Autor Wątek: Lnienie  (Przeczytany 11057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiagio

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2010, 11:15:23 am »
Dżafa ma ciążę urojoną, samice często
z tego co wiem Dżafa to samiec :P   :D

Maki też tak sobie wygryzał sierść czasami aż do krwi :(   to chyba z siedzenia w klatce bo był mało wypuszczany , teraz jest wolno-nocnym królikiem i problemu nie ma  :)

nuka

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2010, 11:43:08 am »
Ups, Dżafa to samiec?? Wiem, że na forum są dwa uszaki o tym imieniu, obydwa to samce?

Skoro to chłopaczek to przepraszam, to na bank nie jest ciąża urojona  :diabelek

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2010, 15:59:33 pm »
Dżafa nie jest samcem ! były kiedyś takie przypuszczenia, ale jednak okazało się, że to samiczka :)
ciąża urojona? :O to fakt, dwa dni temu ugryzła mnie, po raz pierwszy ! i to bez powodu..
ale nie zauważyłam nigdzie "gniazda"... tylko te kłębki powyrywanego futerka.. ale nie na tyle, żeby robić z nich gniazdo.. zawsze po jednym czy po dwa, ale to maksymalnie..
kurde, a ja myślałam, że ciążę urojoną mają tylko samice, które mają kontakt z samcem.. myślałam, że jak Dżafa jest sama to jej to nie dotyczy... :/

kasiagio

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 07, 2010, 16:07:13 pm »
Dżafa nie jest samcem ! były kiedyś takie przypuszczenia, ale jednak okazało się, że to samiczka usmiech2
hmm czy to ona wygrała konkurs na miniaturce ??  Bo pamiętam że po nim pisałaś że to samczyk dlatego skojarzyłam :) 

A co do ciąży urojonej to samica wcale nie musi mieć kontaktu z samcem , daj jej ręczniki papierowe i zostaw ją w spokoju niech gniazdi zrobi , po kilku dniach jej przejdzie i przestanie się nim interesować to wtedy wyrzucisz :) 

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 07, 2010, 16:19:27 pm »
tak, to Dżafa wygrała :) ale wtedy miałam ją bardzo krótko i malutka jeszcze była, płeć nie była znana :)
później były przypuszczenia, że to facet.. ale ostatecznie okazało się, że jednak samiczka :D
 
czyli mam jej nie sprzątać w klatce? skoro tam będzie robiła to gniazdo a mam go nie ruszać..
zawsze jak je sianko to duża ilość wypada z paśnika.. codziennie jej wyrzucam to sianko.. wymiatam bobki, kłaki.. i myję klatkę.

kasiagio

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 07, 2010, 16:20:59 pm »
Tak przez kilka dni daj jej spokój , myj tylko kuwetę resztę wysprzątasz jak już straci zainteresowanie gniazdem  :) 

Offline kata97

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 07, 2010, 16:26:44 pm »
a jeśli to nie jest ciąża urojona? możliwe, że wygryza to futro bo jej np przeszkadza?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2010, 23:00:35 pm »
Raczej stawiam na ciąże urojoną. Wyskubywanie futra zdarza się z racji wielkiego stresu- uszak przeżywa np. hałas w domu, inne zwierzę, niekoniecznie dobrze do niego nastawione.
Chyba trzeba się bedzie zastanowić nad sterylką kata :)

blondyna014

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2010, 18:17:07 pm »
Mój Bobik strasznie linieje ! Mamy jesień a on gubi futro jak opętany xD Wszędzie jest futro xD
Jak go głaskam to wylatuje czesałam go to także było pełno ehhh .
Czy to normalne czy to może moja wina ...

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 09, 2010, 18:43:34 pm »
To normalne, królik zmienia sierść :d

blondyna014

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 09, 2010, 19:01:34 pm »
heh to dobrze ;d Już sie z lekka wystraszyłam latem tak sierści nie gubił jak teraz ;p;p

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 09, 2010, 19:03:55 pm »
spokojnie, skoro tak gubi sierść zakup szcziotkę z delikatnym włosiem . Gdzieś jest temat o szczotkach dla królików :P Króliki same dbaja o swoją higienę, jednak on tą sierść połyka i jak jest jej za dużo to będą problemy :x

blondyna014

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 09, 2010, 19:15:15 pm »
ok dziękuję :* ;d

kasiagio

  • Gość
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 09, 2010, 19:44:46 pm »
Możesz również moczyć lekko dłonie i głaskać go i potem płukać w miseczce i znowu głaskać  jak już skończysz króliczka trzeba osuszyć bo może być mokry :) 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lnienie
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 09, 2010, 19:46:18 pm »
Temat o linieniu jest też tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7077.0 :)