Autor Wątek: Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)  (Przeczytany 3445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martus900

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 23:07:18 pm »
Witam. Mam zamiar kupić króliczka ale boję się go trochę kupić w sklepie... w sklepach w których byłam króliki te miały rodowody i tatuaże ale nie wiem czy to jest wystarczający dowód na to że wszystko jest z nimi w porządku... a może ktoś z was kupował królika w rejonie Szczecina w jakimś godnym zaufania sklepie albo zna dobrego hodowce?? Hodowca też najlepiej w rejonie Szczecina bo nie mam możliwości pojechania po niego a pocztą to bym się bała... .

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 23:27:44 pm »
a może spróbujesz wziąć króliczka z adopcji?? http://www.adopcje.kroliki.net/ Tu można znaleźć różne króliczki i oddawane są tylko te zdrowe lub gdy coś się dzieje wiadomo o tym...

nuka

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 00:24:37 am »
odpisałam Ci na innym forum :)

martus900

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2009, 09:22:54 am »
No właśnie nie wiem czy adopcja... Raczej myślałam o tym żeby mieć króliczka od małego tzn. od 2 miesiąca życia.... u mnie na rynku jest taki zoologiczny w którym właśnie sprzedają króliczki z rodowodami... Wydaje mi się ze wszystko jest ok: rodowód, już szczepione, powyżej 2 miesięcy, 2 królisie na jedną sporą klatkę i mówią że są u nich niecały tydzień. Pani jeszcze mówiła że biorą króliki już od kilku lat od tego samego hodowcy i że nikt nie zgłaszał żadnych problemów z nimi... Ale ja nadal nie jestem przekonana... O co jeszcze mogę spytać sprzedawce żeby się upewnić?

Nuna

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:03:00 am »
Wiek jest ok, skoro jeszcze maja szczepienia i papiery to bardzo dobrze, w wiekszosci sklepow uszaki sa niewiadomego pochodzenia, a ich wiek nie przekracza 6 tygodni :(

martus900

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:10:15 am »
No właśnie wiem... Czyli myślisz że wszystko jest ok tak? skoro ma rodowód to znaczy chyba że nie urośnie mi jakiś królik hodowlany?:D  oczywiście dalej bym go kochała ale jednak wolała bym mieć troszkę mniejszego króliczka:D

Nuna

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:42:50 am »
Wszystko swiadczy za tym, ze hodowca jest odpowiedzialny, a sklep tez nie kupuje byle gdzie tylko ma zaufanego "dostawce". Skoro maja papiery to na pewno sa to kroliki miniaturki :)

martus900

  • Gość
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:45:38 am »
Dzięki:)  Teraz tylko poczekać aż skończy się remont w domu i kupujemy królisia:D

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:51:20 am »
Cytat: "martus900"
No właśnie wiem... Czyli myślisz że wszystko jest ok tak? skoro ma rodowód to znaczy chyba że nie urośnie mi jakiś królik hodowlany?:D  oczywiście dalej bym go kochała ale jednak wolała bym mieć troszkę mniejszego króliczka:D


uściślając - rasowe króliki hodowlane też można kupić z rodowodem. wielkość królika nie zależy od tego czy ma rodowód czy nie, a raczej od tego, jaką rasę reprezentuje. :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Gdzie bezpiecznie kupić? pomóżcie;)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2009, 13:36:17 pm »
hej martus, ja Ci tez odpisalam na innym forum:P (KiG)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"