Autor Wątek: Królicze zabawy: zabawki, gadżety, sposoby na nudę uszaka  (Przeczytany 112904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2010, 15:38:07 pm »
Szczęściary z Was ;) wspaniałe uszaki ^^ Moja ma 6,5 lat i wątpię by się nauczyła sztuczek.. A co dajecie im na smakołyki? :>


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Trening sztuczek
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2010, 18:03:25 pm »
WIEK NIE MA ZNACZENIA...

Zrobiłam nowy film, ale nie ma go jeszcze na YT. A smakołyki takie same jak na codzień...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2010, 19:18:04 pm »
moglibyście napisać główne zasady trenowania , bo to super pomysł
szukałam na wielu blogach ale tam nie wiem czy dobre ....
a w jakiej postaci nagrody ?
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:09:33 pm »
Może i wiek nie ma znaczenia, ale moja to kompletna klapa. Próbuję, ale ona zamiast kierować się za jakimś jedzeniem to zaczyna drapać, gryźć albo nie reaguje. Ze skakaniem to tylko raz przeskoczyła, a później zaczęła drapać te 'stojaki' na których była jakby oparta parasolka okryta kocem. Niestety. Ale możliwe, że jak ten królik zdechnie to będę miała nowego.. więc chciałabym wiedzieć, co to za smakołyk? ._.

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 9:10 pm ]
Może i wiek nie ma znaczenia, ale moja to kompletna klapa. Próbuję, ale ona zamiast kierować się za jakimś jedzeniem to zaczyna drapać, gryźć albo nie reaguje. Ze skakaniem to tylko raz przeskoczyła, a później zaczęła drapać te 'stojaki' na których była jakby oparta parasolka okryta kocem. Niestety. Ale możliwe, że jak ten królik zdechnie to będę miała nowego.. Może zaczynając od młodego uda się coś wskórać.


Offline Ayertienna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
Trening sztuczek
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:14:20 pm »
Widzę, że lubisz planować z wyprzedzeniem  :nie_powiem "jak zdechnie"  :bejzbol

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:23:34 pm »
Nekierta,  królik nie zdycha lecz odchodzi za TM-tęczowy most
unikaj na tym forum stwierdzenia ''zdycha'' bo będziesz upomniana przez forumowiczów

i dlaczego mówisz to z takim spokojem '' jak ten zdechnie to kupie nowego'' ja bym się martwiła  :zdenerwowany
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2010, 21:42:30 pm »
Wybaczcie. Więc jak odejdzie za TM. Nie łatwo mi tak mówić. Po prostu chciałabym wiedzieć, że po jej odejściu nie będę sama. Trudno by było się odzwyczaić od conocnego zgrzytania w klatkę czy gulgotania poidła. Wiem, wiem, wszystko planuję na przyszłość, ale już taka jestem.. Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłam ;< Kocham małą, naprawdę.


Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Trening sztuczek
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2010, 22:33:37 pm »
ja niestety z przerażeniem co jakiś czas myślę, a co się stanie jak odejdzie ode mnie któreś z moich podopiecznych. Wolę o tym nie myślec, bo mimo iż żyje ze mną to łzy nachodzą mi do oczu i głos zamiera :(


Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Trening sztuczek
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 29, 2010, 15:36:26 pm »
Bez urazy, ale tak to jest jak sie zaczyna od d*py strony...

Porady wrzucam na swojego bloga - ewentualnych zainteresowanych zapraszam (link w profilu), ale ostrzegam, ze moj twor jest generalnie skierowany do bardzo poczatkujacych, wiec niektore rzeczy sa podane w mocno "lopatologicznej" formie...

Ludzie, ktorzy twierdza, ze krolik jest zbyt glupi, widac nie maja odpowiedniego podejscia... Jak za jednym razem nie wyjdzie, to sie kupi nowego, co nie? Haha. Smieszne... Gdyby wszyscy wychodzili z takiego zalozenia, to nie istnieliby ani treserzy (nie lubie tej nazwy... brr...) zwierzat ani sportowcy... "Ten zawodnik jest kiepski, to poczekajmy az umze i zawiazemy kontrakt z nowym..."

To w jaki sposob pisza niektorzy ludzie mnie po prostu dobija. Az mi sie, kurka, odechciewa cwiczyc z Zuzia... HA HA HA HA HA (diaboliczny smiech Black_), czy wy SERIO myslicie, ze moja kroliczyca przyswaja sobie wiedze od razu? Ze ona skacze sama od siebie tak jak na filmach? Ze nie podlazi pod przeszkody, zeby je osikac, albo pogryzc czy  w inny sposob zniszczyc? Ze nie odwraca sie zadem demonstrujac co o mnie sadzi??? Ze wszystko wyglada jak na filmikach? Ze jest slodka, kochana i przytulasna? Ze naprawde caly czas ja tule i nigdy nie rzucam przeklenstw pod jej adresem? Ze nie mam ochoty przerobic jej na pasztet albo wywiezc gdzies na Syberie, kiedy z uporem maniaka obgryza moje lozko albo sika na panele? Ze ona sama sie uczy wszystkiego? Ze od razu wie, ze ma skoczyc albo podac  lape? Ze nie musze powtarzac tysiac-piecset-sto-dziewiecset razy jakiejs sztuczki, zeby zalapala o co chodzi? Ze jest nam latwo i przyjemnie? Ze ja nie zaczynam od prostych "polsrodkow", zeby zademonstrowac Zuzi o co mi chodzi ( jak np. przy nauce podawania lap) tylko od razu przechodze do skokow i zwiekszam wymagania?
Jesli tak, to jestescie niesamowicie NAIWNI i bardzo latwo jest Was oszukac kolorowymi, wesolymi filmami na Youtube...

