Autor Wątek: Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta  (Przeczytany 10372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

husky03

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:04:28 pm »
ak w temacie, królik ledwo dyszy, bez ruchu, nie je nie pije, byliśmy jakiś czas temu na Osowej ale zapomniałam zapytać o nr tel prywatny na wszelki wypadek gdyby coś się działo po godzinach przyjęć przychodni weterynaryjnej.. Proszę o natychmiastowy odzew. Klinika czyna całą dobę jest na Kartuskiej ale nie jesteśmy do niej przekonani..
Chyba że ktoś zna weterynarza który zna się na królikach w Gdańsku czynnego o tej porze.. Proszę o jak najszybszy odzew.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:46:17 pm »
http://www.lecznica.gdansk.pl/index.php?id=52

http://forum.kroliki.net/topics23/4801.htm?highlight=gda%F1sk++gdansku

na szybko tylko to znalazłam :(  trzymajcie się, mam nadzieję że uda sie uratować uszatka :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2009, 08:01:16 am »
Jadwinia, dzięki, że zawsze jesteś i reagujesz jak pogotowie ratunkowe  :jupi
husky03, co z królisiem?

husky03

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2009, 13:12:54 pm »
Dziękuje za odpowiedź..  niestety królik wczoraj nie przeżył :( Miał na imię Koleszko.
Do tej pory jesteśmy w szoku bo króliczek był okazem zdrowia, potwierdziła to wizyta u Pani weterynarz na początku sierpnia, jeszcze przed wczoraj królik biegał szczęśliwy po całym domu, robił kupki, pił, jadł, nie było zmian pokarmu, nie był przegrzany ani nie było przeciągu w mieszkaniu.. Wczoraj koło 8.00 wyszliśmy z domu, o 15. wróciliśmy i od razu zwróciliśmy uwage iż królik jest osowiały, leży wyciągnięty i bardzo wolno oddycha, nie reagował także na banana (jego przysmak). Zwierzaki zawsze chorują w weekend po godzinach przyjęć weta, taki psikus z ich strony ;) Gdy mieliśmy schodzić do samochodu królik odszedł z tego świata, koło godziny 17:05. Nawet nie zdążyliśmy pojechać do weterynarza, aczkolwiek wątpię aby Pan z kliniki czynnej 24h na Kartuskiej w Gdańsku wykrył schorzenie króla, gdyż mamy nie miłe doświadczenia z tym wetem który na wszystko podaje witaminy i nic więcej. Jest nam strasznie smutno i przykro :( Nie było żadnych powodów do nie pokoju.

Oto jego zdjęcie Kolo-Koleszko :
http://img10.imageshack.us/img10/1743/obraz018yv.jpg

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2009, 13:17:32 pm »
Strasznie mi przykro :( Króliczek był prześliczny ;(
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2009, 13:25:23 pm »
bardzo współczuję ogromnej straty :( koleszko był ślicznym króliczkiem.
Nie wiesz ile miał miesięcy ten króliczek, na zdjęciu wyglądał mi na bardzo młodego.  
Czym go karmiłaś?

3majcie się jakoś  :przytul

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2009, 13:54:29 pm »
Śliczny był królasek. Ale dlaczego miał zdjęcie w wannie ??
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2009, 15:01:59 pm »
Przykro mi :(  słodziak z niego :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2009, 16:39:56 pm »
Śliczne maleństwo za TM. Bardzo mi przykro.

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:16:57 pm »
Współczuję Ci bardzo..  :(  :icon_3m_sie

husky03

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2009, 21:45:58 pm »
nie znamy dokładnego wieku Uchola, przygarnelismy go gdy był bardziej wyrosniety od swoich kumpli z zoologicznego. Miał około 3,5 roku. Zdjęcie było wykonane w wannie ponieważ zaprzyjaźniał sie z drugim królikiem ;) Zaraz po przyjeździe do domu, włozylismy oba do wanny aby były na neutralnym gruncie (wyczytana porada z forum). Karmiony był granulatem alex, siano, i przysmaki : suche lub świeże warzywa lub owoce np marchew, słonecznik, banan, jabłko itp. Był bardzo czystym, rozbrykanym i wesołym królikiem. Dziękujemy za słowa otuchy. Pozdrawiam

Eson

  • Gość
Pomocy !!! chory królik, trzeba jechać do weta
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2009, 15:08:40 pm »
Każdy kiedys musi odejsc z tego swiata i isc do lepszego swiata gdzie nie ma tam zadnych wladz ani nakazow i zakazow krolis juz tam dotarl.Współczyję Ci straty.