Autor Wątek: Co zrobic?  (Przeczytany 11767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« dnia: Lipiec 13, 2009, 14:16:58 pm »
Hej!Mam takie pytanie : Ostatnio mojemu kroliczkowi skleil sie ogonek ! co zrobic? moze go umyc czy cos? :>

nuka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:33:02 pm »
A sam sobie nie czyści?
Możesz wilgotną szmatką (albo czymś podobnym) przetrzeć brudne futerko, a potem osusz - tylko nie kąp całego królika.
A przede wszystkim ustal przyczynę posklejanego futra

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2009, 16:42:25 pm »
Posklejalo mu sie od siuskow;p a sam se nie czysci(niestety)

nuka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2009, 20:00:54 pm »
A to bardzo niedobrze, zdrowe króliki utrzymują w czystości także te okolice. Byłaś u weta z uszakiem? On najwyraźniej nie jest zupełnie zdrowy.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Co zrobic?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2009, 20:27:33 pm »
Karcia, a w jakim wieku jest krolik? Czy ubrudzil sobie ten ogon tak jednorazowo czy zdarza sie to notorycznie? Moze byc tak, ze z powodu nadwagi nie dosiega do ogonka, zeby zrobic toalete. Ale moze tez siknal sobie gdzies na podloge, usiadl w tym i nie zdazyl sie jeszcze umyc? A co krolik ma w kuwecie, zwirek czy cos innego? I jak czesto sprzatasz?

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:16:38 am »
w kuwecie ma trociny;pa sprzatam co 2 dni albo codziennie! zalezy jak juz ma brudno(:
a ma 11 miesiecy i juz kilka razy tak sobie ubrudzil!tzn.posklejal:(( i do tego ogonka sie mu wszystko przykleja;] i nie wiem czy ma nad wage :O ile powinien wazyc? bo on wazy 2,6kg:P
to za duzo czy zamalo czy dobrze??

Aneczka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:20:30 am »
Karcia, trociny nie nadają się dla królików, i to one są powodem brudnego kuperka, musisz je koniecznie zmienić na niezbrylający żwirek drewniany.
Poza podrażnieniami oczu, pyleniem itd W lato, w trocinach moga zalęgnąć się muchy - znacyz składac tam jaja, okropieństwo
2,6 to dużo, ale nie wiem jakiego masz królika, większy baran, spokojnie może tyle ważyć, ale typowa miniaturka, która waży 2,6 to juz zdecydowana nadwaga, musiałabyś wrzucić zdjęcia królaska

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:52:53 am »
ok wrzuce dzis o do 12:30 dobra????? ale tutaj na ten temat;p a zwirek tez mial i  juz wogule byl brudny tak bardzo !!! ze az nie chcialo sie go brac na rece i bardzo smierdzialo juz po 1 godzinie sprzatania:)))))))))):((((((((((((((((

Aneczka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:59:03 am »
ale jaki to był żwirek?

Tolinka

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2009, 10:59:48 am »
Karcia, To czekamy na fotki.Moze kup inny zwirek i sprubuj.

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2009, 12:44:37 pm »
Oto linki do zdjec;p                                                                   http://img504.imageshack.us/img504/4017/dsc01493f.jpg
http://img221.imageshack.us/img221/1287/dsc01494z.jpg
http://img267.imageshack.us/img267/1159/dsc01497.jpg

I to tyle tych zdjec:D

A jesli chodzi o zwirek to byl to "Pinio"

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Co zrobic?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2009, 13:16:24 pm »
ukradłaś mi pysia ! :DD
A co do żwirku to może spróbuj pigwę albo taki cerffurowski ? Trociny napewno nie są lepsze od żwirku :/

Nuna

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2009, 13:18:26 pm »
Ojej Karcia, ona ma za mala klateczke, ledwo moze sie w niej obrocic :( nic dziwnego, ze jest brudna i ... otyla. Krolik jest zywym zwierzakiem, ciekawskim, taka klatka to dla niej wiezienie i nuda, postaw sie w jej sytuacji.

Karcia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:09:42 pm »
Ale gdzie mam mu kupić większa?? Bo u mnie w zoologicznym nie ma większych:(( a co do pigwy to próbowałam a cerffurowski jest tylko dla kotów:(( a w lodzi nie ma cerffurowskiego żwirku dla królików(gryzoni):P no chyba ze może być ten dla kota :P bo w lodzi cerffurowski jest tylko dla kota:\ a nie będę specjalnie jeździć po całym mieście:(((((( :/  :/  :/  :P  :oh:  :oh:  :oh:  :*  :*  :>  :>  :diabelek  :diabelek  :co_jest  :co_jest  :( a i dobrze wazy  czy nie?

[ Dodano: Wto Lip 14, 2009 2:10 pm ]
roxi7659, i co dobrze mówiłam ze mam takiego samego królika  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek  :diabelek

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Co zrobic?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:26:15 pm »
Karcia, na Allegro kupisz i żwirek i dużą klatkę. I to jeszcze w naprawdę dobrych cenach.

PS
Nie stawiaj tyle buziek jedna po drugiej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Co zrobic?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:34:32 pm »
Cytat: "Karcia"
a cerffurowski jest tylko dla kotów:(( a w lodzi nie ma cerffurowskiego żwirku dla królików(gryzoni):P no chyba ze może być ten dla kota :P bo w lodzi cerffurowski jest tylko dla kota:\


Tak ten dla kota ;) Tylko to jest taki zielony ekologiczny ;)

Akte_Angel

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2009, 14:40:33 pm »
Masz tu adresy kilku sklepów online"
www.videozoo.pl
www.animalia.pl
www.cuniland.pl
zostaje jeszcze allegro :) to naprawdę wygodna droga zakupu różnych rzeczy dla uszolków
życzę udanych zakupów
pozdrawiam

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Co zrobic?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2009, 01:03:02 am »
Trociny to mozesz uzyc jak chcesz miec w pokoju jak po jakiejs imprezie krolik to rozkopuje jak konffeti na dyskotece :|
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Co zrobic?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2009, 10:46:27 am »
Karcia co Ty za bzdury opowiadasz, że w Łodzi nie ma większych klatek??  :wow  W Kakadu w Manufaktyrze, lub W Zoo Natura w Tulipanie na Jana Pawła lub w Pasażu Łódzkim na Piłsudskiego kupisz klatki do 120 cm. W zwykłych zoologikach też są, tylko trzeba poszukać. Przecież ta klatka ma chyba 50-60 cm  :oh:

No i takie małe pytanko. Czym karmisz królika?



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Pandzia

  • Gość
Co zrobic?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2009, 21:02:02 pm »
Strasznie malutka masz ta klatke , moj to by zwariowal w takiej malej klatce :/