Autor Wątek: -----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----  (Przeczytany 20171 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« dnia: Sierpień 04, 2009, 14:52:22 pm »
Dział adopcji poszukuje osoby, która zajęłaby się obsługą strony adopcyjnej od połowy września.


Zgłoszenia na : adopcje@kroliki.net z dopiskiem "strona adopcyjna"

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 15:25:59 pm »
Na czym ma to generalnie polegać?
Rozumiem, że moznaby to było wykonywać zdalnie?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:37:06 pm »
No i dobrze by było wiedzieć co nalezy znać, czyli pewnie jakas obsługa html czy coś? Gdyby było więcej informacji, to pewnie też więcej chętnych :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:01:07 pm »
dokładnie - jakie są wymagania? :) ja znam co nieco html'a, oczywiście amatorsko ;) a czasu przed kompem spędzam sporo, więc mogłabym się zgłosić na ochotnika :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:20:40 pm »
Ja również swego czasu działałam dosyć dużo w html'u, byłam modem na forach etc.. Także jeśli zostanie wyjasnione co i jak to może również się zgłoszę. ;-)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:23:30 pm »
Dziewczyny bardzo fajnie że jesteście chętne do obsługi strony adopcyjnej - proszę tylko o dokładne przemyślenie tej decyzji ponieważ jeśli to zadanie zostanie powierzone którejś z Was to musicie pamiętać, że jest to bardzo, ale to bardzo odpowiedzialne zadanie. Codziennie będziecie musiały sprawdzać pocztę i ogłoszenia które będą do wstawienia muszą być wstawiane praktycznie natychmiast. Dlatego musicie przemysleć, czy będziecie miały na to tyle czasu. Często też zmieniamy zdjęcia czy opisy króliczków i też trzeba je aktualizować. No i po adopcji trzeba zdjąć ogloszenie. My z grupy adopcyjnej zawsze wysylamy maila czy to z nowym ogloszeniem czy ogloszeniem do zmiany tak więc taką informację zawsze od nas dostaniecie. A z tego co mi wiadomo podstawy HTMLa są raczej wymagane :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:31:01 pm »
Jak widzę, że są chętni, to raczej się zgłaszać nie będę. Tzn gdyby nie było chętnych, to bym sie zgłosiła, ale widze, że dziewczyny tutaj mają duzo większą wiedzę z html. Ja cos tam umiem (w końcu studiuję na wydziale mat. i inf. :) ) A czego nie umiem, to by mi pomógł mąż, który jest informatykiem samoukiem :) W każdym razie w razie jakby nikt sie nie zdecydował, to mogę sie podjąć na próbę, ale jak będa chętni, którzy sie lepiej na tym znają, to tym lepiej chyba dla SPK. Bo u mnie z czasem nie byłoby problemu (wiadomo, ze nie siedze przed kompem 24/7) tylko raczej z umiejętnościami :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:24:54 pm »
To jeszcze ja sie wypowiem jako obecna aktualizujaca:
-Trzeba znac html'a w stopniu podstawowym i dbac o porzadek na serwerze, gdzie jest duzo danych takze archiwalnych.

-Generalnie trzeba sie liczyc z koniecznoscia poswiecenia przecietnie ok. 45 minut dziennie. Czasem mniej czasem wiecej. Codziennie sprawdzac skrzynke adopcyjna i organizowac sobie prace tak, zeby pilne ogloszenia byly jak najszybciej wstawiane.

- Trzeba miec anielska cierpliwosc do Grupy Adopcyjnej, ktora jest upierdliwa, pogania bezlitosnie jak sa jakies opoznienia w aktualizacji i zmienia ogloszenia po kilka razy  :>  :P
Ale ma anielskie serduszka i wszelkie niedociagniecia wielkodusznie wybacza.


Funkcja mimo ze wymagajaca jest jednak zrodlem ogromnej satysfakcji. Zwlaszcza kiedy w skrzynce znajduje sie duzo maili o krolikach, ktore trzeba zdjac ze strony bo znalazly nowe domy :)

Ja rezygnuje z ciezkim sercem, ale spodziewam sie drugiego dziecka  :lol  i nie dam rady wygospodarowac czasu  :(

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:40:07 pm »
No to ja powtórzę - jak inni zrezygnują i nie będzie nikogo chętnego, to mogę spróbować, aczkolwiek niestety nie jestem pewna czy dam radę z html'em. Także w razie czego dajcie znać ;)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:22:03 pm »
a nie mozna by podzielic tej pracy miedzy dwie osoby? :) tzn do jednej osoby maile z ogloszeniami do zalozenia, a do drugiej z tymi do sciagniecia :) wtedy wymagaloby to mniej czasu :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:36:02 pm »
Balb no to przede wszystkim moje gratulacje  :przytul  

A co to ma znaczyć, że jesteśmy upierdliwe??  :bejzbol  :P po prostu dbamy o króliczy interes  :P ;)

jpuasz byłoby fajnie gdybyś przejeła tą funkcję bo już nie raz dałaś dowód, że odpowiedzialna z Ciebie dziewczyna :) Oczywiście do pozostałych też nic nie mam :) Może jeszcze dojdzie do tego, że zrobimy casting? :P

Truffle niestety dla nas o wiele latwiej i szybciej jest wysylac wszystko na jednego maila - a tak bysmy musialy dzielic część tu i część tam co zajmowałoby o wiele więcej czasu.

Jeśli chodzi o HTMLa to są wymagane naprawdę tylko podstawy a i tak przeważnie wszystko opiera sie już na gotowych szablonach - bo każde ogloszenie wyglada tak samo jedynie treść się zmienia. Tak więc to nie jest aż taka filozofia :)

Balb ostateczna decyja która z dziewczyn będzie odpowiednia na to stanowisko należy do Ciebie - bo to jednak Ty najwięcej w tym "siedzisz" :)

Ja się cieszę, że są chętni i trzymam kciuki, żeby wyszło z tego wszystkiego coś dobrego :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2009, 01:43:08 am »
Hmmm to ja zapytam tak - czy byłaby opcja pokazać screen np jak to wygląda? Bo ja myślałam, ze to wszystko trzeba będzie w kodzie pisać i tego sie obawiałam. Ale z postu Madzi wywnioskowałam, że to jest szablon typu "imie:               " i po prostu sie wpisuje bez tych wszystkich "krzaczków" na pogrubianie czy coś. Także jeśli to jest kwestia wstawiania zdjęć (pewnie wrzucenie na serwer i [img ] link [/img ]) i uzupełniania danych bez formatowania tekstu, aby wyglądał wszędzie tak samo, to chyba mogłabym się podjąć. Na zasadzie chciałabym ale sie boję :D Tzn boję się, że nie dam sobie rady (tak samo było z Tadziem) a nie lubię podejmować sie rzeczy co do których mam wątpliwości czy sobie poradzę.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:43:46 am »
Jpuasz, html jest dziecinnie prosty, a tym bardziej jak masz jeszcze gotowy szablon i zmieniasz tylko tresc.. na poczatku wydaje się zakręcony, ale potem idzie się odnalezc. (Jesli chcesz zobaczyc przyklad html - wejdz w menu "Widok" -> Źródło i pokaze ci jak np. ta stronka wygląda w html'u.) Potem zapisujesz w odpowiednim formacie i wysylasz na serwer. Pyk pyk linki na stronie głównej i jakos leci.
Ja w zasadzie chętnie bym się tym zajeła, bo sama też projekotwalam strony w html'u, ale w październiku/listopadzie planuje przeprowadzke do Francji i nie mam pojecia na ile bede dostępna i bede miała czas, dlatego po przemyśleniu stwierdziłam, że to raczej nie ma sensu - nie lubie podejmowac sie czegos, czego potem nie bede robiła dobrze.
W każdym razie zawsze służę pomocą. A jak którejś już sie znudzi czy nie bedzie mogła wykonywać tego to w przyszłości polecam moją osobę  :DD

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:48:35 am »
Tak jak pisala ktoras z dziewczyn strona wyglada tak jak widok zrodlowy, ktory mozna obejrzec w przegladarce.
Rzeczywiscie nie trzeba specjalnie duzo wymyslac samemu, bo ogloszenia sa robione wg jednego gotowego juz schematu, ale caly czas pracuje sie w kodzie tzn. nie ma gotowych okienek do wstawiania tekstu.

Na poczatku rzeczywiscie trzeba troche czasu na rozgryzienie jak wszystko dziala, jak wstawiac zdjecia i jak je zmniejszac zeby nie mialy po 3MB a zarazem ladnie wygladaly na stronie, jak ladowac poszczegolne elementy strony na serwer. Ale z czasem czlowiek dochodzi do wprawyi wszystko robi sie sprawnie i szybko.

