ludzi sie u nich przewija i jestem pewna że nawet na słodziutkich króliczkach znają się. Pozdrawiam serdecznie. Dzięki za miłe słowa.

Ulka78

  • Gość
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2010, 10:54:43 am »
Rewelacyjny ten Twój króliczek na zdjęciu. Tez lubię te zwierzatka ale niestety mam w domu psa, kota i chomika. Nie da rady jeszcze z króliczkiem chociaz pewnie dzieciaczki by się cieszyły.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2010, 10:56:24 am »
Ulka78 weterynarze mogą byc super specjalistami od psow i kotow, a nie znac się na królikach.
Jak na razie nikt inny tego weterynarza nie polecil, a ty sama również nie napisałaś czy leczyłaś tam swojego królika. Jeżeli tak to na co, co takiego zrobil wet, ze go polecasz?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2010, 10:59:46 am »
Interesuje mnie opinia na temat tej przychodni właścicieli króliczego pacjenta.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2010, 11:28:34 am »
Właśnie - popieram Kitty i Misokyaa - niech się wypowie ktoś kto tam uszatka leczył
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline Ogonowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Kobieta
  • Dźwiedź ;)
    • Hodowla Szczurów Rodowodowych
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 22, 2010, 18:12:52 pm »
z tego co mi wiadomo to jastrzębie leczy się w Rybniku
szczurza mama :D
Na szczurzych forach jako baradwys

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 22, 2010, 23:45:41 pm »
Dobrze ze weszłam - Ulka-  a przepraszam skąd takie spostrzezenia,jesli nie masz doswiadczenia jesli chodzi o tego weta i kroliki ? Nie wpowadzaj prosze nikogo w błąd .  Pan i Pani wes z LimaVet kompletnie nie znają sie na krolikach,nie wieda nic o diecie , wiem sama z nimi rozmawiałam. Ogólnie klapa ... Chodzilam tam z Czarkiem codziennie na zastrzyk - NIE poleca zadnego weta w jastrzębiu a juz na pewno nie Lima Vet...
SylwiaG

Offline Arezja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Mój kochany króliś
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:34:00 pm »
No to ja się wypowiem bo jestem na świeżo. :DD Dzięki wam poznałam Panią Magdalene Moroz  :brawo: i naprawdę godna polecenia. Fachowo i ze spokojem odpowiadałą na każde moje upierdliwe i mniej upierdliwe pytania  ]:->. Byłam tam ze swoimi króliczkami. Kajtusiem i Kofinką. To ona zauważyła wadę genetyczna mojego króliczka. Nie ma pazurków więc przednie łapki sa nieco krótsze. Ale jest zdrowa. Miałam nawet przyjemność zobaczyc jak wygląda USG królika . Ponieważ pani w zoologiku stwierdziłą że może mieć młode  :/ ???. Naprawdę polecam. :doping:

Co do weterynarza na pierwszego maja hmm mam wrażenie że nic nie wiedza na temat królików byłam u niego pare razy niestety czułam sie zbywana albo niedoinformowana. Co do psów i kotów hmm nadal myśle że to zbyt ogolny wet.

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2011, 17:34:30 pm »
A jak to wygląda cenowo u niej? Chciałabym moje dzieci zabrać na "przegląd" - Edek miał w grudniu katar i zapalenie płuc, a Lilo ma jakiś dziwny brzuszek itp. Chciałabym aby obejrzał ich fachowiec.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:14:34 pm »
Cenowo nie najgorzej.  Znam drozszych wetow .  To w sumie wyglada u P Moroz cenowo - normalnie. Nie za grosze ale nie za fortunę. Tyle,ze zawsze porozmawia wytlumaczy doradzi,coraz wiecej wie na temat krolikow :)
SylwiaG

Offline Anuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 14, 2011, 19:05:32 pm »
Właśnie odbyliśmy pierwszą wizytę z Poldziem w przychodni w Boguszowicach! Jestem pod ogroooomnym wrażeniem. Wprawdzie dr Moroz jest teraz chyba na macierzyńskim, ale pod jej nieobecność "uchalami" zajmuje się dr Godziek. Lekarz nie z tej ziemi! Nawet mój lekarz rodzinny nie poświęcił mi nigdy tyle czasu ile tam poświęcono Poldziowi! Najważniejsze - wiedzą co robią! Naprawdę! U okolicznych wetów to rochę jak wróżenie z fusów, a tu pełny profesjonalizm! Podejście pierwsza klasa. Adres opiekunów zwierzaka, nr telefonu i od razu umówieni na kolejną wizytę do Pana Doktora bo "On będzie Poldzia prowadził osobiście" !!!! Dobrze, że wet nie ma nic wspólnego z NFZ ;)

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2011, 21:40:34 pm »
W jastrzebiu jest nowa Klinika Vetka.Ma szpital i hotel dla zwierzat. Zajadę tam zobaczyc,obeznac się,jak sprawa wygląda z królikami.
SylwiaG

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 14, 2011, 21:56:35 pm »
Właśnie odbyliśmy pierwszą wizytę z Poldziem w przychodni w Boguszowicach! Jestem pod ogroooomnym wrażeniem. Wprawdzie dr Moroz jest teraz chyba na macierzyńskim, ale pod jej nieobecność "uchalami" zajmuje się dr Godziek.
Na L4 - jest w ciąży.
Rozmawiałam dzisiaj z Dr. Godziek. Przemiły człowiek. Jak Edkowi się nie poprawi do jutra, to umówimy się na popołudnie na wymaz. Szkoda, że mam tak daleko (40 km), ale myślę, że młody da radę.

P.S.zgaga14, dziękuję za porady :icon_smile

Offline Anuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 15, 2011, 16:46:52 pm »
Dr Godziek na pewno pomoże :icon_biggrin

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 15, 2011, 18:41:57 pm »
jesli chodzi o  zęby- Pani Magda dawała instruktaz obcin ania tylnich zebow bez narkozy jednej pani wet wlasnie która ją zastępuje:) Bylam u nas w Klinice 24h. Pani stwierdzila,ze krolikom sie zebow nie da obciC BEZ NARKOZY. A Pan ze maja narkoze wziewna wiec i tak jest bezpieczna... Mówilam,ze my zawsze bez narkozy - a jak ucieknie ...Bo wlasciciel nie ma wstepu na sale...bez komentarza,,,,,,,,,,
SylwiaG

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 18, 2011, 22:45:03 pm »
W JASTRZĘBIU otworzyla się jak juz wspominalam nowa Klinika dla zwierząt ze szpitalem ''Vetka''. Dzis bylam tam z Suskiem i mogę serdecznie polecic. Pani doktor miała praktyki u Dra Piaseckiego we Wrocławiu,ma informacje o królikach, wszystkko nam(w naszym przypadku zeby i brzuch) narysowała na kartce pokazujac problem. Pracuje duzo z zajeczakami.
 Moje poprzednie podejrzenia jednak byly bezpodstawne,Choc niektóre kroliki nie moga dostac znieczulenia-nie wiem jak to wtedy wygląda.- to z postu wczesniejszego  Tak czy inaczej polecam.
SylwiaG

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2011, 16:54:12 pm »
podbijam :titanic:, no chyba tego to mi już nikt nie zabroni :bejzbol
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 19, 2011, 17:49:54 pm »
Dzieki a ja powtarzam,mamy na śląsku kolejnego dobrego weterynarza_ Jastrzębie Zdrój Klinika Vetka :) Jest tam 2 weterynarzy ale Pani jest od zwierzat egzotycznych w tym królikow :)
SylwiaG

Offline Arezja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Mój kochany króliś
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2011, 22:17:45 pm »
A jednak sie przekonałyscie dziewczyny do "Vetki" Ja tam chodze w zastępstwie za dr Moroz i narazie czuje ze krolisie są pod dobrą opieką. Zawsze uzyskuje rzeczowe porady a jak  sie o cos zapytam to jest mi jasno tłumaczone czemu tak itp  :hura:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 19, 2011, 22:58:13 pm »
Arezja- a jednak ? nie widze,abys wczensiej cokolwiek doradzała w sprawie wet.
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 20, 2011, 08:15:09 am »
no chyba tego to mi już nikt nie zabroni
nie musisz być złośliwa



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Arezja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
  • Mój kochany króliś
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2011, 13:59:28 pm »
Sylwia nie doradzałam bo w tym zakresie mam mało doświadczenia. To ty mi doradziłaś gdzie mam eis udać do weterynarz wiec byłam u pani Moroz :) ale sama wiesz ze ona ma teraz długie l-4 wiec trzeba było wybrać w jej zastępstwie inna opiekę weterynaryjna. Ktoś z was źle się wypowiadał na temat Vetki dlatego sie dziwie ze nagle ma ona lepsza opinie:)

askag24

  • Gość
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 11, 2011, 12:03:25 pm »
Zdecydowanie polecam Vetke-mój 5letni owczarek wylądował(na szczęście)tam po wizytach u dwóch innych weterynarzy(w tym renomowana klinika w Katowicach...),którzy już chcieli go usypiać-stwierdzili nie ma szans...:(Mocznica,nie ma już nerek:(
Panowie w Vetce dali nam małą nadzieję no i postawili na nogi mojego psiaka w ciągu trzech dni!!!Mój pupilek ma się coraz lepiej i wiem że dzięki Vetce zyskaliśmy dla siebie jeszcze dużo wspólnego czasu!!!O jak się cieszę,że na nich trafiłam:):):)
Dodam jeszcze,że cenowo też mnie bardzo miło zaskoczyli!!!Poza tym świetny kontakt.Naprawdę szczerze polecam!!!

