Działania SPK > Prawo, prawa zwierząt i inne organizacje

Ustawy o zwierzętach - bardzo przydatne

(1/3) > >>

ais:
Ogłaszam inaugurację działu prawnego Stowarzyszenia Pomocy Królikom. To będzie nasza wizytówka :)

http://www.kroliki.net/pl/prawo

Zaczęłam robić bazę danych aktów prawnych dotyczących zwierząt - czytelną dla laika, nawet 10 latka (mam nadzieję), z założenia baza adresowana jest do obrońcy praw zwierząt w dowolnym wieku, który nie umie połapać się w gąszczu przepisów i nie wie, gdzie ich szukać, a miejsc jest sporo.

Baza powinna być przydatna dla każdej osoby, która jest ciekawa, jakie mamy istniejące przepisy dotyczące zwierząt - oraz - że w ogóle jakieś mamy poza Ustawą o Ochronie Zwierząt (o której pewnie większość osób słyszała, ale być może nie wiedziała, gdzie znaleźć jej aktualną wersję :)
Przy okazji można dowiedzieć się o istnieniu masy najróżniejszych innych ustaw i rozporządzeń, a także o istnieniu wielu instytucji państwowych i samorządowych, które mają do czynienia ze zwierzętami.

Bo nie sama Ustawa o Ochronie Zwierząt się liczy, ale przede wszystkim akty wykonawcze do tej ustawy, no i masa innych ustaw o zwierzętach !

To, co wrzuciłam na http://www.kroliki.net/pl/prawo już w tej chwili jest przydatne, a bazę robię dopiero od 3 dni i zamierzam wrzucić tam prawo innych krajów oraz różne raporty, analizy, opinie i szkolenia.

Mam wykształcenie prawnicze, tak wiec możecie być spokojni o moje kompetencje co do prawidłowej i aktualnej zawartości bazy.

Kasiula86:
Iwona, niesamowita robota, GRATULUJĘ I PODZIWIAM  :bukiet

Eska:
ja również gratuluję, niesamowite poświęcenie czasu. Bardzo wiele przydatnych informacji dotyczących prawa zwierząt. Sama wzięłam się za czytanie. ;)

kasia72w:
Wspaniały pomysł. Już się biorę za czytanie. Dziękujemy.  :brawo:

ais:
dzięki za pochwały! :)

jak mnie Kucharz nauczy wrzucac pliki na nowy serwer, to dorzuce jeszcze prezentację, która właśnie skonczylam robic na targi Zoo Botanica we Wrocławiu.

wpadajcie na targi :)  info jest na głównej stronie www.kroliki.net

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej