Autor Wątek: Pazury  (Przeczytany 8587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiezien

  • Gość
Pazury
« dnia: Sierpień 06, 2009, 21:41:46 pm »
Niewiem czy w to wchodzi ten dzial ale mam pytanie. Czy Weterynasz długo obcina pazuki kólików?Czy wtedy bieze go w narkoze?Czy dużo zato bierze?

megana88

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:30:06 pm »
Zabieg obcinania pazurków trwa chwilkę i absolutnie nie ma mowy o żadnym usypianiu (to tak jak u ludzi z obcinaniem paznokci). Ja akurat nic nie płacę, ale u różnych weterynarzy różnie biorą. Spotkałam się z cenami takimi jak 2zł, 5zł, ale z pewnością nikt nigdy nie brał więcej jak te 5zł

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pazury
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2009, 23:37:56 pm »
megana88, oj czytalam juz na forum, ze sa lekarze, ktorzy potrafia wydziwiac i licza sobie slono za tego typu usluge. Ale mozna tez isc raz, obserwowac, potem kupic specjalne nozyczki lub cazki i z pomoca drugiej osoby mozna juz sobie radzic z tym w domu.
Trzeba pamietac, aby regularnie kontrolowac dlugosc pazurkow. Nie moze dojsc do tego, aby zaczely sie wykrzywiac i wykrecac, bo to moze spowodowac problemy z palcami i chodzeniem.

megana88

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2009, 11:02:06 am »
Jakby mi ktoś zarzucił ekstra cenę to bym podziękowała i po prostu wyszła. Na pewne rzeczy nie powinno się pozwalać. Obcinanie pazurków to nie filozofia i jesli weterynarz bierze za to kasę to robi to by zarobić i dla mnie już wiarygodny nie jest. Mają milion innych rzeczy na których mozna zarabiać, a okradanie ludzi za 4 łapki pazurków to juz przesada.

pysiunia133

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2009, 11:05:28 am »
Cytat: "megana88"
ale z pewnością nikt nigdy nie brał więcej jak te 5zł

moja siostra była u weta i powiedziała że facetka chciała 15 zł zo obcięcie pazurków
No ja sama obcinam specjalnymi cążkami

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Pazury
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:01:43 pm »
Cytat: "megana88"
Obcinanie pazurków to nie filozofia i jesli weterynarz bierze za to kasę to robi to by zarobić i dla mnie już wiarygodny nie jest.


No tu to już się nie zgodzę. Jeśli to nie filozofia, to każdy by mógł kupić sobie cążki i sam obcinać. I wiadomo, że weterynarz jak i każdy inny lekarz robi wiele rzeczy, żeby zarobić. To jest tak zwana "robocizna" i uważam, ze jak ktoś sam nie potrafi, to powinno się zapłacić komuś, kto to potrafi robić fachowo. Wiadomo, że nie jakies astronomiczne kwoty, ale np sybolicznie 5 zł jak to już ktos pisał.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Pazury
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:09:40 pm »
Czasem jest tez tak, ze lecznica ma cennik. I to nie od samego lekarza zalezy. A wiadomo, ze jak sie wchodzi do gabinetu i lekarz poswieca nam czas, to trzeba za to zaplacic... Tak niestety jest urzadzony swiat. Pierwszy raz warto pojsc i zobaczyc jak to wyglada. Potem mozna sobie radzic samemu.

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Pazury
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2009, 17:23:40 pm »
Mnie lekarz pokazał jak to robić i teraz już sama obcinam... nie musiałam podglądać... To trochę bez sensu jeździć na samo obcinanie pazurków jak wszystko inne jest ok...

karola.w

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2009, 17:54:56 pm »
Ja mam zaprzyjaźnionego weta, i nic nie bierze za obcięcie pazurków. A czasem nawet jak nie mam kasy, a trzeba zrobić zastrzyk, to bierze robi go za darmo.xdd Fajnie, no nie..?

pysiunia133

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2009, 17:56:14 pm »
no i to jak :)

Blondi

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2009, 21:45:13 pm »
Ja ostatnio za doszczepienie na pomór ( druga połowa dawki) i obcięcie pazurów zapłaciłam 20zł. Wcześniej za szczepionkę na myxo płaciłam 10zł, więc podejrzewam, że kolejną dychę wet skasował za obcinanie. Zastanawiam się, czy nie kupic "sprzętu" i od tej pory sama Julianowi nie obcinac paznokietków, zawsze to mniejszy stres dla zwierzaka, a już wiem, jak się to robi :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Pazury
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 07, 2009, 22:00:32 pm »
Hmmm szczepionka na pomór chyba jest droższa. Nie jestem pewna, ale tak mi się wydaje. A nie mogłaś zapytać ile za co? :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Blondi

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2009, 22:44:49 pm »
Ano mogłam, ale byłam tak zaaferowana i spocona z wrażenia - Julian źle zniósł pierwsze w swoim krótkim życiu obcinanie pazurków i wyrywając się, stracił kłaczek futra i podrapał mi cały dekolt - że nawet mi nie przyszło do głowy :]

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Pazury
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2009, 14:14:49 pm »
Ja Zuzi sama obicinam pazurki od zawsze. Nie lubi tego ale najgorzej jest z tylnymi łapkami. Ale daje rade jakoś :DD