Zawsze mozna tez w razie problemow napisac do mnie, jesli tylko bede miala chwile, moge sluzyc jako taki dorazny helpdesk na poczatku :)

Co do wyboru odpowiedniej osoby, decyzja nalezy do Azi, bo to ona jest matka przelozona GA  :lol tak wiec zgloszenia przesylajcie do niej.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:41:15 am »
Balb jakbyś mogła mnie poprawić jesli się mylę. Przejrzałam kody i wydaje mi sie, że trzeba by było jedynie dodawać ogłoszenia na głównej stronie adopcyjnej (wg schematu i zmieniac tylko fotkę, imię, miasto i dane pośrednika adopcyjnego) no i tworzyć stronki poszczególnych uszaków (też wg schematu uzupełniając dane po lewej, zmieniając dane pośrednika adopcyjnego, wstawiać fotki no i zmienić to imię na dole). Pomijam tutaj usuwanie, bo to najmniejszy problem  :PP Także czy mam rację, że to by na tym polegało? Czy może jeszcze coś ukryte z czego nie zdaję sobie sprawy? Bo wielkości tabel chyba się ustawiają automatycznie, prawda? Aż tak wnikliwie nie sprawdzałam. Jeśli chodzi tylko o to i nikt inny nie będzie chętny, to mogłabym spróbować, ale to wolałabym zacząć jak coś jak jeszcze Balb będzie w miarę dostepna i w razie jakiejś katastrofy pomogła wszystko poustawiać :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:04:16 pm »
Wielkosci tabel trzeba czasem modyfikowac bo n.p. niektore kroliki maja na podstronie 3 zdjecia a inne 4 etc. ale generalnie praca wyglada tak jak to opisalas.
Dodatkowo trzeba zazwyczaj obrobic zdjecia przeslane przez poszczegolne posredniczki adopcyjne, bo zwykle sa one za ciezkie, za duze, etc. i jak dochodzi nowa osoba do grupy zrobic plik graficzny z jej danymi.
O i tyle tego jest :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:39:20 pm »
Z fotkami nie ma problemu ale w grafikę to sie w ogóle nie bawię i nie mam zielonego pojęcia jak to robić :] Także z grafiką odpadam.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:52:24 pm »
jpuasz, póki co mogę Ci pomóc - bo narazie jestem w domu - potem też będę miała dostęp do netu, tylko nie wiem czy nie będę miała małej przerwy, aż mi w nowym mieszkaniu podłaczą net. Także zmniejszaniem zdjęc etc. moge się zając. W zasadzie jest fajny i bardzo łatwy program do zmniejszania zdjęc nazywa się Irfanview, którego sama używam jak muszę tylko zmniejszyc zdjecia. gimp, photoshop też nie są takie złe, ale to już wyższa szkoła jazdy ;-).
Modyfikacja tabel z html'u to jest też łatwe - raz zobaczysz jak i potem będziesz wiedzieć co i jak. Ja sie nauczyłam htmla przez 1 dzien.. troche teorii i troche praktyki..
Na początku mogę Ci pomagać jeśli chcesz i jesli to Ty masz się tym zajmować.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:56:15 pm »
Amy ze zmniejszaniem fotek nie ma problemu i równiez posiadam IrfanView (nawet potrafię się posługiwać :D ), a Photoshop tez nie jest mi obcy :)  Chodziło mi o tworzenie grafiki czyli Imię nazwisko i nr telefonu jak jest z prawej strony każdego ogłoszenia na czerwono. Nawet nie wiedziałabym w czym to robic i jak się za to zabrać (bo pomijam Painta w którym tez teoretycznie dałoby się to zrobić :] )



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2009, 14:24:46 pm »
Takie rzeczy robisz w html'u używając odpowiedniego koloru, pogrubienia etc.. W html's każdy kolor ma swój numer.
Poza tym jeśli masz coś takiego: <!-- tutaj tekt --> to on się nie wyświetla na stronie, widzisz go tylko w pliku który możesz otworzyc w notatniku - dobre do robienia notatek w pliku.
 <font face="Verdana" size="1" color="#D60021">PILNE!</font>

font face - rodzaj czcionki, size - rozmiar, color - kolor tutaj masz np. czerowny   znaczy pogrubienie, wszystko co masz z "/" odwołuje poprzenie zadanie np. odwołuje pogrubienie czcionki.
 to przeskok w następną liniję. Poszukaj stronki gdzie masz wyjaśniony html. ;-) to jest naprawde bardzo łatwe, załaszcza jeśli nie musisz całej stronki od nowa pisac tylko edytujesz już istniejącą. Nie musisz do tego uzywac painta, bo w paint'cie mozesz zrobic tylko obrazek i potem jako obraz wrzucic go na stronkę, co nie ma sensu.
Linki do stronek robi się również prosto: <a href="tutaj nazwa pliku html.html"> tutaj jakiś tekst [/url] pozwala isc do tej stronki (która otwiera się w tym samym oknie - nie pamietam jak to bylo, zeby stronka otwierała się w innym oknie).
Chyba się rozpisałam :p sorry

