Autor Wątek: -----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----  (Przeczytany 20067 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« dnia: Sierpień 04, 2009, 14:52:22 pm »
Dział adopcji poszukuje osoby, która zajęłaby się obsługą strony adopcyjnej od połowy września.


Zgłoszenia na : adopcje@kroliki.net z dopiskiem "strona adopcyjna"

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 15:25:59 pm »
Na czym ma to generalnie polegać?
Rozumiem, że moznaby to było wykonywać zdalnie?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:37:06 pm »
No i dobrze by było wiedzieć co nalezy znać, czyli pewnie jakas obsługa html czy coś? Gdyby było więcej informacji, to pewnie też więcej chętnych :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:01:07 pm »
dokładnie - jakie są wymagania? :) ja znam co nieco html'a, oczywiście amatorsko ;) a czasu przed kompem spędzam sporo, więc mogłabym się zgłosić na ochotnika :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:20:40 pm »
Ja również swego czasu działałam dosyć dużo w html'u, byłam modem na forach etc.. Także jeśli zostanie wyjasnione co i jak to może również się zgłoszę. ;-)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:23:30 pm »
Dziewczyny bardzo fajnie że jesteście chętne do obsługi strony adopcyjnej - proszę tylko o dokładne przemyślenie tej decyzji ponieważ jeśli to zadanie zostanie powierzone którejś z Was to musicie pamiętać, że jest to bardzo, ale to bardzo odpowiedzialne zadanie. Codziennie będziecie musiały sprawdzać pocztę i ogłoszenia które będą do wstawienia muszą być wstawiane praktycznie natychmiast. Dlatego musicie przemysleć, czy będziecie miały na to tyle czasu. Często też zmieniamy zdjęcia czy opisy króliczków i też trzeba je aktualizować. No i po adopcji trzeba zdjąć ogloszenie. My z grupy adopcyjnej zawsze wysylamy maila czy to z nowym ogloszeniem czy ogloszeniem do zmiany tak więc taką informację zawsze od nas dostaniecie. A z tego co mi wiadomo podstawy HTMLa są raczej wymagane :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:31:01 pm »
Jak widzę, że są chętni, to raczej się zgłaszać nie będę. Tzn gdyby nie było chętnych, to bym sie zgłosiła, ale widze, że dziewczyny tutaj mają duzo większą wiedzę z html. Ja cos tam umiem (w końcu studiuję na wydziale mat. i inf. :) ) A czego nie umiem, to by mi pomógł mąż, który jest informatykiem samoukiem :) W każdym razie w razie jakby nikt sie nie zdecydował, to mogę sie podjąć na próbę, ale jak będa chętni, którzy sie lepiej na tym znają, to tym lepiej chyba dla SPK. Bo u mnie z czasem nie byłoby problemu (wiadomo, ze nie siedze przed kompem 24/7) tylko raczej z umiejętnościami :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:24:54 pm »
To jeszcze ja sie wypowiem jako obecna aktualizujaca:
-Trzeba znac html'a w stopniu podstawowym i dbac o porzadek na serwerze, gdzie jest duzo danych takze archiwalnych.

-Generalnie trzeba sie liczyc z koniecznoscia poswiecenia przecietnie ok. 45 minut dziennie. Czasem mniej czasem wiecej. Codziennie sprawdzac skrzynke adopcyjna i organizowac sobie prace tak, zeby pilne ogloszenia byly jak najszybciej wstawiane.

- Trzeba miec anielska cierpliwosc do Grupy Adopcyjnej, ktora jest upierdliwa, pogania bezlitosnie jak sa jakies opoznienia w aktualizacji i zmienia ogloszenia po kilka razy  :>  :P
Ale ma anielskie serduszka i wszelkie niedociagniecia wielkodusznie wybacza.


Funkcja mimo ze wymagajaca jest jednak zrodlem ogromnej satysfakcji. Zwlaszcza kiedy w skrzynce znajduje sie duzo maili o krolikach, ktore trzeba zdjac ze strony bo znalazly nowe domy :)

Ja rezygnuje z ciezkim sercem, ale spodziewam sie drugiego dziecka  :lol  i nie dam rady wygospodarowac czasu  :(

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:40:07 pm »
No to ja powtórzę - jak inni zrezygnują i nie będzie nikogo chętnego, to mogę spróbować, aczkolwiek niestety nie jestem pewna czy dam radę z html'em. Także w razie czego dajcie znać ;)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:22:03 pm »
a nie mozna by podzielic tej pracy miedzy dwie osoby? :) tzn do jednej osoby maile z ogloszeniami do zalozenia, a do drugiej z tymi do sciagniecia :) wtedy wymagaloby to mniej czasu :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2009, 23:36:02 pm »
Balb no to przede wszystkim moje gratulacje  :przytul  

