Autor Wątek: Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław  (Przeczytany 38221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marcysia

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« dnia: Sierpień 27, 2009, 16:28:39 pm »
Hej, chciałam się zapytać czy są w okolicach Rybnika, Wodzisławia czy Jastrzębia jacyś dobrzy weterynarze. Zastanawiam się nad kastracją. Szczepienia to wiadomo, obojętne raczej jest ale taki zabieg to już jest poważna sprawa więc szukam dobrego Weta. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 17:18:12 pm »
Marcysia,  Rybnik - Boguszowice  Lecznica Michał Godziek, My chodzimy z uszami tam do Pani agdaleny Grundaj .      Gdzie mieszkasz?? To wytłumaczę Ci jak dojechać. Jest jedna lecznica , w której znają sie na królach. Dopiero co sterylizowali moją królinkę i Zgagi . Wyleczyli też nie jednego forumowego królaska. Poza tym w Jastrzębiu wetów ZERO.
SylwiaG

Marcysia

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 20:19:30 pm »
Dzięki ;). Możesz podać ulicę? Kastracja jeszcze nie jest pewna, ale jeżeli łóżko jest bez właściciela to wali i może ;(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 21:06:48 pm »
Małachowskiego jak dobrze pamiętam. Tak.  Za Kościołem od str Jastrzębia  i za żabką, wjezdzasz do takiego placu tam jest apteka cos tam jeszcze ..  Jak mam problem to jadę do nich , są jedyni tutaj w naszej okolicy .. I oboje mają swoje króliki.
SylwiaG

Jolka

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:13:37 pm »
oo mnie też się przyda ten namiar jak uszak mi podrośnie i bede sie przymierzała do kastracji.. :) póki co odpukać (w niemalowane) uszatek zdrowy i nie mamy potrzeby robić wycieczek do weta :DD

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2009, 21:26:06 pm »
Gabinet Weterynarii Michał Godziek , drugi lekarz to Magdalena Grundaj. Zapytaj o starą fare, każdy Ci powie gdzie to jest.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 11:03:56 am »
zgaga14,  no przeciez napisałam, że M. Godziek :D  :P

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 11:04 am ]
Ps a Grundaj juz może nie będzie Grundaj, bo wychodzi za mąż w tym tygodniu :P Mówiła mi.
SylwiaG

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:37:10 pm »
Wiem, poznałam przyszłego męża Pani doktor...robił za stojak do kroplówki przy mojej Kicuni  :PP  :P



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:47:45 pm »
Tak? No patrz, jaka jesteś obeznana  :DD  Ja tam nie widziałam nigdy nikogo takiego  :nie_powiem
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2009, 23:50:56 pm »
Czy któraś z Was operowała tam królika?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:46:40 am »
tak, my obie . I to była sterylizacja, która jak wiaomo jest trudniejszym zabiegiem , niz kastracja.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:06:51 pm »
Operacja jesli już ;)

Choodziło mi raczej o inne operacje, rzadziej wykonywane. Szukam kogos kto się zna konkretnie na królikach z dobrym wyposażeniem. Możecie tych lekarzy polecic?

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:02:49 pm »
To znaczy jakie operacje? Podaj przykład?
Sprzęt? To znaczy jaki? do usypiania i narkozy wziewnej? Taki sprzęt mają tylko duże kliniki. Zapytaj Aneczkę o Katowice Brynów. Ona leczyłam tam Frotka, powinna wiedzieć , czy mają narkozę wziewną.

Ja mam do tych lekarzy ogromne zaufanie. Ciapę wyciągneli mi z bardzo poważnego stanu.
I jak napisała SylwiaG, sterylizowałyśmy tam nasze samiczki a wiadomo, sterylizacja dla samiczki to bardzo poważna operacja.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:08:27 pm »
zerduszko,   wląśnie jakie operacje .. jak będzie potrzebna to wtedy się zacznij martwić a nie na zapas :)  W Katowicach najbliżej jest dobry chirurg jeśli chodzi o operacje ale to szerokie pojęcie.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:37:53 pm »
Gdybym ja widziała jaka operacja, to o sprzęt bym nie pytała ;) Chodzi sprzęt do diagnostyki.

Ps. Sterylka jest o tyle łatwa, ze jest to częsty zabieg i weci mają wprawę. Gorzej jak coś powaznego, mój wet mi otwarcie powiedział, ze on zębów trzonowych nie wyrywa.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:10:03 am »
zerduszko,  sterylizacja to nie jest prosty zabieg , wiele weterynarzy tego nie robi bo nie umieją , boją się, nie mają wprawy, na ten zabieg wet musi być na prawdę znający się na królikach , te zwierzątka zą bardzo delikatne i wystarczy jeden zły ruch, lub zła narkoza i króliczek się nie wybudzi.
A nie wiem dokładnie gdzie mają sprzęt do czego u nas w pobliżu na pewno nie ma takowych, jak napisałam najbliżej w Katowicach jest Chirurg bardzo dobry DR Gierek, jeśli chodzi o lecznicę to Klinika małych zwierząt w Brynowie. Tyle, później to już co raz dalej.  

PS Gdzie Ty chodzisz do weta ??Możesz podać adres i nazwisko pana ?Może znam , obeszłam wielu wetów ..
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 03, 2009, 23:08:45 pm »
Chodzę do różnych ;) Zalezy po co. Ten wet o którym pisałam mi ogólnie podpasował, ropnia ładnie zoperował, królika trzymał po operacji ile trzeba, a nie żeby szybciej, no i przyznał się, ze czegoś nie robi - a mógłby przeciez potrenować  :zdenerwowany

Nazwisko  :hmmm Musiałabym poszukać, zalezy Ci bardzo czy z ciekawości pytasz?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:57:38 pm »
Też znam wetó w Rybniku, więc może akurat coś o nim wiem, pewnie znasz adres jakiś , możesz podać, ale od razu Ci napiszę , że nikt się tam na królikac nie zna oprócz Weterynarzy z Boguszowic :)
A że się nie przyznał to rozsądnie i miło  jego strony.
SylwiaG

zerduszko

  • Gość
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2009, 14:30:41 pm »
Wet z Żor, bo ja tam chodzę. Adres.... Powstańców Śl  :hmmm
Ja mam z wetami b. dobre dośw. zawsze jak Siwy był chory, to leczenie szło sprawnie, bez naciagania.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Dobry Wet Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2009, 11:37:37 am »
zgaga14,   wiesz cos o tej lecznicy ??
http://www.lecznica.net.pl/  Jacek Żak interesuje się zwierzętami egzotycznymi , intryguje mnie ta lecznica szczerze mówiąc .

Zserduszko, może o tych Ci chodzi?Przyjmują też w Żorach na powstańców

 A ten Pan ?? Ma jakiś sprzęt ale nie ma mowy na stronie o królikach tylko pisze  gryzonie .. tam raczej nie będę próbować
SylwiaG