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:25:00 pm »
Jeżeli ktoś się zgłosił na adres adopcyjny to musi poczekać, bo mam problem z pocztą.  :zdenerwowany
Ale wstępnie ustaliłyśmy z Balb, że Truffle oraz jpuasz (Amy z powodu przeprowadzki zadeklarowała doraźna pomoc) zostaną sprawdzone aktualizując stronę adopcyjną na próbę tzn. dostana instrukcje i wstawia po jednym ogłoszeniu.

Jak tylko wszystko już będzie na nowym serwerze i poczta będzie działać, to wtedy na spokojnie Was Balb przetestuje. Po próbie same ocenicie czy się nadajecie do tego czy nie.


Acha! SPK za pomoc nic nie płaci, pracuje się dla samej satysfakcji ;)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:45:45 pm »
Cytat: "jpuasz"
Z fotkami nie ma problemu ale w grafikę to sie w ogóle nie bawię i nie mam zielonego pojęcia jak to robić :] Także z grafiką odpadam.


zrobienie grafiki wyglada tak, ze sie w jakims programie graficznym pisze tekst czcionka haettenschweriller i zapisuje plik jako .gif :)
Parametry koloru zaginely w praniu i przyznam sie ze dobieralam je na oko  :lol

Tak jak napisala Iza, jak sie skonczy przeprowadzka strony zrobimy probe generalna i zobaczycie jak to wyglada "na zywo".

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2009, 15:58:49 pm »
Amy spokojnie znam na tyle html'a :) Studiuje matematykę, ale połowa przedmiotów była informatyczna więc to wszystko wiem. Mnie chodziło o samą grafike, bo widzę że imie i nazwisko i nr telefonu jest z pliku graficznego. Chodziło mi o to, że ja nie stworzę takiego pliku. Jak będe go miała, to nie będzie problemu zze wstawieniem :) Także czekam na informację apropo testu :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2009, 22:39:02 pm »
Jeśli trzeba też chętnie pomogę - siedzę w domu na macierzyńskim ........



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 08, 2009, 00:10:15 am »
A ja mam jeszcze takie pytanie. Czy nowe ogłoszenia nie są dodawane i stare aktualizowane przez zmianę serwera i jakies prace "techniczne", czy z braku czasu Balb? Bo chyba póki co Balb się tym zajmuje?
Jeśli ta druga opcja, to może zacząć by test albo po prostu jak ktoś ma czas, żeby to wrzucił, bo widzę, że jest co najmniej kilka uszatków do dodania no i nie wiem ile do aktualizacji, ale na pewno jeden (Tadzio :P )



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 08, 2009, 10:56:40 am »
niestety aktualizacji i nowych ogloszen do wstawienia jest znacznie wiecej.... dlatego mi też bardzo zależy, żeby udało się to załatwić jak najszybciej....

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 08, 2009, 13:42:11 pm »
Balb, chyba napisze w tym wątku.
Chciałam Ci serdecznie podziękować za wspaniałą współpracę. Zawsze szybko odpowiadałaś na te nieszczęsne poganiające e maile  :lol  Cały czas prowadziłas stronę fachowo, szybko i co najwazniejsze dla mnie byłas w stałym kontakcie. Dlatego nie żegnam sie z Tobą bo mam nadzieję, iż mimo wielu zajeć z dzieciakami znajdziesz czas by skrobnąć coś na  forum o uszatych.
Dziekuję Ci jeszcze raz  :bukiet
No i szczęśliwego rozwiązania.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 08, 2009, 21:40:38 pm »
Ja jeszcze pracuje i zyje poki co  :lol
I w ten weekend postaram sie wyprowadzic adopcyjna na prosta a potem zrobimy casting na nowego aktualizatora :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2009, 14:01:26 pm »
Hmmm tak się zastanawiałam. Może jednak byłaby opcja, żeby 2 osoby zajmowały się stroną adopcyjną? Bo rozumiem, że dla osób z grupy adopcyjnej problemem byłoby wysyłanie maili do dwóch osób. A czy nie możnaby było założyć nowego maila do którego dostp miałyby te dwie osoby? Musiałyby się tylko dogadać co zrobić, żeby nie powielać ogłoszeń. Bo np jak jedna będzie chora, czy akurat wyjedzie, to druga będzie mogła się zająć stroną adopcyjną i w drugą stronę.

