Autor Wątek: Króliki z Trójmiasta  (Przeczytany 39088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 27, 2009, 22:29:13 pm »
Nemoslaw mowi: moja pani ma pytanie: dala mi dwa identyczne kocyki z polaru - jeden rozowy, drugi czerwony. oba sa swietne do kopania i ogolnie nie powiem, super, jednak czerwony lubie bardziej, bo za kazdym razem, kiedy go dostane, sikam ze szczescia, rozowy nie wywoluje we mnie takich emocji... dlaczego? szczesliwie, czerwonym bawie sie w kuchni i sikam na kafle, wiec pani sie nie wkurza.
poza tym, pan mial dzisiaj na mnie focha, wiec obsikalem mu buty ;)
pani mowi, ze pan czesto ma fochy, wiec nie nalezy sie przejmowac, tylko isc z nim pogadac, pogadalem, to mu przeszlo ;]

a poza tym jeszcze, to lubie pania obsikac, ZAWSZE, kiedy probuje mnie uczesac ;>

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 27, 2009, 23:23:47 pm »
He,he,he :P
Siusianie to jednak rodzinne.Miałam na przechowaniu brata Nemo i robił to samo.Tylko potem sprawdzał,czy wystarczająco odkręcił swój kurek. :lol

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 28, 2009, 23:31:58 pm »
wiesci z frontu ;)
udalo mi sie uczesac Nemoslawa i ani nie uciekl, ani mnie nie obsikal, co poczytuje sobie za sukces ;)
uznal tez, ze warto polizac mnie po dloniach, ale chyba tylko po to, zeby sprawdzic jak smakuje i 2 godziny pozniej ugryzc mnie z niewiadomych przyczyn ;\
dalej toczymy wojne o kanape ;)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 01, 2009, 16:40:35 pm »
Laura(ent), ach te siuśki. Masakra. Laura(ent), a może przyspieszyć kastracje? On się u was zadomowił czuje się dobrze.  czemu nie.

Ja też mam wieści z frontu. Wczoraj w nocy szalenie pozytywni ludzie przywieźli mi z Wejherowa Czarka. Jest ogromny heheh je, bobkuje i wywala się do głaskania. Szukamy mu wspaniałego domku, najlepiej z ogródkiem żeby miał miejsce na bryki bo potrzebuje go, oj potrzebuje :)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline brrunia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Borys, Franciszka, Benio
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 01, 2009, 20:28:22 pm »
Cieszę się, że ta 'nocna akcja' się udała i wszyscy szczęśliwie wrócili po podróży. Czarek do Maro a jego poprzedni tymczasowi opiekuni do domu :)

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 02, 2009, 10:13:24 am »
Maro,

no juz jakos wytrzymamy z kastracja do tego 12go...
w weekend bylismy u p. weterynarz. Nemo jest zdrowy, dostal ksiazeczke rumowska dla krolika ;) obcieto mu pazury, zachowywal sie wyjatkowo grzecznie :)
wczoraj podpadl Laurentowi bo pogryzal mu ladowarke do telefonu na 5 kawalkow ;]
ja natomiast jestem w nim zakochana bo przeuroczo tupal noga informujac nas o wyimaginowanym niebezpieczenstwie... czytalam o tym tupaniu, ale nie myslalam, ze bedzie tak glosne :)

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 17, 2009, 22:50:13 pm »
Dłuuuugo nas nie było. Dziękuję od razu wszystkim tym, którzy przetrwali i zostali z nami na forum, będąc dalej sympatykami SPK
Z nowin:
Nemo został wykastrowany pomyślnie
Tany zostały adoptowane przez MAS (kochana wilegachne dzięki  :bukiet  :bukiet  :bukiet )
Czarek zmieniła przechowlanie z Wejherowa na Białystok i jak sie łatwo domyśleć zamieszkał u mnie. Został  nazywany przeze mnie Tymkiem bo jest tymczasowo. Zaparszam do jego oddzielnego temtu
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 18, 2009, 08:01:17 am »
Cytat: "maro"
Tany zostały adoptowane przez MAS (kochana wilegachne dzięki  :bukiet  :bukiet  :bukiet )


 :jupi MAS to ty w domu masz 5 par uszu  :wow

cieszę się, ze dt Kastka i Polka okazal sie ds  :bukiet

nuka

  • Gość
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 18, 2009, 08:15:27 am »
MAS, u KazioRa nie ma tych emotek, więc nadrabiam zachwyt  :dookola:  :dookola:  :dookola:  :hura:  :hura:  :hura:

Przesyłam specjalne buziole dla Nemo - Maro, przekaż małemu

Maro - Czarek czyli Tymek - cudne słodkości. Cmokam wyroślaka

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 18, 2009, 09:17:37 am »
Najbardziej trzeba pogratulować Duszkowi,w końcu zrozumiał,że gryzienie (i odgryzanie) królików nie jest najlepszym wyjściem,szkoda tylko,że trzeba było do tego długiej choroby,gdy leżał sam zwinięty przy kracie i nie miał go kto wesprzeć(polizać),a że dotąd ze wszystkimi był na stopie wojennej,to i w tym ciężkim dla niego czasie mógł liczyć tylko na wyrwanie sierści.Teraz jest inaczej,uczestniczy aktywnie w wariactwach braci,jest lizany przez nich,tylko przy misce jest kłopot,bo bracia są tak wielkimi amatorami granulatu (granulat+suszone babki i reszty mogłoby nie być,dla tych przysmaków wskakują na stół segment itp-muszę chyba zawiesić torby z tymi przysmakami przy suficie,bo bracia gotowi są zaryzykować złamanie karku dla dostania się do zawartości),że pochłaniali jego porcję i przytyli :zdenerwowany  przez czas pobytu u mnie 0 0,4 kg.Są teraz na noc zamykani w zagrodzie,ale od czego 3 łebki,wspólne działanie i do rana wolność osiągnięta.Trzymam kciuki za dobry domek dla Czarka,gościłam go przez noc w kuchni i rzeczywiście pieszczoch z niego straszny.

