Autor Wątek: co zrobić żeby królik przytył?  (Przeczytany 8247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« dnia: Lipiec 05, 2009, 09:21:50 am »
Może dość nietypowy post, ale ja już nie mam pomysłów na przytycie Karolci. Pani weterynarz powiedziałą, że ma niedowagę i pytała co je, czy jest na jakiejś diecie. Ja na to, że skądże, zjada wszystko (dosłownie). I nie wiem co tu robić. Jak ją głaszczę to rzeczywiście czuć kości :( jedzenia ma teraz non stop w klatce i poza nią. W zasadzie nie siedzi w klatce tylko cały dzień przebywa poza nią. Obecnie waży 2kg 350gram (spadek o 50gram od ostatniego ważenia). Zawsze była taka bardziej chuda, ale trochę zmartwiła mnie opinia weterynarza. W końcu to chyba nienormalne by czuć kości u królika..

kasiagio

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2009, 09:59:48 am »
megana88, według mnie skoro je wszystko i jest zdrowa to nie trzeba tuczyć żeby potem nie przedobrzyć i spowodować że królinka zachorowała , według mnie taka jej uroda a skoro jest zdrowa to ok . Mój maki też je dużo i wcale nie jest gruby mimo tego że nie ma m możliwości wypuszczania go na cały dzień żeby biegał  , Według mnie nie masz się czym martwić  :przytul

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:02:12 am »
megana a jak po leczeniu?ustapilo czeste oddawanie moczu?chyba dobrze spamietalam :oh:

wedlug mnie jesli je i nic poza tym jej nie dolega, to nie musisz jej tuczyc, waga jest prawidlowa,chodz jak na baranka mala, mika tez ma tak malego baranka
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:24:18 am »
mój precel również należy do szczuplaczków, mimo że pożera niesamowite ilości :) czuć wszystkie kości, waży tylko 1,7kg :)
nie ma co kombinować, tak już jest :)
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:54:14 am »
Dalej sika, metoda z kuszeniem na jedzenie nie działa na razie ;/ nie wydaje mi się by to był problem nietrzymania moczu, bo gdyby tak było to sikałaby pod siebie, albo tak jak stoi, a ona odchodzi sobie np na drugi brzeg łóżka, sika i wraca. Jeśli jest na podłodze to sika w "swój" róg i też wraca na swoje miejsce. Chyba muszę uzbroić się w cierpliwość... Antybiotyk musi mieć jeszcze przez 6 dni, potem zrobię badania moczu. A dużo tego moczu trzeba na badanie? Bo to będzie istna akrobacja  złapaniem go :D


Zdrowa jest, pani doktor mówiła, że wszystko ok poza tą niską wagą. Ale może macie rację, że taka jej uroda. W sumie bardzo dużo spala na spacerach i byciu poza klatką. Najwyżej będę ją ważyć co jakiś czas.

Nakhmailean

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2009, 13:54:34 pm »
Mój Mioduszek waży 2,6 kg. Bynajmniej tyle ważył jak był poddawany kastracji. Nie wiem ile jajka ważyły :D bo może teraz waży 2,5 kg.
Zgadzam się z innymi, nie ma po co tuczyć na siłę. Niedożywiony nie jest. Tak jak z ludźmi jeden je dużo, a waży mało, drugi je mało, a waży dużo.

PS. Augustów hmmm... byłam tam jak miałam jakieś 19-20 lat :)) Fajne tereny, kajakowaliśmy.

Nuna

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2009, 13:55:18 pm »
Prawidlowo zywiony krolik jest szczuply. Boczki ma wciete, kosci sa dobrze wyczuwalne. Te dobrze wygladajace kroliki sa poprostu przekarmione.

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2009, 16:15:29 pm »
Teraz też jest pięknie, zapraszamy :) :)

Nakhmailean

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:11:49 pm »
Jechałam tam pociągiem na 1 roku studiów Turystyki i Rekreacji. Musieliśmy zrobić turystykę kwalifikowaną ileś godzin. No więc byłam na tydzień. Opływaliśmy po Czarnej Hańczy, pobliskich miastach i Jeziorach. Sama podróż na miejsce była męcząca, bo ode mnie do Ciebie pociągiem jest jakieś 12 h, jak była burza i spóźnienia pociągów z powrotem, to aż 15 h. Ładnie tam było i zakochałam się w krajobrazach, ale nie wiem kiedy tam wrócę :) nie mam za bardzo z kim i już skończyłam studia ;) Tak czy siak, tam jest pięknie, byłam tam 4 lata temu.
No, a co do królika, to zapytaj go czy w ogóle chce przytyć :) coś czuję, że spytałby cię "A po co?" :)

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2009, 17:15:37 pm »
To zalecenie Pani doktor, została mi polecano właśnie tu na forum więc pilnie jej słucham :) ale będę ją bacznie obserwować i ważyć co jakiś czas :)

Aneczka

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2009, 20:06:52 pm »
moim baranom też czuc kości, Bulion waży 2kg, sama skóra, ale pani wet powiedziała, tak jak pisze nuna, że jeżeli jest prawidlowo karmiony i je, to tylko sie cieszyć, bo szczupły kirólik byc powinien, jest zdrowszy, żwawszy, chętniej sie rusza

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2009, 15:32:17 pm »
Witam po dłuższej przerwie :) Piszę w tym temacie, bo nie chcę go powielać, a problem dotyczy niskiej wagi. Przedwczoraj byłyśmy z Karolcią u Pani weterynarz. Ja zadowolona, bo Karolcia przytyła, a tu psikus, schudła kolejne 200gram. Czy to jest normalne? Chcę powiedzieć, że Karolcia zjada dosłownie wszystko (no przez ostatni tydzień w ogóle nie chce jadać suchej karmy). Nie mam pojęcia co może być przyczyną...

Aneczka

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2009, 17:17:59 pm »
zrób badania kału pod kątem pasożytów, zwłaszcza kokcydiozy

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2009, 18:06:05 pm »
właśnie robione były badania, kupka jest ok. Ona w zasadzie sporo biega, bo zabieram ją na wycieczki za miasto, ale przy tym ogromnie dużo je i nie wiem czy to przez to, że jest lato czy może jej coś dolega... Pani weterynarz nie mówiła nic odnośnie chorób, ale same wiecie jak to jest - i tak się człowiek martwi ;/

Aneczka

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 31, 2009, 18:13:47 pm »
a ile mierzy i waży Karolcia?? W jakim jest wieku??

megana88

  • Gość
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:04:23 pm »
Skończyła 3 latka, teraz waży 2200. W ciągu miesiąca schudła 20 dag. A jaką miarę masz na myśli? Obwód brzuszka i klatki piersiowej czy długość całego zwierzaka? Jutro ją wymierzę i napiszę.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:54:46 pm »
2200 i niedowaga??  :hmmm  Mnie się wydaje, że to dla baranków nie będzie niedowaga...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 02, 2009, 23:32:20 pm »
jpuasz,  mi też się wydaje ze dobrą wage ma moja Afruś ma 1,5 kg jest miniaturka więc to chyba będzie dobre dla baranka
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2009, 23:42:47 pm »
megana88, a czy w zwiazku z utrata wagi widac jakies objawy oslabienia lub np. matowe futerko? Moze schudla, bo ma mniejszy apetyt z powodu upalow? Obserwuj wage. Mimo wszystko dla krolika zawsze bezpieczniejsza jest nizsza waga niz nadwaga.
Mozna dawac krolikowi platki owsiane, wiecej warzyw i owocow. Ale czy jest sens ja tuczyc?

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
co zrobić żeby królik przytył?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2009, 10:39:26 am »
Wini ostatnio ważył 1,700 też myślę że 2200 to dobra waga.
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...