A co to ma znaczyć, że jesteśmy upierdliwe??  :bejzbol  :P po prostu dbamy o króliczy interes  :P ;)

jpuasz byłoby fajnie gdybyś przejeła tą funkcję bo już nie raz dałaś dowód, że odpowiedzialna z Ciebie dziewczyna :) Oczywiście do pozostałych też nic nie mam :) Może jeszcze dojdzie do tego, że zrobimy casting? :P

Truffle niestety dla nas o wiele latwiej i szybciej jest wysylac wszystko na jednego maila - a tak bysmy musialy dzielic część tu i część tam co zajmowałoby o wiele więcej czasu.

Jeśli chodzi o HTMLa to są wymagane naprawdę tylko podstawy a i tak przeważnie wszystko opiera sie już na gotowych szablonach - bo każde ogloszenie wyglada tak samo jedynie treść się zmienia. Tak więc to nie jest aż taka filozofia :)

Balb ostateczna decyja która z dziewczyn będzie odpowiednia na to stanowisko należy do Ciebie - bo to jednak Ty najwięcej w tym "siedzisz" :)

Ja się cieszę, że są chętni i trzymam kciuki, żeby wyszło z tego wszystkiego coś dobrego :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2009, 01:43:08 am »
Hmmm to ja zapytam tak - czy byłaby opcja pokazać screen np jak to wygląda? Bo ja myślałam, ze to wszystko trzeba będzie w kodzie pisać i tego sie obawiałam. Ale z postu Madzi wywnioskowałam, że to jest szablon typu "imie:               " i po prostu sie wpisuje bez tych wszystkich "krzaczków" na pogrubianie czy coś. Także jeśli to jest kwestia wstawiania zdjęć (pewnie wrzucenie na serwer i [img ] link [/img ]) i uzupełniania danych bez formatowania tekstu, aby wyglądał wszędzie tak samo, to chyba mogłabym się podjąć. Na zasadzie chciałabym ale sie boję :D Tzn boję się, że nie dam sobie rady (tak samo było z Tadziem) a nie lubię podejmować sie rzeczy co do których mam wątpliwości czy sobie poradzę.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:43:46 am »
Jpuasz, html jest dziecinnie prosty, a tym bardziej jak masz jeszcze gotowy szablon i zmieniasz tylko tresc.. na poczatku wydaje się zakręcony, ale potem idzie się odnalezc. (Jesli chcesz zobaczyc przyklad html - wejdz w menu "Widok" -> Źródło i pokaze ci jak np. ta stronka wygląda w html'u.) Potem zapisujesz w odpowiednim formacie i wysylasz na serwer. Pyk pyk linki na stronie głównej i jakos leci.
Ja w zasadzie chętnie bym się tym zajeła, bo sama też projekotwalam strony w html'u, ale w październiku/listopadzie planuje przeprowadzke do Francji i nie mam pojecia na ile bede dostępna i bede miała czas, dlatego po przemyśleniu stwierdziłam, że to raczej nie ma sensu - nie lubie podejmowac sie czegos, czego potem nie bede robiła dobrze.
W każdym razie zawsze służę pomocą. A jak którejś już sie znudzi czy nie bedzie mogła wykonywać tego to w przyszłości polecam moją osobę  :DD

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:48:35 am »
Tak jak pisala ktoras z dziewczyn strona wyglada tak jak widok zrodlowy, ktory mozna obejrzec w przegladarce.
Rzeczywiscie nie trzeba specjalnie duzo wymyslac samemu, bo ogloszenia sa robione wg jednego gotowego juz schematu, ale caly czas pracuje sie w kodzie tzn. nie ma gotowych okienek do wstawiania tekstu.

Na poczatku rzeczywiscie trzeba troche czasu na rozgryzienie jak wszystko dziala, jak wstawiac zdjecia i jak je zmniejszac zeby nie mialy po 3MB a zarazem ladnie wygladaly na stronie, jak ladowac poszczegolne elementy strony na serwer. Ale z czasem czlowiek dochodzi do wprawyi wszystko robi sie sprawnie i szybko.