Ja widzę takie rozwiązanie. Utworzyć nowe konto, np. na onecie, dodać nowy folder, typu "zrobione" i jak któraś przeczyta maila od osoby z grupy adopcyjnej i zrobi co trzeba (doda ogłoszenie, edytuje, czy usunie) to przenosi wiadomość do tego folderu i wiadomo, że wszystko co jest w tamtym folderze jest już zrobione a co jest w odebranych jest do zrobienia. Chyba, że z założenia ma być za to odpowiedzialna jedna osoba, to wtedy pomysł pada :P No w każdym razie tak się zastanawiałam, co by zrobić, żeby wszystko ładnie działało i coś takiego mi przyszło do głowy. Myślę, że przy 2 osobach ogłoszenia i zmiany byłyby szybciej zamieszczane na stronie adopcyjnej i nie trzeba by było ponaglać :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2009, 16:18:45 pm »
Wy korzystacie z font'a? O jej to ja bym tam zdechł, znając moje zapędy standaryzacyjne. :DD
http://www.kurshtml.boo.pl/ - chyba najlepszy poradnik o HTML. :)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 09, 2009, 16:48:59 pm »
Hmm jeśli opcja z dwiema osobami by przeszła to w sumie mogę sie również zgłosić do castingu, jeśli wg Was to ok. na czas przeprowadzki druga osoba mogłaby pociągnąc temat sama na jakis czas.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 09, 2009, 18:25:30 pm »
Co do dwóch aktualizatorów: wystarczy utworzyć (nie na kroliki.net, bo nie ma po co zapychać naszego konta) konto pocztowe z folderami "Odebrane" (czyli tam gdzie przychodzą prośby o zrobienie czegoś), "Robione" (tu przerzucamy maila z poleceniem, które wykonujmy, a jeśli wiadomo, że mail wisi tam 6h to coś nie gra ;) ), "Zrobione" (czyli to co już zrobiliśmy). Proste? :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 09, 2009, 18:53:23 pm »
tajniak o to mi właśnie mniej więcej chodziło. Tylko to już musiałaby się wypowiedzieć "góra" czy w ogóle taka opcja istnieje.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 09, 2009, 18:55:31 pm »
Wg mnie tak byłoby nawet lepiej - szybciej, i przy pilnowaniu tych nader skomplikowanych procedur, które opracowałem, pewniej.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 7:22 pm ]
PS Teraz tak patrzę na te ogłoszenia i wypadałoby, aby ten aktualizator był zarazem korektorem, bo w każdym wrocławskim króliczku znajduję błąd gramatyczny/składniowy/interpunkcyjny/ortograficzny. :)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 09, 2009, 20:27:37 pm »
[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 7:22 pm ]
PS Teraz tak patrzę na te ogłoszenia i wypadałoby, aby ten aktualizator był zarazem korektorem, bo w każdym wrocławskim króliczku znajduję błąd gramatyczny/składniowy/interpunkcyjny/ortograficzny. :)[/quote]

Ja nie czytam tego co wstawiam, bo nie mam czasu. Poza tym bez polskiej klawiatury i tak mam utrudnione zadanie. Oczywiscie jak ktos bedzie w stanie bardziej dopiescic strone i poprawiac kazde ogloszenie przeslane przez GA to super :)
Tak samo dzial "Z ostatniej chwili" jest troche zapuszczony i przydal by sie jakis nowy tekst.

Co do dwoch i wiecej osob wstawiajacych ogloszenia...
Do tej pory backupem dla mnie byla Azi i tak mimo wszystko jest lepiej.
IMHO im wiecej osob majacych dostep do serwera, tym wiekszy balagan na nim i na stronie.
Postaram sie nadrobic mega zaleglosci z ostatnich tygodni powstale po przenosinach na nowy serwer w najblizszych dniach i tak jak pisalam przekaze strone nowej osobie.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:39:45 pm »
Uważam, że strona powinna się zająć jedna osoba - wtedy łatwiej znaleźć winnego jak coś nie zostało zrobione.  Tej roboty nie ma aż tak dużo jak się jest sumiennym i prace wykonuje regularnie. Do tej pory zawsze była jedna osoba i sobie dawała rade.

