Autor Wątek: Witam :)  (Przeczytany 4461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefania

  • Gość
Witam :)
« dnia: Sierpień 16, 2009, 14:18:52 pm »
Witam wszytkich serdecznie!!!
Mam na imię Piotrek i jestem szczęśliwym posiadaczem króliczki (miniaturka) Stefanii. Mam ją od prawie 5 lat. Stefania jest leniuchem, uwielbia siedzieć na kolanach, lub w objęciach człowieka. Jest bardzo spokojna.

nuka

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 14:54:41 pm »
Witaj Piotr, witaj Stefania :)
miłego forumowania
Coś czuję, że Twoja królewna będzie kolejną moją ulubioną tu na forum, ma imię po majej babci

ps. wstaw fotki Stefci

Stefania

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:21:13 pm »
Postaram się wstawić, jeszcze dziś.
Zadam Ci kilka pytań, (wiem, że to chyba nie jest odpowiednie miejsce na to)
1.Jaka powinna być waga królika  miniaturowego?
2.Czy nawet w piątym roku życia królika można go zaszczepić? (nie chorowała)
3.Czy Stefanii, może coś groźić, ponieważ była nie sterylizowana i nie miała dzieci?
Pozdrawiam!

nuka

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:31:12 pm »
1. waga zależy od rasy, zerknij choćby na tą stronkę http://www.kazior5.com/wybor.htm#dziesiąty

2. tak, szczepienia wskazane, wykonywane co roku http://www.miniaturkabeztajemnic.w.of.pl/choroby-szczepienia.html

3. może ale nie musi, kastracja uchroni małą od ropomacicza i ciąż urojonych, ale nie uszystkie króliczki muszą być poddawane temu zabiegowi. To tak jak z ludźmi, jeden jest bardziej narażony na chorobę, inny mniej.

Stefania

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 21:55:13 pm »
Stefania miała jedynie ciąze urojone już kilka razy.
Jeśli już miała ciąże urojone, czy nadal może zachorować na np. raka?

Nuna

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2009, 22:43:37 pm »
Czeste ciaze urojone moga byc przyczyna ropomacicza, oprocz tego krolice ktore nie sa wysterylizowane sa narazone na raka narzadow rodnych i raka sutkow.
To nie znaczy, ze kazda samiczka niewysterylizowana zachoruje, ale zagrozenie jest tak samo jak u innych zwierzat: kotek, suczek, swinek morskich.

Stefania

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 22:52:36 pm »
Czemu grożą wyżej napisanie choroby???

Nuna

  • Gość
Witam :)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2009, 23:08:50 pm »
Niektore samiczki odziedziczyly sklonnosc do zachorowania na raka po swoich przodkach. Inna przyczyna chorob sa duze wahania hormonow np. podczas ciaz urojonych i rujek.