Autor Wątek: Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)  (Przeczytany 9483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« dnia: Lipiec 30, 2009, 18:25:21 pm »
Witam

Mowa o tym króliczku http://www.allegro.pl/item699746621_kroliczek_od_1_zl.html

Króliczek jest bardzo młody, opiekunka twierdzi, że ma około 2-3 miesiące, płeć jeszcze nieznana. Króliczek był prezentem urodzinowym 6 letniego dziecka i oczywiście, jak troszkę podrósł to już jej ta żywa zabaweczka się znudziła. A jej matka nie ma czasu zajmować się z króliczkiem, z tego powodu jest skazany na całodniowe siedzenie w klatce.

Nie udało mi się przekonać, żeby mi dała króliczka za friko, chciała coś za coś. Zatem zgodziłam sie zapłacić niewielką sumkę  i zgodnie z moją prośbą zakończyła aukcję.
Także jutro króliczka odbieram z Zabrza, na razie byłby przechowany u mnie albo mojej mamy (jeszcze się zastanawiam, to zależy jaka to płeć, może uda mi się dokonać odkrycie, co ma pod ogonem), ktoś z was może ma możliwość przechowywania króliczka na dłuższą metę?

Bardzo proszę o pomoc

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2009, 23:18:46 pm »
Podbijam zgodnie z prośbą :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2009, 09:57:28 am »
Dzieki duże jpuasz :)

Tak więc wczoraj odebrałam króliczka z allegro.
Na moje oko może mieć 2-3 miesiące, nie widziałam pod ogonem klejnotów, więc prawdopodobnie to musi być dziewczynka.

Jak odebrałam to wydawała mi się taka chudziutka, że mogłam bez trudu policzyć ile żeber ma. U mnie przez 2-3 godziny żarła i piła jakby od wieków tego nie robiła i nadrabiała u mnie zaległości. Całą miskę wody wypiła  :wow  Nie dostałam od poprzedniej opiekunki wyprawkę, choć obiecała mi, że dostanie to co u niej zostało. Ale mimo wszystko chętnie wcina granulaty, suszki, sianko, zjadła trochę bazylii i koperka. Nie grymasiła, wszystko szamała z apetytem.

Robi ładne bobki, siusia sporo.
Nazwałam ją Koala z racji, że ma śmieszny czarny nosek jak u australijskiego misia :) Ma szarawe skarpetki, jakby miała lekko ubrudzone łapki i oczy niebiesko-czerwone :)
Mała niczego się nie boi, bardzo odważna, ciekawska, musi zaglądać każdy kąt, lubi głaskanie, ma w sobie tyle energii, że przed chwilą robiła taaakie piruety  :wow
Cieszę się, że przynajmniej nie stresuje się i expresowo zaaklimatyzowała się u mnie :)

Wkrótce będzie na adopcyjnym i mam nadzieje, że szybko znajdzie dom, ponoć jest bardzo młodym królikiem :)








kasiap

  • Gość
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:58:35 pm »
Śliczna :))))

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2009, 21:03:22 pm »
Kurna, korzystam z innego kompa i chyba mam dwa loginy  :oh:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:01:14 pm »
Mała uwielbia przesiadywać w łazience, bo tam najchłodniej :)
No i ukradła mojemu kociakowi kuwetkę, taka malutka, a szybko zajarzyła do czego służy takie coś. Nigdzie poza klatką i kociej kuwetki nie siusia, nie mówiąc już o bobkowaniu.

Jest bardzo żywiołowa, można ją godzinami głaskać, ale tylko wtedy keidy ma ochotę :)

Tolinka

  • Gość
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:26:19 am »
Jeny jaka ona piekna i faktycznie wyglada jak koala.
Wygłaskac i ja bardzo mocno od nas.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:34:49 am »
Ale superowa, przedostatnie zdjęcie rewelacyjne :-) Głaski ślemy.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:09:49 am »
Dokładnie :) Fotka jak "leży" po grzejnikiem powala.Jest super,wymiziać proszę i wytarmosić uszyska...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2009, 10:38:36 am »
Mnie ta fotka też powala  :lol
Mała bardzo uwielbia leżeć w takiej żabkowatej pozycji, taki z niej luzak :)
A pod kaloryferem to było w dniu rekordowego, 35 stopniowego upału i wylegiwała na wilgotnym ręczniku.

Shaiya

  • Gość
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2009, 12:38:57 pm »
Cudna! Życzymy duzo szcześcia i szybkiego domku dla małej ;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2009, 14:28:27 pm »
Podbijam zgodnie z prośbą



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2009, 08:10:39 am »
Jak zwykle duże dzięki dla jpuasz za podnoszenie watku :)

tak więc przypominamy o sobie..

