Autor Wątek: Królicze zabawy: zabawki, gadżety, sposoby na nudę uszaka  (Przeczytany 112886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 22, 2011, 19:06:58 pm »
My z Agarykiem bawimy się najczęściej w "kto pierwszy ten lepszy". Zabawa polega na tym, że Agaryk wskakuje na łóżko i podnosi ogon - jeśli uda mu się zacząć sikać, zanim ja w przyspieszonym tempie przeniosę go do kuwety - wygrywa. Jeśli ja będę szybsza - ja wygrywam :icon_cool

Zabawa z Pieskiem natomiast jest nieco prostsza, acz bardziej męcząca - uciekam przed nim a on mnie goni - po podłodze, po łóżku, pufach :lajkonik:

Tak, moje króliki to sadyści.


Haha ta zabawa "kto pierwszy ten lepszy" jest świetna ;D muszę wypróbować :P

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 22, 2011, 19:24:34 pm »
Ganianie i owszem. Chociaż ja praktykuje takie wolniejsze, natomiast mój chłopak jak pogoni czasem Felka to miejsce w mieszkaniu się kończy, a Felek w zakręty wchodzi bokiem, tylko martwi mnie czasami że Felek potrafi coś specjalnie nabroić żeby go trochę poganiać..Jak na przykład zimą zakradł się do sypialni a miał wtedy szlaban bo trzymałam tam oleandra i porwał listka i zaczął uciekać ooooooooooo wtedy była gonitwa że przeskakiwałam przez kanapę jak bym skakała przez płotki....  :spacerek:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 22, 2011, 20:44:25 pm »
My też czasem bawimy się (bez mojej zgody  :D) w zabawę kto szybszy  :lol. Kiedy jakieś jedzenie (np. kanapki) stoi na moim biurku Emi zaraz to wyczai i tylko czeka na moment kiedy odejdę na chwile albo zajmę się czymś innym i porywa kawałek kanapki albo cała z talerza i biegnie przez cały dom i tak łatwo nie da jej się złapać, tym bardziej, że ona strasznie lubi podżerać moje kanapki  :niegrzeczny

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 23, 2011, 02:43:30 am »
Pamiętam jak Felczysław za małego strasznie upodobał sobie prześladowanie mnie w święta, jak chciałam zjeść śledzia w jabłkach to po prostu musiałam się dobrze schować..a zwłaszcza schować śledzie...cholerka nie moge znaleźć zdjęcia, ale jak gdzieś znajdę to wrzucę zdjęcie z tego okresu  ;-)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:02:38 pm »
Ja też z moim Marjanem bawimy się w berka ;)
Zazwyczaj ja go gonię, a on ucieka.
Sam też domaga się pieszczot. Trąca noskiem, ładuje się na kolana czy na laptop. :D
Ma oczywiście też swój fotel, na którym je, śpi, leży. I jak ktoś mu go zajmie to ten pakuje się na
kolana i trzeba go miziać. ;)
Ogólnie on lubi sam sobie pobiegać i czyhać na psią karmę, ale uwielbia przebywać z nami.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:39:32 pm »
SremoGirl masz prawie że identycznego królika jak mój Tosio   ;) niestety już za T.M.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 23, 2011, 15:40:21 pm »
Ja też z moim Marjanem bawimy się w berka ;)

Cookie też uwielbia bawić się w berka ;)

agat

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 23, 2011, 22:40:30 pm »
A mój królik generalnie ma głęboko w kuperku wszelkie "zabawy" ;) Jak mu rzucę rolkę po papierze toaletowym, to się nie bawi, ale ją metodycznie zjada. Ma kulę smakulę, ale bardzo szybko opanował zasady jej działania i teraz już się nie bawi, tylko po prostu kula ją tak, żeby przy jak najmniejszym zużyciu energii i w jak najkrótszym czasie wydobyć wszystkie smakołyki ze środka ;)
Ale generalnie ma jedną swoją "zabawkę" - mianowicie ciężką żółtą piłkę lekarską, która najwidoczniej skojarzyła mu się z kulą smakulą (na zasadzie - większa piłka, to może więcej smakołyków w środku?) i chociaż nic mu nigdy ze środka nie wypadło (no bo jak?) to potrafi z mozołem kulać ją po wykładzinie przez dłuższy czas ;)

Ale największą radochę ma mój Pullo podczas zabawy w złodzieja :P Kradnie wszystko, a zwłaszcza ważne papiery :P Jak na stole leży jakieś podanie, wniosek, zaświadczenie, albo inne ważne pismo, to niemal pewne, że Pullo się zakradnie, capnie kartkę i będzie z nią uradowany uciekał przez pół mieszkania i jak się go złapie, to kartka niestety będzie już w strzępach :P Moja przyjaciółka, u której Pullo czasami zostaje, gdy ja gdzieś wyjeżdżam, opowiadała mi, jak podczas ostatniej jego bytności w jej domu, ona siedziała sobie w pokoju i nagle słyszy głośne: "Ty mały skurczybyku!", wychyla się z pokoju a tam jej tata goni królika, który ukradł mu z ławy gazetę :P

Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 23, 2011, 22:47:45 pm »
niemal pewne, że Pullo się zakradnie, capnie kartkę i będzie z nią uradowany uciekał przez pół mieszkania i jak się go złapie, to kartka niestety będzie już w strzępach
hehe, mały rozrabiaka :)

agat

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 23, 2011, 22:53:43 pm »
No rozrabiaka ;) Ja się cieszę, bo przynajmniej już stracił zainteresowanie kablami. Ile ładowarek do telefonu przeszło przez jego zęby, to nawet nie liczę. No i w sumie dzięki królikowi zainwestowałam w laptopa, bo rozpracował doszczętnie swego czasu mój komputer stacjonarny. Chwila nieuwagi, Pullosław wparował za biurko i każdy, dosłownie każdy kabel przegryziony, z myszki, z głośników, z klawiatury, z monitora, z drukarki :P No, ale jak go mimo to nie kochać? ;)

Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 23, 2011, 22:57:49 pm »
Skąd ja to znam.. ;) Moja aż tak za komputer się nie pcha, woli podgryzać ściany, tapetę i nie zaprzeczam rozpracowała kilka ładowarek, ale masz rację Jak można mimo tego wszystkiego tych uszoli nie kochać? :DD

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 24, 2011, 12:51:36 pm »
Ja uwielbiam leniuchować z królikami na podwórku... Albo leżę i je obserwuję, albo biegamy razem po całym ogrodzie ;D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 24, 2011, 14:47:58 pm »
A mój to zamiast obgryzać kabelki, ładuje się na laptop i.. śpi. :D
Siada i sobie siedzi i obserwuje. Na parapecie też nieraz mu się zdarzyło.
A jak bryka na dworze.. Dogonić się go nie da.
Ogólnie on jest leniuchem, raczej trzeba go przegonić samemu.
Bardzo lubi też bawić się rolką-smakulką. Zrobiłam to z rolki po papierze toaletowym i ma takie zastosowanie jak kula-smakula. ;)
Jednak ostatnio się wycwanił i zamiast to turlać to tym rzuca. :D


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 07, 2011, 08:10:41 am »
My dzisiaj zaczynamy trening :)

To świetna sprawa :)

Jeden ma roczek, a drugi 5 miesięcy, więc jeszcze są bardzo żwiołowi i skoczni  :)
ale narazie się wylegują, bo Pani przez 2 godzinki wymęczyła głaskaniem ;p
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 07, 2011, 12:24:14 pm »
Ah, to Rabbit Agillity :D
Też to trenujemy z Marjaśkiem.
Najlepiej wychodzą mu skoki, piąteczka średnio.
Ale ćwiczymy i ćwiczymy. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 07, 2011, 12:45:42 pm »
Kurcze zazdroszczę wam :D U mnie sukcesem jest, jeśli któryś w ogóle do mnie podejdzie  :co_jest
Moje króle są nietylakne praktycznie :zonka: więc nauczenie ich choćby przychodzenia po smakołyk jest bardzo trudne :D
Ja trafiłam na uszyska z wyższych sfer chyba. Im tylko trzeba dogadzać, ale nie dotykać :D


Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 07, 2011, 13:13:05 pm »
Cześkowa sztuczka :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yctkY-C-Dbg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yctkY-C-Dbg</a>
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 13:56:32 pm wysłana przez Tynuta »

Maritti

  • Gość
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 07, 2011, 14:34:23 pm »
Tak się składa, że my z moim Baksem również trenujemy :)
I to od małego.
Tu jeden z naszych filmików : http://www.youtube.com/watch?v=hkTOa38XMdw&feature
Nagrywać mi się chce, ale montować i wstawiac na yt to już niekoniecznie :D

Ah. No i  bloga króliczego mam.

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 07, 2011, 14:41:51 pm »
O wow !! Taki obrót to już wyższa szkoła jazdy. Niesamowity jest  :zakochany: My z Cześkiem dopiero zaczynamy. Z tym, że Czesiek ma już 3,5 roku a u mnie jest pół roku. Nigdy już chyba nie uzyskamy takich efektów jak Wy ale ja tam się jaram nawet tą jedną sztuczką :D

Maritti

  • Gość
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 07, 2011, 15:02:58 pm »
Który obrót ?
Że to turlanie ?
On sam tak robi. Nie próbowałam go jeszcze tego nauczyć bo byłoby to pewnie niezwykle trudne.
Najpierw to trzeba by go zmusić do leżenia w miejscu, co jest praktycznie niemożliwe ;D