Autor Wątek: Picie z poidełka...  (Przeczytany 4390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Qosiula

  • Gość
Picie z poidełka...
« dnia: Sierpień 19, 2005, 21:42:25 pm »
Witam

Mam troche błachy ale poważny problem. Mój królisia ma 5 miesięcy. Do tej pory cały czas dostawała wode w miseczce i tak sie nauczyła pić, jednak za kazdym razem gdy wchodzi do klatki wylewa całą wode i trzeba zmieniać. Już próbowałam dać jej poidełko, niestety nawet się nie popatrzyła... Zapytałam weterynarza jak ją przekonać do poidełka to mi powiedział zeby zabrać miske i dać poidełko i ze sie nauczy jak nie bedzie miala wyboru. Tak zrobiłam tylko że Baksa nie chce pić już drugi dzień, cały czas chodzi wokół buletki z woda, przewraca ją itp. Trochę się boję żeby jej nic nie było. Co robić???

Marzena bez log.

  • Gość
Picie z poidełka...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2005, 14:57:51 pm »
Mozesz jej kupic ciezka,ceramiczna miseczke-nie przewroci.
Uwazam,ze miseczka jest lepsza niz poidelko;moje kroliki pija z miseczek chetniej i wiecej.

Martulkaa

  • Gość
Picie z poidełka...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2005, 21:55:17 pm »
marzena ma racje. Krolik powinien miec dostep do wody 24 godziny na dobę a z tego co mowisz jesli nie pije juz 2 dzien to szybciutko tą wode jej daj.
faktycznie sa miseczki ceramiczne ( nawet jesli nie w sklepie zoologicznym to w sklepach internetowych np. www.karusek.com czy www.aszti.com - wcale nie takie drogie) ...
U mnie też sprawdza się miseczka chociaz jedną cała potłuklam i musze kupic nową ... ehhh a taka ladna byla - bo w kroliczki :))

Qosiula

  • Gość
Picie z poidełka...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2005, 23:14:28 pm »
Na szczescie juz sie nauczyla pic z poidelka i jest wszystko dobrze... dziekuje za pomoc