I szlag mnie trafia, jak pisza do mnie ludzie, ktorych kroliki NIE CHCA SKAKAC! No nie zalamujcie mnie nawet?! A skad niby ten biedny krolik ma wiedziec, ze powinien skoczyc, najlepiej od razu caly korytarz poruszajac sie rownolegle do osoby go w niego  wprowadzajacej? Z kosmosu? TO JEST TYLKO ZWIERZE. Zakodujcie to w pamieci, zanim znowu uznacie, ze trening to klapa.

Jesli chcecie wplynac nienaturalnie ( bo kroliki nie sa z natury karne i nie ucza sie tak latwo jak psy) na zachowanie pupila, zacznijcie od siebie... Chcesz pracowac z krolikiem? Popracuj nad cierpliwoscia... Czasem trzeba troche poglowkowac, zeby dojsc do tego jak WYJASNIC zwierzeciu co ma zrobic. Zapracuj na jego ZAUFANIE. Wprowadz element POZYTYWNEGO WZMOCNIENIA.

Ja nie mialam wszystkiego podanego na tacy. Mialam za to zlosliwego, leniwego, upartego krolika i dobre checi. Czasem wychodzilo, czasem nie... Na nawet maly sukces potrzeba pracy i czasu. Takze w kwestii uczenia krolikow sztuczek, choc w gruncie rzeczy krolik zapamietuje po prostu, ze za wykonanie jakiejs czynnosci otrzyma nagrode. Nie wiem jak dziala w tym zakresie psychika psa. W kazdym razie kroliczki maja male mozdzki, szkoda, ze niektorzy ich wlasciciele tez...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

nuka

  • Gość
Trening sztuczek
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 30, 2010, 07:51:01 am »
Cytat: "Black_"
szlag mnie trafia, jak pisza do mnie ludzie, ktorych kroliki NIE CHCA SKAKAC! No nie zalamujcie mnie nawet?! A skad niby ten biedny krolik ma wiedziec, ze powinien skoczyc, najlepiej od razu caly korytarz poruszajac sie rownolegle do osoby go w niego wprowadzajacej? Z kosmosu? TO JEST TYLKO ZWIERZE. Zakodujcie to w pamieci, zanim znowu uznacie, ze trening to klapa.

U mnie jest odwrotnie - królik skacze gdzie chce a ja za nim, mam takie "treningi" kilka razy dziennie  :diabelek i to chyba ja jestem niedorozwinięta, że nie rozumiem o co chodzi w każdym króliczym podskoku  :crazy:

ps, sorki za zboczenie z tematu wątku  :przytul

karolciak555

  • Gość
Trening sztuczek
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 15, 2010, 21:08:33 pm »
Ja mojego kicola próbowałam uczyć stania na tylnych łapkach. Ale jak do tej pory zrobił tak tylko raz przez przypadek.  :oh:  
Black_-super króliczek chciałabym żeby mój tak umiał no ale cóż nie można się poddawać.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Trening sztuczek
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2010, 01:00:47 am »
Mi się kliker zgubił. :<


Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2010, 11:43:11 am »
I jak tam treningi : D ?


Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 25, 2010, 23:01:32 pm »
Cześć Black czytam twojego bloga bardzo mi się podoba ja z moją zosią też ćwiczymy ale przez jej humorki trochę te treningi sie przedłużają

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Trening sztuczek
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 25, 2010, 23:08:03 pm »

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Królicze zabawy: zabawki, gadżety, sposoby na nudę uszaka
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 21, 2010, 23:30:31 pm »
Sportowo (agility itd.), zabawowo, czy w jeszcze jakiś inny sposób?
;P


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 22, 2010, 01:28:55 am »
Ja zawsze kładę się na podłodze jak biegają po pokoju i ... musze uważac na włosy  :mhihi Wtedy jest mi łatwiej z nimi nawiązac kontakt :) Zabawy to różnie ale najczęściej zabawa w przeganianie wtedy tak fajnie brykają i chowają sie po kartonach,wracają,zaczepiają itd  :bunny: :bunny:

Emyla93

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:12:59 am »
ja z moim kochanym to jak narazie bawimy się w przytulanki ;p znaczy się ja chce go głaskać a on za wszelką cenę mnie polizać. Bawimy się też rolką, ja mu ją daje a on ją albo podrzuca albo kładzie gdzie indziej :)  no i trzecią zabawką chyba bardzo lubianą przez Tipa jest chodzenie po mnie albo skakanie  :)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:20:35 am »
Ja z Misią też bawię się w przeganianie  :bunny: wtedy tak tak fajnie wysoko podskakuje  :doping:
dzisiaj jak siedziałam obok niej to chciała na mnie wskoczyć  :crazy: ale jej się nie udało  :lizaczka

Hetahe

  • Gość
Odp: Jak spędzacie czas z królikiem?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2011, 02:14:12 am »
My z Agarykiem bawimy się najczęściej w "kto pierwszy ten lepszy". Zabawa polega na tym, że Agaryk wskakuje na łóżko i podnosi ogon - jeśli uda mu się zacząć sikać, zanim ja w przyspieszonym tempie przeniosę go do kuwety - wygrywa. Jeśli ja będę szybsza - ja wygrywam :icon_cool

Zabawa z Pieskiem natomiast jest nieco prostsza, acz bardziej męcząca - uciekam przed nim a on mnie goni - po podłodze, po łóżku, pufach :lajkonik:

Tak, moje króliki to sadyści.