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 11, 2011, 12:10:00 pm »
Zdecydowanie polecam Vetke-mój 5letni owczarek wylądował(na szczęście)tam po wizytach u dwóch innych weterynarzy(w tym renomowana klinika w Katowicach...),którzy już chcieli go usypiać-stwierdzili nie ma szans...:(Mocznica,nie ma już nerek:(
Panowie w Vetce dali nam małą nadzieję no i postawili na nogi mojego psiaka w ciągu trzech dni!!!Mój pupilek ma się coraz lepiej i wiem że dzięki Vetce zyskaliśmy dla siebie jeszcze dużo wspólnego czasu!!!O jak się cieszę,że na nich trafiłam:):):)
Dodam jeszcze,że cenowo też mnie bardzo miło zaskoczyli!!!Poza tym świetny kontakt.Naprawdę szczerze polecam!!!

Pies to nie królik. Od psów specjalistów jest znacznie więcej, od królików- tylko kilku na całą Polskę.
Tu się poleca wetów dla KRÓLIKÓW, a nie psów.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 28, 2011, 18:19:14 pm »
Przez ostatni czas mój susek mial w Vetce skracane zęby. Wszystko jest ok, Tolek miał ropnia,takze tam bylismy,poki co,jest dobrze.
ALE jest tam jeden pan który się tym zajmuje - Igor Słobodzian, na wszystkie pytania odpowiada bardzo wyczerppująco,tłumaczy,jest mily,nie zarozumialy,z naszych roznow wywnioskowalam,ze ma wiedze  a temat kroli i  takze gryzoni(szynszyle itp) .. Ja Pana Igora polecam,ale tylko Pana igora, inny Pan jest niekompetentny,zarozumialy .. Pani takze jest zarozumiala podobno..

Po operacji Pan Igor dzwonil pytal o zdrowie krolika.widac,ze robi,co moze.
SylwiaG

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 28, 2011, 18:20:21 pm »
Dodam,Ze za suska zaplacilam jakos 100zł(narkoza skracanie zebow narkoza i leki, za Tolka 143 zł-operacja czyli czyszczenie ropnia,skrocenie zabkow leki.
SylwiaG

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 01, 2013, 15:34:38 pm »
 Nie polecam lecznicy w Żorach choć chodzę tam czasem na szczepienia. Teraz pracuje tam nowy lekarz, młody , nie doświadczony, Chciałam u niego zbadać zęby Perły . i mówię że podaje mu gałązki ,żeby ścierał ząbki i moje pytanie czy coś jeszcze mogę zrobić na to on mi proszę podawać gałązki, tak już u gryzoni jest ,że zęby ciągle rosną, należy się 30 zł za poradę .... -- no delikatnie mówiąc mąż chciał mu wsadzić te 30 zł.....  Młody zdziera jak może .Tak samo leki miały być wliczonę w kastrację u niego musiałam dołożyć 50 zł...Przy czym u doktora żaka nie płaciłam nic a szłam z 3 królasami ...  .. Na początku chodziłam tam do dr. Żaka owszem terrarysty , ale o dziwo bardzo miłego , wyleczył królasów od siostry z  grzybicy, szczepił , przy czym często nie brał ani grosza .. do tego był delikatny, ładnie mówił do nich, króliki mu ufały.  On otwarcie powiedział mi że kastracja i sterylizacją małych zwierząt się nie zajmuje i podał namiary na  Magdalenę Balcarek . Ja sterylizowałam tam Szariczkę , Kastrowałam Perłę , Promyka, Szyszunię . Siostra kastrowała Bestię i Tofika .. Leczę Perłę z hm. dziwnej narośli na nosku . Mają lecznicę w Rybniku . Tam dojeżdzam .Dr, Balcarek Miła , ma swojego królika .zna się na takich zabiegach, ma dobre podejście do zwierząt .Bardzo miła pani która warzyła wszystkie uszaki przed zabiegami i zaglądała do ząbków niestety Promyk jest nie ufny nie pozwala się dotknąć tylko ja mogę z nim cokolwiek zrobić . próba zaglądnięcia do pyszczka zakończyła sie okropnym podrapaniem na twarzy .. było mi wstyd a promyk zeskoczył ze stołu i pobiegł do mnie . Miło tego incydentu pani dalej mówiła do niego kochanie no przepraszam skoro nie lubisz zobaczymy ,gdy będziesz spać tylko sie mi już uspokój no, a jaki ty śliczny jesteś ..itp.  Bardzo miłe zaskoczenie , twarz wyglądała okropnie ..  Także polecam nie wiem jak z trudnymi przypadkami , mam nadzieję że nie będę musieć sprawdzać ich wiedzy .

