Autor Wątek: Pytanie. Zaprzyjaźnianie królików  (Przeczytany 3471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Pytanie. Zaprzyjaźnianie królików
« dnia: Sierpień 24, 2005, 22:45:46 pm »
Dostałam dziś takiego maila.

od niedawna mam królice(3 tygodnie) około 2 lata królica wykazuje zainteresowanie mojim samcem lecz ten sie jej boi i ucieka od niej a to przez to że kiedyś na samym poczatku królisie same sobie pozwoliły na kontakt :/ bez mojej wiedzy co skończyło sie skaleczeniem powieki samca przez samiczke od tamtej pory samiczka chodzi za samcem jak on nie widzi gdy ja go głaszczre cichaczem podchodzi i sie do niego przytula za to on gdy to zauwazy odrazu ucieka i furczy jak zdobyć i odbudowac zaufanie samczyka-Bzyka a samicy_Jagody nie oddam ponieważ wziełam ja ze sklapu zoologicznego(została podrzucona) gdzie miała być oddana na pokarm dla węża do sprzedaży sie nie nadawała ponieważ miała grzybice i była za stara pomóż mi prosze chciała bym aby moje królisie były zgodna parką.Ps niedługo kastruje samca moze to pomoże??
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

anUSZka

  • Gość
Pytanie. Zaprzyjaźnianie królików
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2005, 16:56:06 pm »
co mamy z tym zrobic?

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Pytanie. Zaprzyjaźnianie królików
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2005, 23:25:09 pm »
dostałam takie pytanie. Myślę, że wklejanie maili pomoże w rozbudowanie forum i będzie można odpowiednio wkleić linka jako odpowiedź.

a Moja odpowiedz:

Zaprzyjaźnianie królików to niekiedy bardzo długi proces..
Przeczytaj dokładnie artykuł WWW.porady.kroliki.net/zaprzyjaznianie.html są tam opisane sposoby zaprzyjaźniania królików.
Musisz stworzyć swoim zwierzaczkom odpowiednie warunki aby się polubiły.
Kastracja na pewno może w tym pomóc.

Pozdrawiam i trzymam kciuki
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net