Tydzień temu miałam okazję zaglądać, co ma pod ogonem, no i okazało się, że bezwstydnie pochwalił się pokażnymi klejnotami  :lol
Także mamy samczyka, jak wspomniałam pierwsza opiekunka twierdziła, że mały ma 2-3 miesiace, ale na moje oko musi mieć co najmniej 4 miesiace, bo wczoraj po raz pierwszy zaczał biedną piłkę do kopania molestować  :/
Oj, oj, zaczyna się burza hormonów i trzeba będzie niedługo pomyślec o wycięciu tych klejnotów.
A poza tym zachowanie mego Zorrusia wobec Koali (zmienic imię na bardziej męskie, czy zostawić? jakieś propozycje? ) było "inne" niż gdy wówczas była u mnie Liska. Nie był taki namolny i nie próbował mnie gwałcić, ale za to był bardzo ciekawy, co to za nowy smarkacz  :diabelek  Gdy panowie byli pod drzwiami, Zorro w swoim miejscu, Koala w swoim i tak sobie poniuchali między dwoma pokojami, a jak tylko Zorrus wskoczył na "jego teren" to Koala zaatakował starszego, ten tylko sie wystraszył, wycofał się i ocyz mu wyszły z orbitu. Dawno takiego bólu nie doznał  :> No no, młody pokazał, kto tu rządzi i kto tu jest silniejszy  :bejzbol
Od tego czasu Koala cały czas pilnuje drzwi, ktore prowadzą do pokoju Zorrusia, panowie czasami dogadują się poprzez szparkę drzwi  :lol

takze Koala zaczyna już się broić, przez tunel przycisnąć się do krainy kabli, ja oczywiście blokuje to miejsce kartonami, zabawkami, a mały próbuje kombinować, jak by to przebrnać. Besztam na niego, więc on się cofa, ale zaraz wraca, żeby pomajsterkowac sobie to miejsce  :bejzbol  a tak poza tym jest kochany, bardzo kontaktowny, lubi mnie zaczepiać, przychodzi do mnie, szturcha nochalem, a za chwilę ucieka robiąc piruety, jakby chciał pobawić się w berka  :rotfl2
Ma też poczucie humoru, ostatnio w konia mnie wbrobił. A ja na śmierć się wystraszyłam. mały sobie spał w pozycji na zdechlaka, popatrzałam na niego i wydawało mi sie, że przestał oddychac, nie widać było ruchu oddechu, więc zaczełam cmokać - nic; mówię do niego - dalej nic; stukam, pukam - kurczę nic. Cała zamarłam, myslałam już o najgorszym. Zatem ostatecznie go dotknęłam, a ten już hop! Oj oj, chłopak twardy sen miał. Ostatnio rozśmieszył mnie, tym, że jak spał to "gadał" przez sen  :co_jest
takiego zabawnego królasa w życiu nie widziałam, chłopak ma poczucie humoru  :diabelek
Głaski uwielbia wprost  :DD

Koala jest prawie takiej samej wielkości co mój Zorruś, jeszcze tydzień i przerośnie Zorrusia. Myślę, że będzie wazył coi najmniej 2 kg.

Zdjęcia niebawem :)

Tolinka

  • Gość
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2009, 08:15:18 am »
Kitty27, ubawilam sie czytajac to jak opisalas,swietny chlopak,poczucie humoru ma,maly diabelek z niego  :diabelek
Zostaw imie Koala pasuje do niego.

anix1234

  • Gość
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2009, 09:06:53 am »
Ale piękny  :wow  .. szkoda bo u mnie jest miejsce :(
POwodzenia !

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:39:38 am »
Kitty aż taki duży?? To on nie jest miniaturką? :) Bo kurcze 4 miesiące i 2 kg... No zresztą sama nie wiem :) Ale widać ma charakterek :) A Koala do niego pasuje. Nowi właściciele pewnie i tak mu zmienią, więc może tak zostawić :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:43:41 am »
Cytat: "jpuasz"
Kitty aż taki duży?? To on nie jest miniaturką? :) Bo kurcze 4 miesiące i 2 kg... No zresztą sama nie wiem


To znaczy, teraz na pewno nie wazy 2 kg, bo moj Zorrus wazy 1,4 kg, a Koala jest takiej samej wielkosci co Zorrus, tyle, ze odnosze wrazenie iz ma lzejsze kosci niz Zorro. Liska też była trochę większa od Zorrusia, a była lżejsza.
Może rexy mają takie ciężkawe kości?  :hmmm

Ale mały niech rośnie, rośnie, przynajmniej więcej futerka do przytulania będzie  :DD
Nie sposob nie kochać takiego łobuziaka  :diabelek

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 12, 2009, 20:47:17 pm »
Fotka pod kaloryferem jest boszka :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Przechowalnia dla króliczka z Zabrza (woj. śląskie)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:03:46 pm »
a kuku


pilnuję łazienkę


gram tak dobrze jak Christiano Ronaldo


piłka nożna - miłość od pierwszego wejrzenia


po mizianiu


podobno podczas snu jestem strasznie gadułą


prawie jak żaba