Autor Wątek: Letni leniuch?  (Przeczytany 9221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Letni leniuch?
« dnia: Lipiec 19, 2009, 20:29:45 pm »
Szarlotka dziś już po raz trzeci zaczęła jeść dopiero o godz. 16!
czyli nie zjadła śniadania i długo olewała obiad co jest dla niej bardzo dziwne
poza tym cały czas leżała w swoim kącie w klatce i spała... nie reagowała na swoje ukochane buraczki, pasternak i Cuni (które je zawsze!)

Zastanawiam się co jej jest, to pogoda? jest obrażona? chora?:(
Bobki robi ładne (jak już w końcu zje), pije i siusia.

nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2009, 20:36:31 pm »
Moje uszy też nie mają w ciągu dnia apetytu, nie mają ochoty do brykania, rano łaskawie wyjdą z klatki żeby położyć się na chłodnych kaflach. Odżywają wieczorem, jak temperatura spadnie, no i ok 5-tej rano biegają jak szalonem wtedy jeszcze jest chłodno.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Letni leniuch?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2009, 20:46:22 pm »
Ona rano nawet łapy z klatki nie chce wystawić...ale oczywiście w nocy robi wszystko bym nie spała ;)

nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2009, 20:50:50 pm »
Cytat: "agatha"
oczywiście w nocy robi wszystko bym nie spała

kochana maleńka szczęśliwa królinka wychowuje sobie swoją pańcię. :)
Buziaczki dla Szarlotki

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Letni leniuch?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2009, 21:06:31 pm »
przecież króliki prowadzą nocny tryb życia a w dzień są leniwe ...  :DD
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2009, 21:25:01 pm »
Cytat: "Punisia"
przecież króliki prowadzą nocny tryb życia a w dzień są leniwe ...  :DD

chyba, że uda się je przestawić na łobuzowanie o bardziej ludzkich godzinach. Moje uszaki w nocy śpią a biegają w ciągu dnia, teraz ze względu na upały nie wykazują chęci biegania w dzień, robią to rankiem i wieczorami, a w nocy śpią

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Letni leniuch?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:30:05 pm »
U nas dzisiaj się zrobiło odrobinkę chłodniej to Kulek ćwiczył piruety na mojej głowie gdy spałam. Wczoraj było gorąco to nie miał ochoty na nic i cały czas leżał przyklejony do sciany  :/  Więc pewnie takie zachowanie jest spowodowane upałami.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Letni leniuch?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:32:49 pm »
moze to dlatego ze teraz jest strasznie cieplo i po prostu nie chce sie nikomu nic jesc
Afrus lubi wcinać w nocy jak zgasze światło dlatego zawsze wtedy daje jej jakieś dobrocie (marchew jakas sałatka itd.)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


kasiagio

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:38:23 pm »
nuka, Twoje uchole to grzeczne są wiesz , ja mojego Makiego mimo że wypuszczam, w dzień to na noc i tak muszę zamykać w łazience bo tak się tłucze że szok ,   jemu też upał doskwiera i cały dzień leży nieruchomo w klatce , na leżąco je sianko tylko i podnosi się tylko do picia , nawet kupek cały dzień nie robi jak w klatce posprzątam dopiero na wieczór i w nocy  :/  To są upały i niestety mają duży wpływ na nasze zafutrzone maleństwa  :/

nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:43:53 pm »
Cytat: "kasiagio"
nuka, Twoje uchole to grzeczne są wiesz
wiem  :lol '
są grzeczne w nocy, za to rankiem i wieczorami nadrabiają niszczycielskie zaległości. I dlatego są najukochańsze na świecie.

kasiagio

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:45:31 pm »
nuka,  :diabelek  a to to jak wszystkie , ale przynajmniej ci pospać dają , a to chyba najważniejsze nie ??  :przytul

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Letni leniuch?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:49:42 pm »
ja jestem ciekawa jak tam moja miss w pok0oju braci jutro napewno bedzie "przez tego królika od Magdy nie mogłem spać"
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:50:45 pm »
Tak, mogę sobie przy nich pospać (w tym samym pokoju śpimy), tylko czasem mogłyby reagować na budzik jak słyszą, że ja nie wstaję na jego dzwonek. Nad tym cały czas pracujemy.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Letni leniuch?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:55:16 pm »
nuka,  chcesz budzik całonocny ? Zaproś Suska  :DD
SylwiaG

nuka

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 22:56:49 pm »
sylwiaG,
dzięki, nie skorzystam. Chcę budzik o określonej godznie...., tak ok. 4.30 - 5-tej rano, a w week najwcześniej o 6-tej

Shaiya

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2009, 09:42:06 am »
Ja jestem prawie pewna, że harce przyszłego uszatka nie będą mi przeszkadzać z tego względu, że dziele pokój z dwiema papugami  :DD

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Letni leniuch?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2009, 10:11:14 am »
Papugi i królik w jednym pokoju?? :icon_eek  Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem... Papugi zazwyczaj są głośne a królicze uszy są bardzo wrażliwe... Także wydaje mi się, że te zwierzaki powinny być w innych pokojach jak już są w jednym mieszkaniu.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kasiagio

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 20, 2009, 10:40:33 am »
jpuasz, według mnie , takie współżycie nic nie zaszkodzi królikowi , mój Maki też dzieli balkon z dwoma papużkami falistymi i wcale , ale to w cale mu to nie przeszkadza  :P  ma je wręcz w poważaniu a i nawet moją psinkę szczekającą też  :P

Shaiya

  • Gość
Letni leniuch?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 20, 2009, 11:04:49 am »
Też się tym martwiłam, ale zawsze kiedy ptaszki zaczynają swoje śpiewy zakrywam je kocem i ida spać ;) Taki urok trzymania w domu parki papużek, które na twój widok chcą się zabić bo tak sie boją ;| Ale to inna historia. Ich sie po prostu nie da oswoić. A kicak pokój będzie jeszcze dzielił pokój z chomikiem.  :co_jest

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Letni leniuch?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 20, 2009, 11:37:18 am »
Kasiagio ja nie wiem, papużek nigdy nie miałam a czytałam tylko na kilku stronach, że to nie jest dobre połączenie. To tak jak niktóre króliki boją się szczekania czy burzy a inne nie. Oby trafić na króliczka, który faktycznie będzie miał papużki w du... żym poważaniu  :lol



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)