Autor Wątek: Karolcia po sterylizacji - problemy  (Przeczytany 1997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
Karolcia po sterylizacji - problemy
« dnia: Lipiec 16, 2009, 14:02:37 pm »
Witam :) Pisałam już o Karolci i o tym, że ma problemy z sikaniem wszędzie tylko nie w kuwetę. Otóż zastosowałam metodę na smakołyki i jest maleńka poprawa jednak nie ma poranka bym nie wyjęła jej obsikanej z klatki. Żałuję trochę, że poddałam jej tej sterylizacji, bo odebrałam zupełne przeciwieństwo Karolci.
Otóż mam pytanie odnośnie tego sikania. Pani doktor powiedziała, że po lekach zapalenie na pewno ustąpi, ale mi tu na dobre zmiany nie wygląda. I teraz odnośnie badania moczu.

Ile muszę zebrać tego moczu?
Czy to musi być pierwszy mocz?
Czy mogę zebrać mocz np z podłogi w strzykawkę (oczywiście wczesniej wysterylizowanej)? Jest u mnie w domu jedno miejsce gdzie sika dość obficie, bo w kuwetę to tylko psiknie i dość.
Czy mogę go zebrać pierwszego dnia, a zanieść drugiego (pytam, bo laboratorium czynne jest do 10:00, a ona uparcie mi do tej 10 nie chce sikać).
Jaki wynik powinien mnie uspokoić (znaczy jakie są normy, bo pewnie w laboratorium bladego pojęcia o królikach nie mają)?
I co zrobić żeby odzyskać "starą" Karolcię? Bo tęsknię za jej domaganiem się rozpieszczania, bieganiem za mną, jej humorkami i pedantycznym podejściem do czystości.

Nie mam już pomysłów by ją jakoś przekonać do kuwety, a dziś kończymy antybiotyk i będę mogła zbadać mocz.

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Karolcia po sterylizacji - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2009, 18:36:05 pm »
Normy:
masa właściwa -  1,014
ph                  -   8
łączna zawartość azotu - 0,7322 mg/100ml
mocznik                      - 0,267mg/100 ml
popiół                         - 1,1187.
Strzykawka moczu powinna wystarczyć.Najlepiej,by od pobrania do zaniesienia nie upłynęła doba.Możesz próbować ścierać mocz ręcznikiem kuchennym i wrzucać go do toalety królika.Jak się po operacji hormony (i królik)uspokoją powinno wszystko wrócić do normy.Zapalenie pęcherza objawia się popuszczaniem moczu, napinaniem się króliczki przy oddawaniu jego.