Offline skoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 840
  • Płeć: Kobieta
    • Galeria Państwa Puszkinów ;)
  • Lokalizacja: Bąków
  • Moje króliki: Puszek i Grey
  • Pozostałe zwierzaki: żółw - Kubuś
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 21, 2013, 22:58:22 pm »
Witam. Czy jest ktoś kto korzysta jeszcze z tego forum ??
Chodzi mi o poradę w sprawie dobrego weterynarza, chcę zaszczepić mojego królika.
Dalej najlepsi w Boguszowicach ??

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 22, 2013, 07:25:39 am »
Polecam gabinet Synergia w Bytomiu. Ul . Strzelcow Bytomskich 129 .Tylko tam mozna spoko jnie bez obaw powierzyc uszaka w rece pani doktor Marty Bialasik . Na forum pani doktor to Sicca . Na prawde jesli Ci zalezy jedz !!  Ja jezdze z cala moja gromadka . Bardzo polecam !

Edit. Co do mojego postu po wyzej .. ta dziwna narosl na nosku Perly to byla kila. Nieleczona... bo pani doktor eh. Nie pofatygowala sie zrobic badan krwi i leczyla go w ciemno 5 miesiecy . To chore. A u dr. Marty pierwsza wizyra pobranie krwi wyniki e.c i kila eh .. tyle sie biedak meczyl bo ktos udaje kroliczego weta ;/;/;/
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 07:29:31 am wysłana przez miniaturowaem »

Offline niziolek86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2013, 10:44:35 am »
Ja również polecam gabinet Synergia w Bytomiu. Króliczki przeszły szczegółowy przegląd techniczny, zakończony miziankiem, takim, że moja królewna wcale nie chciała wejść z powrotem do transportera :D na koniec zostały też poczęstowane zieleniną :)
Pozdrawiamy i polecamy serdecznie wraz z moimi królikami Stefanem i Niulcią.

Offline ania9481

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 16, 2014, 14:48:35 pm »
Witam :) u mnie przyszedł czas na sterylizację mojej króliczki. Niestety bardzo się boję i nie wiem gdzie znajdę dobrego weta. Z tego co czytałam to godni polecenia są: http://www.wet.godziek.rybnik.pl  i  http://www.synergiawet.pl, czy Wy też możecie ich polecić ? Możecie doradzić który byłby lepszy ? Bardzo proszę o pomoc i z góry Dziękuje. Pozdrawiam

Suwaczek z babyboom.pl" border="0
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 17:30:49 pm wysłana przez ania9481 »

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 16, 2014, 14:49:26 pm »
Synergia . ;)

Offline ania9481

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 16, 2014, 14:53:21 pm »
Masz z Nimi duże doświadczenie ? Czy wszystko było ok ? Nie ma czego się obawiać ?

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 16, 2014, 15:29:36 pm »
Jeśli pytasz o gabinet Synergia - nawet siebie bym im oddała do leczenia bez wahania ;)

Offline Patek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1585
  • Płeć: Kobieta
  • Liwek , Jezynka , Sisi
  • Moje króliki: Liwek , Jezynka , Sisi
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 16, 2014, 16:17:47 pm »
Super ludźie , ogroma wiedza, nowoczesny sprzęt diagnostyczny lepiej trafić nie mozna
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 16:21:22 pm wysłana przez Patek »



Offline ania9481

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 16, 2014, 16:30:56 pm »
PATEK masz na myśli Synergie tak ?

Offline Patek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1585
  • Płeć: Kobieta
  • Liwek , Jezynka , Sisi
  • Moje króliki: Liwek , Jezynka , Sisi
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:03:53 pm »
Tak, u Niej kastrowana był nasz Liwek i sterylizowana Sisi , złego słowa powiedzieć nie moge cala nasza 3 jest pod jej opieka , o każdej porze dnia i nocy można liczyc na rade



Offline ania9481

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
Odp: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 16, 2014, 17:26:13 pm »
Dzięki wielkie za info :) Pzdr