Zawsze mozna tez w razie problemow napisac do mnie, jesli tylko bede miala chwile, moge sluzyc jako taki dorazny helpdesk na poczatku :)

Co do wyboru odpowiedniej osoby, decyzja nalezy do Azi, bo to ona jest matka przelozona GA  :lol tak wiec zgloszenia przesylajcie do niej.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:41:15 am »
Balb jakbyś mogła mnie poprawić jesli się mylę. Przejrzałam kody i wydaje mi sie, że trzeba by było jedynie dodawać ogłoszenia na głównej stronie adopcyjnej (wg schematu i zmieniac tylko fotkę, imię, miasto i dane pośrednika adopcyjnego) no i tworzyć stronki poszczególnych uszaków (też wg schematu uzupełniając dane po lewej, zmieniając dane pośrednika adopcyjnego, wstawiać fotki no i zmienić to imię na dole). Pomijam tutaj usuwanie, bo to najmniejszy problem  :PP Także czy mam rację, że to by na tym polegało? Czy może jeszcze coś ukryte z czego nie zdaję sobie sprawy? Bo wielkości tabel chyba się ustawiają automatycznie, prawda? Aż tak wnikliwie nie sprawdzałam. Jeśli chodzi tylko o to i nikt inny nie będzie chętny, to mogłabym spróbować, ale to wolałabym zacząć jak coś jak jeszcze Balb będzie w miarę dostepna i w razie jakiejś katastrofy pomogła wszystko poustawiać :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Balb

  • Gość
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:04:16 pm »
Wielkosci tabel trzeba czasem modyfikowac bo n.p. niektore kroliki maja na podstronie 3 zdjecia a inne 4 etc. ale generalnie praca wyglada tak jak to opisalas.
Dodatkowo trzeba zazwyczaj obrobic zdjecia przeslane przez poszczegolne posredniczki adopcyjne, bo zwykle sa one za ciezkie, za duze, etc. i jak dochodzi nowa osoba do grupy zrobic plik graficzny z jej danymi.
O i tyle tego jest :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:39:20 pm »
Z fotkami nie ma problemu ale w grafikę to sie w ogóle nie bawię i nie mam zielonego pojęcia jak to robić :] Także z grafiką odpadam.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:52:24 pm »
jpuasz, póki co mogę Ci pomóc - bo narazie jestem w domu - potem też będę miała dostęp do netu, tylko nie wiem czy nie będę miała małej przerwy, aż mi w nowym mieszkaniu podłaczą net. Także zmniejszaniem zdjęc etc. moge się zając. W zasadzie jest fajny i bardzo łatwy program do zmniejszania zdjęc nazywa się Irfanview, którego sama używam jak muszę tylko zmniejszyc zdjecia. gimp, photoshop też nie są takie złe, ale to już wyższa szkoła jazdy ;-).
Modyfikacja tabel z html'u to jest też łatwe - raz zobaczysz jak i potem będziesz wiedzieć co i jak. Ja sie nauczyłam htmla przez 1 dzien.. troche teorii i troche praktyki..
Na początku mogę Ci pomagać jeśli chcesz i jesli to Ty masz się tym zajmować.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:56:15 pm »
Amy ze zmniejszaniem fotek nie ma problemu i równiez posiadam IrfanView (nawet potrafię się posługiwać :D ), a Photoshop tez nie jest mi obcy :)  Chodziło mi o tworzenie grafiki czyli Imię nazwisko i nr telefonu jak jest z prawej strony każdego ogłoszenia na czerwono. Nawet nie wiedziałabym w czym to robic i jak się za to zabrać (bo pomijam Painta w którym tez teoretycznie dałoby się to zrobić :] )



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
-----Poszukiwana osoba do obsługi strony adopcyjnej-----
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 05, 2009, 14:24:46 pm »
Takie rzeczy robisz w html'u używając odpowiedniego koloru, pogrubienia etc.. W html's każdy kolor ma swój numer.
Poza tym jeśli masz coś takiego: <!-- tutaj tekt --> to on się nie wyświetla na stronie, widzisz go tylko w pliku który możesz otworzyc w notatniku - dobre do robienia notatek w pliku.
 <font face="Verdana" size="1" color="#D60021">PILNE!</font>

font face - rodzaj czcionki, size - rozmiar, color - kolor tutaj masz np. czerowny   znaczy pogrubienie, wszystko co masz z "/" odwołuje poprzenie zadanie np. odwołuje pogrubienie czcionki.
 to przeskok w następną liniję. Poszukaj stronki gdzie masz wyjaśniony html. ;-) to jest naprawde bardzo łatwe, załaszcza jeśli nie musisz całej stronki od nowa pisac tylko edytujesz już istniejącą. Nie musisz do tego uzywac painta, bo w paint'cie mozesz zrobic tylko obrazek i potem jako obraz wrzucic go na stronkę, co nie ma sensu.
Linki do stronek robi się również prosto: <a href="tutaj nazwa pliku html.html"> tutaj jakiś tekst [/url] pozwala isc do tej stronki (która otwiera się w tym samym oknie - nie pamietam jak to bylo, zeby stronka otwierała się w innym oknie).
Chyba się rozpisałam :p sorry

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']