Porady > Opieka

Królicze zabawy: zabawki, gadżety, sposoby na nudę uszaka

<< < (48/48)

monikacicha90:
Fajny pomysł ;)

Ja ostatnio zabrałam się za mniej ambitne, a może dla niektórych bardziej, projekty, a mianowicie zaczęłam robić drewniane zabawki dla moich królisiów. Małe sztango-gryzaczki, które posiada chyba każdy sklep zoologiczny, jakieś sznurkowe piłeczki i przede wszystkim - mały tor przeszkód :D Jak już będzie gotowy, to na pewno wrzucę zdjęcia ;) Mam nadzieję, że skończę do świąt ;p

alfabetyczna:
 :P Jakie domowe przedmioty, odpadki można wykorzystac by królik sie pobawił i mu nic sie nie stało?

1. Czy nakrętki są plastikowe dobre lub większe denka np. po kawie?
2. Rolki kartonowe
3. Gałązki winogrona - ale ich nie podgryza dużo...
5. PLastikowe piłeczki? Np pingpongowe? gumowe odpadaja

Mam jeszcze takie pytanie przy okazji: ile kosztuje sterylizacja bo mam samiczke?

Bonnie:
Rolki kartonowe na pewno sie nadadzą, ale plastikowe rzeczy bym odradzala ;) Moje zajączki mają rolki po papierze toaletowym i inne zabawki np dla malego psa takie jak piłka z grubej włóczki, czy sznurki itp suche patyczki np jablonki ;) sterylizacja mysle, ze kolo 100-150 zl, tak mi sie wydaje :)

joac:
Wszystko, co zrobione z niebarwionego kartonu/papieru, może się nadać. Plastikowe zabawki odradzam, bo jednak może zacząć je gryźć i zżerać - ale trzeba króla poobserwować, może się ładnie nimi bawić. Można zrobić zabawkę z papieru toaletowego (szarego) i kartonu - wkładasz pocięty lub podarty papier toaletowy do środka - dużo tego papieru. Króliki lubią w tym kopać i brykać - moje tak robiły.
Zaś jeśli chodzi o sterylkę, to kosztuje więcej - nastawiałabym się na kwotę od 200 do 300 zł, w zależności od miejscowości i weta.

moniawis95:
Ja też preferuję zabawki kartonowe/papierowe. To nie szkodzi pupilowi tak jak plastik i inne tworzywa.
Mój królik ma kilka swoich ulubionych zabawa, ja je nazywam kocimi, bo zachowuje się podobnie kicając z turlającą się zabawką ;-).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej