Autor Wątek: Moja Józia wszystko i wszystkich liże..  (Przeczytany 9455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziallena

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2009, 13:54:04 pm »
Witam ! moj królik zachowuje sie dokładnie tak samo . :lol  :jupi  Jednak chciałabym troche zmienić temat. Mój królik bardzo długo spi w dzień,nie ma zamkniętych oczu tylko po prostu bardzo dlugo lezy. W nocy natomiast jest zywym zwierzakiem. Czy to normalne?

nuka

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2009, 13:57:34 pm »
To w 100 % normalne :)

madziallena

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2009, 17:05:00 pm »
Czy Wasze króliki też lubią spać w dzień?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2009, 18:18:14 pm »
Cytat: "madziallena"
Czy Wasze króliki też lubią spać w dzień?


Dzikie króliki prowadza nocny tryb życia, a w dzień śpią.
Podobnie jak te domowe, tylko czasami są zmuszeni przystosować się do naszego trybu życia.
Ale ogółem w nocy są bardziej aktywni niż w dzień.

Phalaenopsis

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2009, 16:09:45 pm »
No a moje jak nigdy cały dzień śpią ;) Musiały poszaleć w nocy ;)
A mam jeszcze pytanie. Właśnie zauważyłam... Bakula siedzi na łóżku i przysypia. W pewnym momencie zaczynają jej drgać uszka, wargi i wydaje odgłos jakby coś gryzła albo zgrzytała ząbkami... Czy waszym królikom też się to zdaża? Czy ona śni?
Wiem, że psy śnią (mój nawet biegał i szczekał przez sen) ale nie wiem jak jest z królisiami...

A i jeszcze a propos lizania Niutek liże dosłownie wszystko - nas, nasze ubrania, poduszki, narzutę na kanapę dosłownie wszystko ;)

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:27:08 pm »
A to moja Józefinka dokładnie tak samo.. ale też nie wiem czemu.  :(  :hmmm
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

TUSIA555555

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 20, 2009, 19:35:14 pm »
Cytuj
W pewnym momencie zaczynają jej drgać uszka, wargi i wydaje odgłos jakby coś gryzła albo zgrzytała ząbkami...
 - to samo zauważyłam dzisiaj u mojej Tuśki z tym ze bez żadnych odgłosów  :DD

Cytuj
A i jeszcze a propos lizania Niutek liże dosłownie wszystko - nas, nasze ubrania, poduszki, narzutę na kanapę dosłownie wszystko ;)
   - u nas jest to samo, Tusia często wskakuje na fotel jak siedzę i cos robię przy komputerze np...a poźniej mi na kolana i tez mnie liże, moje ubranie...ale też fotele, firanki....czyli prawie wszystko.. :rotfl2

nuka

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:39:06 pm »
Cytat: "Phalaenopsis"
Niutek liże dosłownie wszystko - nas, nasze ubrania, poduszki, narzutę na kanapę dosłownie wszystko  
to oznaka sympatii, liże wszystko co pachnie ukochanymi ludzkimi członkami stada :)

Cytat: "Phalaenopsis"
zaczynają jej drgać uszka, wargi i wydaje odgłos jakby coś gryzła albo zgrzytała ząbkami...
tak robi Maluch, Dżekula śpi spokojnie, a Nuka jak śpi to chrapie  :P

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:54:18 pm »
nuka mówiąc szczerze, to też tak zawsze uważałam, ale przy Lisce mam wątpliwości. Ona liże każdego kogo spotka. Nie tylko mnie i męża, ale też rodziców, teściów, moją siostrę i każdego kto podstawi rękę do powąchania. Myślisz, że każdego tak lubi? Czy po prostu lubi wszystko i wszystkich lizać? :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2009, 00:01:42 am »
Liseczka jest bardzo spokojną, przyjazną królewną. Zastanawiałam się kiedyś czy uszaki mają tak jak psy, że rozpoznają człowieka dobrze traktującego zwierzaki.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2009, 00:11:15 am »
Spokojna i przyjazna faktycznie jest :) Królewną jest zdecydowanie - moją małą ukochaną krolewną :) Zawsze się bałam, że Pusio będzie dla mnie na 1 miejscu, bo był pierwszy, ale teraz wiem, ze tak nie jest :) No a czy rozpoznają dobrego człowieka? W sumie nie wiem. I czasem mam wątpliwości, czy psy faktycznie taką umiejętność posiadają.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2009, 00:58:20 am »
Iskierka też jest lizus :) Ale zauważyłam, że w ten sposób dziękuje  :)

Za każdym razem, gdy skończę głaskanie - chwilkę mnie poliże i zmyka :) Odczytałam to jako "dziękuję, ale już spadaj" ;)

Ma taki cieplusi języczek :) Ale zawsze się boję, że może zlizać jakieś bakterie, starm się po przyjściu do domu zawsze bardzo dokładnie umyć ręce, ale zawsze mam ten strach.  W końcu teraz wszędzie jest tyle bakterii...

No ale wracając do tematu - wydaje mi się, tak jak dziewczyny napisały, to oznaka sympatii :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Moja Józia wszystko i wszystkich liże..
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:43:57 am »
Cytat: "Tocha"
Tosia tez oblizywala moje poduszki :) A Tosio byl tak kulturalny, ze lizal, kiedy prosil o glaski i jak juz mial dosyc to tez lizal w ramach podziekowania :D
Jozia za to nie lize wcale. Ona jak domaga sie glaskow to traca nosiskiem noge, czasem zlapie zabkami za nogawke. Czasem nawet tupnie, jak za szybko zakoncze glaskanie. Taka z niej terrorystka ;)


nasz łobuz jak jest u mnie na kolanach i go głaszcze to liże mnie cały czas po rece która go podtrzymuje a jak przestaję na chwile to jeszcze bardziej domagając sie smyrania po łebku i uszkach :)
Jak mu sie nie podoba to ucieka na ziemie i tupie ze złości ;)
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś