Autor Wątek: Królicze zabawy: zabawki, gadżety, sposoby na nudę uszaka  (Przeczytany 112906 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:01:10 pm »
ja pozwalam uszatej biegac troche... po sobie (przy czym czesto Trusia sie bawi w fryzjerke tudziez reguluje mi brwi). ponadto tradycyjne glaskanie, podrzucanie zabawek, gonienie uszatej etc :D

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:41:30 pm »
My z Zosią oczywiście głaski, biegi, rabbit agility, a za jakiś czas zaczniemy skoki.

Offline Marti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:42:22 pm »
Na początek duża porcja głasków :P Później parę sztuczek,agility :).Oczywiście pozwalam mu się wybiegać,potem bawimy się piłką (zrobioną z papieru) itd..
Suwaczek z babyboom.pl" border="0


Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:10:05 pm »
mój zajczyk jest z tych spokojniejszych, jeśli zabawa-to brojenie na własną łapę-rozkopywanie dywaników, wywalanie zmiotki na środek kuchni, podgryzanie gazet, próby nasikania na poduszeczki.... Jak razem to wielkie pieszczoty, kładziemy się na dywaniku i głaszczę zajaczka, smyram uszka , masuję tyłeczek, potem zając wylizuje mi ręce i twarz (u niego zawsze jest trochę ja Ciebie, potem trochę Ty mnie..). W wakacje udawała nam się zabawa w "dawać królika" z pomocą gałązek pełnych liści, szaleje za nimi :D

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 03, 2011, 14:36:27 pm »
o to sztuczki agility? ;>
Z moim 'krolikiem' sie nie da bawić. tzn chyba sie w berka bawimy, bo on za mna łazi po całym domu ;D no i pieszczochy <3

Emyla93

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 04, 2011, 14:54:26 pm »
możecie mi powiedzieć, jak mam nauczyć moje królika zabawy kulą smakulą, bo on chyba nie do końca czai o co chodzi ;p

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 04, 2011, 17:58:42 pm »
Moze poturlaj kulka przed krolikiem i pokaz, ze wysypuja sie smakolyki. Te bardziej lakome bestie potrafia niezle pomeczyc kule ;) Ale szybko sie nudza. U nas jest to zabawa raczej na kilka chwil.

Emyla93

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 04, 2011, 19:38:42 pm »
No dobra spróbuje, mam nadzieje że go to zajmie na taką dłuższą chwilkę  :krolik

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 08, 2011, 22:56:50 pm »
Wychodzimy na podwórko i bawimy się w berka albo podchody.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 12, 2011, 21:50:02 pm »
A my z Pasztecikiem spędzamy czas aktywnie czyli bawimy się w berka, albo Pasztecik robi "maraton" na kanapie, lub z brzuszka mojego męża robi sobie trampolinę.

Prócz tego czas nam również mija na pieszczotach :DD

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 13, 2011, 09:54:27 am »
Ja z Kicusią bawie się często w chowanego. Zaczyna się od pieszczot i głaskania . Potem przerywam i idę do toalety  , świecę światlo ( na korytarzu jest ciemno) i czekam . Za chwilkę słyszę takie : ... tup, tup , tup, tup , potem kolejne tup cichnie i ... widzę główkę Kicusi zagladająca do mnie. Ja wtedy wychodzę i widze ogonek Kicusi uciekający przede mną do pokoju . Wchodzę i jak widzę pozycje Kicusi typu,, przyczajony  tygrys ,ukryty  smok" (wygląda zza fotela i patrzy na mnie ) to zabawa się powtarza  kilka razy ,aż znudzona pójdzie jeść.
Prawdę mówiąc teraz jest czas  dogodny do tworzenia więzi z krolikiem , bo  spędza sie dużo czasu w domu i dzień jest krótki . W lato dużo krolików kica na powietrzu.

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 15, 2011, 12:02:00 pm »
Najwięcej osób bawi się z nim i obserwuje jak się on bawi
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:41:33 pm »
Nawet ona sama wie gdzie się schować ,żebym jej nie znalazła  :icon_mrgreen

Monia i Tiffi

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 13, 2011, 16:53:47 pm »
Moja królinka podchodzi do mnie, szarpie za nogawkę i zwiewa, muszę ją gonić czasami więcej niż przez godzinę po mieszkaniu, to jej sprawia frajdę, uciekanie, :) Jak biega, to siadam sobie na podłodze i robię zdjęcia, a ona gryzie aparat, różnie to bywa, jak była mniejsza to było argility love.! Pietruszka działała jak kliker, teraz jej się nie chce przełazić pod tunelami czy skakać przez butelki leżące na podłodze. Leniuch mały <3

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 23, 2011, 17:42:47 pm »
My ze Zgodzichną mamy swoje rytuały. Całą noc śpi na dywaniku koło naszego łóżka. Jak wstaję, to leci do mnie i bzyka i najpierw kręci ósemki wokół nóg, a potem ja ją muszę pogłaskać i popieścić za uszkami. Potem spędzamy razem cały ranek, kiedy jest najbardziej aktywna (mam do pracy na 13) i przeważnie gonimy się po dywanie, Zgodzia gra sobie w piłeczkę pingpongową, tzn. turla ją noskiem, gryzie swój kartonowy domek i dostaje głupawki. Ja najczęściej kładę się na podłodze, a ona biega na około mnie i skacze przeze mnie. Czasem jak jestem zajęta to ciągnie mnie za nogawki spodni, żeby się nią zainteresować. Często robię jej też kulki z papieru, którymi rzuca i potem wcina. Ma też swoją maskotkę, z którą urządzamy wspaniałe zabawy na skoki i mizianie. A gdy moja królinka zasypia, ja wychodze do pracy i wracam wieczorem, kiedy znów się budzi i po zjedzonej kolacji nabiera ochoty do dalszych szaleństw:) Chwile spędzone razem - bezcenne:)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 23, 2011, 17:50:15 pm »
My się bawimy w podrzucanie dzwoneczka (on podrzuca i przybiega po pałeczkę cuni complete). Niestety nie potrafi bawić się w przeganianie jak Wasze nie wiem dlaczego. Jeszcze jak nie był wykastrowany i myślałam, że mnie trąca żeby go gonić to się okazało, że wcale tego nie chciał i pokazał mi to obsikując z półobrotu:P heh...
A dzisiaj wymyśliłam, że mu zawinę w kartkę papieru smakołyki i walczył sobie jak się do nich dostać z tą kartką. Miałam go z głowy na jakieś 10minut:P

Darek Zając

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 26, 2011, 15:20:44 pm »
My z Agarykiem bawimy się najczęściej w "kto pierwszy ten lepszy". Zabawa polega na tym, że Agaryk wskakuje na łóżko i podnosi ogon - jeśli uda mu się zacząć sikać, zanim ja w przyspieszonym tempie przeniosę go do kuwety - wygrywa. Jeśli ja będę szybsza - ja wygrywam

haha, brawo, grunt to umieć przerobić rzeczy problematyczne na zabawę :)

Darek Zając

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 26, 2011, 15:23:26 pm »
nie głupi pomysł z tą kartką, tylko żeby się kicak nie pozacinał od papieru :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 26, 2011, 18:31:52 pm »
jak tam Dareczek? Jest już u ciebie? Jak możesz załóż osobny wątek i pochwal się nowym członkiem rodziny, pliiiss  :blaga:

Darek Zając

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 01, 2011, 00:44:37 am »
taki nawet miałam plan, ale chwilowo nie mam aparatu, więc zrobię to na dniach :)

Dareczek cudowny!! odważny, ciekawski, wesoły i biega z prędkością światła ;)