Nuna

  • Gość
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 18, 2009, 09:36:11 am »
He he, w glebi duszy wiedzialam, ze nie bedziesz mogla sie z nimi rozstac  :P
Gratuluje  :jupi

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 18, 2009, 09:37:50 am »
MAS,  :jupi Kastek i Polek dalej będą Kastkiem i Polkiem?? :P
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 18, 2009, 09:51:28 am »
Jak najbardziej,w końcu sama tak je nazwałam :lol,chociaż podobają mi się także"rdzawe ryje"(Maro :diabelek),bo lejki,czy siusiaki byłyoby zbyt dosłowne.
A oto moja własna,prywatna Szwajcaria Kaszubska :

Kasiek,może podejmiemy rywalizację?(Bo widzę,że w Krakowie sucho :diabelek)

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 18, 2009, 10:12:55 am »
MAS, ciii... na razie tak i oby tak pozostało :P

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 18, 2009, 14:35:51 pm »
MAS, ja od dawna biję się z myślami, czy by nie wstawić zdjęcia warmińskich bagien jakie widuję u siebie w pokoju.  :diabelek postaram się wstawić jakieś efektowne, nieretuszowane foto z wizji lokalnej :diabelek

Ogromnie się cieszę, że "Rdzawe Ryje" odnalazły u Ciebie swą spokojną przystań i że dogadują się z Duszkiem :jupi  

Jesteś dzielną kobietą MAS :lol i o wielkim sercu :przytul
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 18, 2009, 18:31:43 pm »
Jadwinia:czy Ty mi nadmiernie nie kadzisz?Nawet Helenka trzymana akurat na kolanach uznała,że to przesada i mi się posiusiała.Jednak dobrze by było założyć temat z real foto z życia z królikiem,bo teraz tło zdjęć naszych pupili takie wygładzone :diabelek,a w rzeczywistości bywa różnie.Króliczarzy to nie przestraszy,a amatorom króliczków-maskotek da co nieco do myślenia.Nie raz spotkałam się z chęcią oddania królika,bo..nadgryzł meble,zesiusiał się na dywan lub w łóżku :(.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 18, 2009, 19:08:58 pm »
Cytat: "MAS"
Jadwinia:czy Ty mi nadmiernie nie kadzisz?


mówię najszczerszą prawdę, prosto z serca :P
może za dużo w życiu naczytałam się opinii typu "nie mam warunków na drugiego króliczka", niektórzy nie radzą sobie z jednym(i oddają :( ) stąd też wyrazy uznania dla Ciebie :diabelek  
i z prawdziwą przyjemnością zawsze czytam Twoje opowieści o psotach uszatych gagatków.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 20, 2009, 09:48:32 am »
Pierwszy raz zostawiam Nemulca samego na weekend z konkubentem ;] mam nadzieje, ze sie chlopaki nie pozabijaja i ze Laurent sie zastosuje do spisanej przeze mnie "Krolik - Instrukcja Obsługi" (w ojczystym mu napisalam, to moze laskawie przeczyta choc raz ;)

Nemo po kastracji w dobrym stanie... przez pierwsze kilka dni byl nudny jak diabel... siedzial, lezal, lezal, siedzial... teraz wyraznie wraca do normy biegania, skakania i prob wejscia za pianino ;}
ale zdecydowanie z dnia na dzien przestal nam sikac w mieszkaniu, ladnie korzysta z kuwety... no moze nadal mamy dyskusje pt "do kogo nalezy kanapa" ale poza tym jest super...

no i dorobil sie Nemo swojego wlasnego mini dokurzacza ;] teraz moge codziennie odkurzac klatke i nie musze sie szarpac z kablami ;}

chcialabym mu kumpele adoptowac za czas jakis, ale sie Laurent nie zgadza ;/

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 21, 2009, 00:14:59 am »
Laura(ent), daj znać jak oboje przezyli, hihihi. A moze założysz nowy wątek nemo w dziale zdjecia?
Ciesze się, ze kastracja pomogła i mniej leje. Z kanapą proszę sie nie poddawac i walczyć dalej.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Laura(ent)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
Króliki z Trójmiasta
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 24, 2009, 09:37:11 am »
Przezyli, przezyli... Laurent nawet klatke posprzatal i kiwi dal, zgodnie z moimi wytycznymi... mozliwe, ze to moja nadinterpretacja rzeczywistosci, ale zdaje mnie sie jednak, ze Nemo odetchnal z ulga jak wrocilam do domu ;]
niby moge zalozyc nowy watek w dziale zdjecia, ale u mnie krucho z robieniem zdjec, a nawet jak juz zrobie, to leza na aparacie przez kolejny rok... ;)

czy jest gdzies watek "jak wmanipulowac konkubenta w kolejnego krolika?"  :>