Takie moje zdanie, jedna osoba - jeden zakres obowiązków.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:41:57 pm »
W porządku, czyli wszystko jasne :) No to czekamy na test :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2009, 21:52:54 pm »
Czy data testu zostanie wcześniej podana?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 09, 2009, 22:03:35 pm »
A może podwykonawca. :diabelek A propos - warto by znaleźć jakiegoś korektora całej strony SPK (głównie porad i adopcji).

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 09, 2009, 23:52:57 pm »
Zgaga dobre pytanie - sama się nad tym zastanawiałam :)
Tajniak, mnie się wydaje, że osoba, która będzie się miała zajmować stroną adopcyjną spokojnie da sobie z tym radę. Błędów zbyt dużo nie ma i wystarczy jeden wieczór przysiąść i wszystko będzie grało.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:23:55 pm »
Cytat: "jpuasz"
wystarczy jeden wieczór przysiąść i wszystko będzie grało.
Właśnie chodzi o to, że nikt nie chce przysiąść.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2009, 22:37:18 pm »
może nie o to chodzi, że nie chce, tylko nie ma czasu. Nie dziwię się Balb, skoro ma dziecko i kolejne w drodze. Nie wiem czy sama nie wolałabym tego czasu spędić z dzieckiem. Także myślę, że jak nowa osoba przejmie obsługę stronki, to wszystko zostanie poprawione. Jeśli będę to ja, to na pewno poprawię, ale myślę, że pozostałe chętne osoby też :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2009, 22:39:14 pm »
A może 1 osoba aktualizatorem, a 2. korektorem i zastępcą aktualizatora?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2009, 22:47:38 pm »
Azi chyba się dość jasno wyraziła, że ma być jedna osoba :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2009, 09:30:32 am »
Cytat: "tajniak"
A może 1 osoba aktualizatorem, a 2. korektorem i zastępcą aktualizatora?


tja i do tego komisja składajaca sie z 3 osób (prezes, zastepca i sekretarz) czuwająca nad strona adopcji    i sprawdzajaca czy wszyscy sie wywiazali z zadań  :/

Powtórze ostatni raz: osoba będzie jedna i będzie czuwac nad stroną adopcyjną w całości czyli, poprawianiem błędów, wstawianiem ogłoszeń i ich usuwaniem.

O "teście" zostaną poinformowane osoby w odpowiednim czasie.

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:25:50 am »
Cytat: "tajniak"
Cytat: "jpuasz"
wystarczy jeden wieczór przysiąść i wszystko będzie grało.
Właśnie chodzi o to, że nikt nie chce przysiąść.


Ale ja bym chciala. O niczym innym nie marze :lol
Pracuje od rana do wieczora a wieczorem mam w domu smarkacza u ktorego zaczal sie wlasnie kryzys dwulatka  :bejzbol i bawie sie w Supernianie.
A z pracy, gdzie mam troche czasu, nie moge aktualizowac bo nie mam oprogramowania a nie wolno nic instalowac (juz sprawdzalam  :diabelek ).

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:29:14 am »
Balb, ale to nie do Ciebie pretensje. :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 11, 2009, 10:57:25 am »
Balb tak jak wczesniej napisałam, ja Ci się nie dziwię, że wolisz ten czas spędzić z dzieckiem :) Pewnie każdy by wolał. Dlatego jak zostanie wybrany ktoś "niedzieciowaty" to pewnie uda się z tym w miarę szybko uporać :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:40:15 pm »
Wiem, że jestem nowa ale lubię pracować z komputerem, przeszłam szkolenie dotyczące tworzenia stron i jeśli mnie zechcecie to bardzo chętnie zajmę się stroną o adopcjach. Do końca sierpnia mam jeszcze wolne (pracuję w szkole :-)) ale później bez problemu znajdę wieczorami czas żeby popracować nad stroną.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:52:27 pm »
Kasia Ty to byś się nam przydała w dziale adopcji bo tam nad morzem nie mamy nikogo ;)

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 14, 2009, 08:07:45 am »
Azi zgłosiłam swoją chęć udziału w dziale adopcyjnym w deklaracji członkowskiej, widziałam na stronie, że w pomorskim nikogo nie ma.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:43:49 pm »
Ja też moge pomóc napisałą już że chce zostać członkiem i jeszcze deklaracji nie wysłałam bo jak pisało najpierw muszą mnie poznać i tak czekam na e-maila. Jak coś mogę pomóc dajcie tylko znać

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:21:10 am »
Kitty, ja też czekam na info..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']