Autor Wątek: Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?  (Przeczytany 14986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 19, 2009, 12:29:02 pm »
Majki, ale musisz wiedzieć, że niektore gatunki, np. nierozłączki, MUSZĄ być w parach, inaczej UMRZĄ z samotności!

Majk1984

  • Gość
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 19, 2009, 13:07:04 pm »
KITTY - chyba nie sadzisz ze przed zakupem nie dowiem sie nic o "rasie" pochodzeniu itd ?? wiem doskonale co to nierozłączka - zresztą sama nazwa wskazuje...
Kupujemy nimfę która bez problemu żyje w samotności :) Szybciej się przyzwyczaja do właściciela no i ogólnie jest łatwiejsza w hodowli.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 19, 2009, 14:19:47 pm »
Cytat: "Majk1984"
Co do smutku w samotnosci to zobacz statystyki ile osob ma papuzki w parkach a ile pojedynczo ? wiec nie marudzic mi tu:) Jak sie zwierzakiem zajmujesz to nie ma mu tak zle znowu ! poprostu trzeba zwierzakowi poswiecac czas i tyle :)


a co do tego mają statystyki?
zwierzę stadne potrzebuje kontaktu z przedstawicielami swojego gatunku i człowiek, nawet gdyby stawał na rzęsach, nie jest w stanie mu tego zastąpić.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 19, 2009, 14:20:13 pm »
Cytat: "Majk1984"
Co do smutku w samotnosci to zobacz statystyki ile osob ma papuzki w parkach a ile pojedynczo ?

I uwazasz to za wyznacznik ich szczęścia, bądź nieszczescia, tak? Że większość ludzi cos tam, cos tam?
Bzdury opowiadasz, większosc ludzi ma po jednym króliku, wiekszosc ludzi karmi kroliki kolorowymi mieszankami, trzyma je w 60 i wypuszca na godzine dziennie i jakos nie sądze, że to, że wiekszosc tak robi to znaczy, ze robi dobrze.

Bardzo głupie wytłumaczenie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Majk1984

  • Gość
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 19, 2009, 21:57:26 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Cytat: "Majk1984"
Co do smutku w samotnosci to zobacz statystyki ile osob ma papuzki w parkach a ile pojedynczo ?

I uwazasz to za wyznacznik ich szczęścia, bądź nieszczescia, tak? Że większość ludzi cos tam, cos tam?
Bzdury opowiadasz, większosc ludzi ma po jednym króliku, większość ludzi karmi króliki kolorowymi mieszankami, trzyma je w 60 i wypuszca na godzinę dziennie i jakoś nie sądze, że to, że wiekszosc tak robi to znaczy, ze robi dobrze.

Bardzo głupie wytłumaczenie.


Kolejna bardzo głupia i niepotrzebna wypowiedź !

TEMAT UZNAJE ZA ZAMKNIETY !!  

Już mi nie potrzeba mądralińskich co to uważają że są najmądrzejsi i wszystkie rozumy POZJADALI ! opanujcie się troche !

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 19, 2009, 22:12:40 pm »
Cytat: "Majk1984"
Już mi nie potrzeba mądralińskich co to uważają że są najmądrzejsi i wszystkie rozumy POZJADALI !

Majk1984, nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest forum  :diabelek i każdy może wyrazić tutaj swoją opinię. Bez względu na to czy się z nią zgadzasz czy nie.
Ludzie się wypowiadają na podstawie własnych poglądów, wiedzy i doświadczenia. To Twoja sprawa co zrobisz z tymi radami.
Pozdrawiam :)

PS. Co do zamknięcia tematu, to może faktycznie niegłupi pomysł, bo jeszcze wywiąże się niepotrzebna, nie prowadząca donikąd dyskusja.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 20, 2009, 09:43:31 am »
Skoro nie chcesz, zeby inni wypowiadali się na temat, który poruszyłes to po co rejestrowałeś sie na forum?

Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że moja wypowiedz jest głupia, stwierdziłeś to bez żadnego wytłumaczenia, więc jak dla mnie nie warto z tobą dyskutować, bo widać, że to ty właśnie pozjadałeś wszystkie rozumy, jesteś najmądrzejszy i nie dasz sobie nic powiedzieć, a nie ja.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 20, 2009, 12:30:14 pm »
Cytat: "Majk1984"
ogólnie jest łatwiejsza w hodowli.

Że co proszę ?!  :oh:

TiGrA

  • Gość
Baranek Francuski miniaturka dla alergika ?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2009, 08:52:59 am »
Jeśli jest alergia. I to silna alergia (puchnięcie itp) to ja bym nie ryzykowała.. lepiej nie kupować niż później szukać domu dla uszaka który okaże się problemem..
Mój Ozi ma strasznie puszystą grzywę i jak ją mu podcinam czeszę albo coś w tym rodzaju to mnie kicha oczy łzawią i w ogóle koszmar.   !!  :zdenerwowany . także staram się to ograniczac bo w życiu bym nie oddała mojego chłopca...
Ale królik jak każde zwierzę wymaga opieki i dużo zainteresowania.. począwszy od nauczenia czystości co czasami bywa trudne.. po uważanie na kable, tapety dywany itp..  :lol
także warto się zastanowić czy to nie chwilowa zachcianka :>