Autor Wątek: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne  (Przeczytany 12972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« dnia: Sierpień 25, 2009, 01:06:09 am »
Ogłaszam inaugurację działu prawnego Stowarzyszenia Pomocy Królikom. To będzie nasza wizytówka :)

http://www.kroliki.net/pl/prawo

Zaczęłam robić bazę danych aktów prawnych dotyczących zwierząt - czytelną dla laika, nawet 10 latka (mam nadzieję), z założenia baza adresowana jest do obrońcy praw zwierząt w dowolnym wieku, który nie umie połapać się w gąszczu przepisów i nie wie, gdzie ich szukać, a miejsc jest sporo.

Baza powinna być przydatna dla każdej osoby, która jest ciekawa, jakie mamy istniejące przepisy dotyczące zwierząt - oraz - że w ogóle jakieś mamy poza Ustawą o Ochronie Zwierząt (o której pewnie większość osób słyszała, ale być może nie wiedziała, gdzie znaleźć jej aktualną wersję :)
Przy okazji można dowiedzieć się o istnieniu masy najróżniejszych innych ustaw i rozporządzeń, a także o istnieniu wielu instytucji państwowych i samorządowych, które mają do czynienia ze zwierzętami.

Bo nie sama Ustawa o Ochronie Zwierząt się liczy, ale przede wszystkim akty wykonawcze do tej ustawy, no i masa innych ustaw o zwierzętach !

To, co wrzuciłam na http://www.kroliki.net/pl/prawo już w tej chwili jest przydatne, a bazę robię dopiero od 3 dni i zamierzam wrzucić tam prawo innych krajów oraz różne raporty, analizy, opinie i szkolenia.

Mam wykształcenie prawnicze, tak wiec możecie być spokojni o moje kompetencje co do prawidłowej i aktualnej zawartości bazy.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2009, 14:38:51 pm »
Iwona, niesamowita robota, GRATULUJĘ I PODZIWIAM  :bukiet

Eska

  • Gość
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2009, 14:48:20 pm »
ja również gratuluję, niesamowite poświęcenie czasu. Bardzo wiele przydatnych informacji dotyczących prawa zwierząt. Sama wzięłam się za czytanie. ;)

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2009, 17:38:55 pm »
Wspaniały pomysł. Już się biorę za czytanie. Dziękujemy.  :brawo:
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:46:48 pm »
dzięki za pochwały! :)

jak mnie Kucharz nauczy wrzucac pliki na nowy serwer, to dorzuce jeszcze prezentację, która właśnie skonczylam robic na targi Zoo Botanica we Wrocławiu.

wpadajcie na targi :)  info jest na głównej stronie www.kroliki.net

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 14:41:05 pm »
Genialna ta nowa strona. :d
Dużo ludzi na pewno będzie tam zaglądać. :D


Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 15:24:12 pm »
Link do informacji o Zoo Botanice w podpisie. :) Też pochwalę pracę Iwony. Na gg wyczuwa się prawie dziecięcą radość z tego działu. :lol Ale to dobrze :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2015, 11:06:18 am »
Nie wiem czy w dobrym wątku piszę , ale nic odpowiedniego nie znalazłam . W budynku w Radomiu gdzie pracuję  , od niedawna  otwarto sklep z wyrobami skórzanymi . Co tam sprzedają nie napiszę .Celowo. Omijam lukiem wiadomo biznes , ale ...Dzisiaj z tylu budynku  przy parkingu( świeci tam intensywne słońce) pojawiły się duże tablice , na których wisi  , do suszenia , rozwieszonych 30 szt czarnych,króliczych skór  :(    . Pytam , czy może ktoś wie , zna prawo na tyle ,że mogę coś zrobić ? Rani to moje uczucia  , rozmowa ze sprzedawczynią nic nie dala , odpowiedziała ,że to właściciel tak zrobił i ona nic nie może . Dodam ,że jest to miejsce publiczne , bo to budynek PKS , wiele ludzi to widzi. Zdjęcia zrobilam telefonem i wkleję w domu.
Poradźcie

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2015, 11:10:22 am »
Doroto, to przykre widoki są... ale ja nie wiem czy da się coś z tym zrobić. Można by było gdyby owe skóry były uciążliwe dla otoczenia poprzez zapach itp, ale sam fakt, że wiszą to chyba nie... To tak jakby zabronić sprzedawać butów, torebek, kurtek ze skóry.
Ale niech wypowie się ktoś znający się na prawie
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline azymis

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Moscow
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2016, 21:56:42 pm »
czekam az temat sie rozwinie :D

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2016, 17:49:46 pm »
Witam. Nie wiem czy w dobrym wątku piszę , ale wszystkie zwierzęta są nam bliskie przecież . Poczytajcie proszę i udostępniajcie

https://www.facebook.com/Ludzie-Przeciw-Myśliwym-325356154277382/?hc_ref=PAGES_TIMELINE
Zmodyfikoiwalam gdyż link do strony jest nieaktywny. Proszę na FB wpisac   Ludzie Przeciw Myśliwym i poczytac o postępowaniu tzw,myśliwych (snobów) wobec dzikich zwierzat

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2017, 09:53:44 am »
No nie wszystkie owady też zwierzęta - raczej ssaki i niektóre inne są bliskie ludziom.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline nithia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
Odp: Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2018, 22:05:12 pm »
Strona mi nie działa, a chciałam zapytać (jeśli jest już odpowiedź na forum, to przepraszam, ale funkcja szukaj nie funkcjonuje mi jak powinna), czy jest obowiązek rejestracji królika w starostwie/innej instytucji i czy trzeba płacić od niego podatek. Gdzieś czytałam, że jest taki obowiązek do 14 dnia od wejścia w posiadanie zwierzęcia i chciałam się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat.