Autor Wątek: BILANS STRAT :)  (Przeczytany 250797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 18, 2009, 10:20:54 am »
I na co to jest dowód ? Nie kupuj królika  :DD
SylwiaG

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 18, 2009, 11:43:54 am »
Cytat: "MAS"
włamanie do segmentu i wygryzienie tunelu na wylot przez odzież składowaną na półce,dziura w ścianie


Mas, jestem pod wrażeniem :wow

Cytat: "sylwiaG"
Nie kupuj królika


po co kupować, kiedy można adoptować :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 18, 2009, 16:00:39 pm »
Cóż mimo,że mój dom bardziej przypomina zakład karny (co chwila trzeba przeskakiwać przez kraty,ale króle przynajmniej trenują skoki wzwyż albo wspinaczkę-Kacperek (tymczasowicz) wspiął się po ścianie zagródki o wys.90 cm,taką jaką widziałam na zdjęciach u niektórych z forum- na allegro kojec o tej wys.figurował jako przeznaczony dla psa,po to żeby odgryźć ogon Duszkowi (czyżby zemsta za Helę),na dolnych drzwiczkach od segmentu wiszą kłódki(ale drzwiczki wymienione bo Duszek wyborował przez pół dnia wejście do zawartości )dzięki takim wybrykom stałam się bardziej tolerancyjna i już w myślach nie przyrządzam pieczeni z białych,nakrapianych baranów.
PS.Na przyszłość nigdy więcej paneli w pokojach,ani ścian z płyt g-k (albo więcej króliczych aniołków-niestety na nie posucha.Koniec króle dzięki burzy skoszarowane zaczynają drzeć z siebie pierze.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 18, 2009, 16:04:57 pm »
Jadwinia,
ja twierdze ze futrzaki z adopcji są fajniejsze (psy króliki i różne takie ;))

Mam pewne pytanie moja królowa ostatnio ciągle szybko rusza noskiem (szybko oddycha) wcześniej tak powolutku oddychała ale po cichu chyba ze wróci z spacerku to wtedy ma mokry nosek i oddycha głośno (dzisiaj jak oddychała po spacerku to aż się klatka trzęsła) i nie wiem co to może być czy to dlatego ze jest ciepło (u mnie w pokoju jest ciągle ciepło bo mieszkam na "strychu" mam okno dachowe i malo powietrza sie dostaje do mojego pokoju) do weta moge isć dopiero w sierpniu bo mnie nie będzie, a Afrusią będzie się opiekował mój brat mam nadzieje ze ona to przeżyje (sorki za byki ort)
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 18, 2009, 17:51:19 pm »
Jeżeli poza tym nic jej nei jest, to prawdopodobnie sie przegrzewa, jeżeli na dworze jest powyżej 20stopni, to jej nie bierz, zwłaszcza jeżeli nie możesz zapewnić schronienia przed upałem i slońcem. Musisz również obniżyć temperature w pokoju, bo upały sa bardzo niebezpieczne dla królików

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 18, 2009, 20:58:12 pm »
wlaśnie rodzice chcą mi kupić do pokoju klimatyzator, a na dworze jak siedzi to zawsze ma wode i cień nie chce mieć królika z grilla :-/ i tak jest zawsze chlodno bo ranem tylko tam słońce grzeje troszke tak żeby trawa była sucha, a jak wyjade do Afruś będzie w pokoju moich braci, tam jest o wiele chłodniej
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 18, 2009, 23:26:47 pm »
Jadwinia,  ani to ani to, wiesz, kocham je ,ale to co robią to zalamuje człowieka,takie straty.. Kiedy brałam Tolka to słyszałam - to bardzo spokojny króliczek nic nie niszczy - nigdy nie ugryzł kabla -akurat   :DD  ale ściema   :DD  Fakt jest sdużo spokoniejszy niż Susek . Bobuś to był aniołek - jak w nocy był troszkę głośno to narzeczony powiedział cicho - Bobuś tupnął i  był cichutko jak myszka - moji terroryści  jak będą tak niszczyć jak ja będę na wakacjach to na pewno wylądują w piwnicy a czy gdzie indziej to nie wiem bo moi rodzice nie zniosą takich stat, już nie wiem co wymyślić one zeżrą wszystko podłogę ze ścianami ..
SylwiaG

Megan

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 18, 2009, 23:30:45 pm »
Nie wiem czy ktoś to już zaproponował, ale może spróbuj je rozdzielić? może jak będą oddzielnie to nie będą tak broić ?

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:33:34 pm »
Megan,  zeby zaadoptować królika drugiego, to musi juz być jden, tak więc objaśniam Ci , że zanim zaadoptowałam Tolka to Suska miałam już rok i wzięłąm drugiego bo Susek strasznie broił - myślałam że zajmą się sobą jak będą dwa  ale między nimi niema jakiejś miłości  i teraz broją oba naraz  :oh:
SylwiaG

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 19, 2009, 12:41:32 pm »
Moja zuza przegryzła mi 2 kable od myszki, słuchawki od mp3 co ciekawe weszła do torebki i tam je zjadła:)) po za tym juz nic nie uszkodziła. Wszystkie kable pochowałam.

Blondi

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:25:41 pm »
Do bilansu muszę dodac trzy podkładki na stół z Ikei, o takie:

Znudzony uszak podczas naszej nieobecności (wróciliśmy z wesela o 4 nad ranem) wykombinował jak wskakiwac na stół w kuchni, obżarł przy bokach te podkładki i skonsumował w sumie 2 całe brzoskwinie, w tym jedną objadł do samej pestki. Na szczęście nie odchorował tej libacji  i czuje się wyśmienicie :DD

Eska

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:42:34 pm »
ojej, jak tak pomyślę to chyba najwięcej przez Farfocla wydałam na nowy materac. I owszem, wydałAM, ja sama, bo rodzice stwierdzili, że chciałam królika to muszę ponosić pewne koszty za niego z własnego kieszonkowego. Cóż, nie protestowałam. Otóż zastałam któregoś dnia mój materac caaaały w mokrych plamach i bobkach, dosłownie nie było miejsca, gdzie nie byłoby czarnej kulki. Cały materac przesiąknięty moczem, a takiego przecież do pralki się nie wsadzi. Nowy materac kosztował mnie około 300zł- meega dużo!

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 04, 2009, 19:26:52 pm »
Czytam sobie ten wątek i czytam i doszłam do wniosku, że ja to mam (jeszcze) spokój z Zuzią :-) Na razie pogryzła tylko pościel młodszego synka (bo na górne łóżko Zuzka nie umie wejść :diabelek) i jego koc. Dzisiaj próbowała z butami w przedpokoju ale zdążyłam zareagować.  :>
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

TUSIA555555

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 04, 2009, 20:08:23 pm »
no u mnie Tuśka zdążyła juz ponadgryzać meble...i nogi od foteli bo też są z drewna...no i jeszcze zabrała się za kabel od laptopa no i raz po raz szarpie się z dywanem :/  :/    kwiatka do którego wcześniej próbowała sie dorwać jej zabrałam...wiec to narazie byłoby na tyle...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 04, 2009, 22:20:46 pm »
Opiszę wam dzisiejszą historię związaną ze stratami zrobionymi, ale przez psa mojego brata , bo jest dość zaskakująca :
Ostatnio pis mojego brata jest jakoś cięty na auta - obgryzł mi zabezpieczenia z przednich drzwi , ale to dopiero początek. Dzisiaj zostawiliśmy auto narzeczonego przed domem  i wyjechaliśmy autem brata, psiak (owczarek młodziutki) został wolno biegający po podwórku.  Kiedy przyjechaliśmy było już ciemno, narzeczony kopnął do czegoś i  mówi : o ! pies wam jeszcze coś pogryzł ..  kiedy wziął to do ręki okazało się,że to częśc z jego auta , obgryziona na amen, zostaly szczątki :DD  a był to .. nie pamiętam jak się nazywa to za tylnimi kółkami żeby woda nie pryskała na auto .  .. Po dokładniejszej analizie okazało się , że napisy z 2 stron auta też są całkiem odgryzione(czasem są takie srebrne napisy tj pisze np opel laguna itp) nie wiem jakim cudem pis to zerwał , ale miałam śmiechu co nie miara, nie stety brat już mniej bo te oryginalne częsci są dość kosztowne . :oh:
SylwiaG

Offline Karla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 07, 2009, 22:38:09 pm »
Chodzi Ci o chlapacze.

Mój psiak jako szczeniak pogryzł telewizor więc jak widać zwierzaki mają różniste upodobania.

Co do królika i jago strat to narazie podgryziony kabelek od lampy. Obsikana sofa. Gdy widzę że za coś się zabiera paskuda jedna to od razu stanowczym głosem wołam ją po imieniu i nawet to działa. Wycofuje się. Co ciekawe wie że pod stolik z laptopem wchodzić nie może. Do sypialni wstępu również nie ma i zawraca jak mnie zobaczy. Jakie straty jeszcze będą? Nie wiem. Wiem tylko że staram się ją wychować. Może mi łatwiej bo mam dwulatka synka i w zasadzie stosuję podobne sposoby wychowawcze. Stanowczość i konsekwencja. Jakie będą efekty dopiero zobaczę  :DD
Przeganiam psa Badola :)
Pieszczochy futerkowce :)

TUSIA555555

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:59:43 am »
no a u nas podgryziony kabel od laptopa...musiałam go położyć na stół i juz go Tuśka nie dosięgnie  :>  Co jakis czas podgryza dywany, meble...
Połozyłam jej drugi kartonik w pokoju, wiec ma sie czym zająć jak narazie, ale ostatnio upodobała sobie wskakiwanie na półkę drewnianą i tam się bawi przykryzciem kartonowym od pudełka po butach i je sobie nadgryza :DD

berry scary

  • Gość
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 08, 2009, 19:51:03 pm »
wczoraj królik odciął mi myszkę, nową zamówiłam i będzie dopiero za 10 dni == tragicznie się korzysta z internetu bez myszki, pisanie na forum to męczarnia!

raz mi przegryzł ładowarkę i kabel od radia, namiętnie gryzie ściany (rogi) świeżo po remoncie... moja pościel wygląda jak regionalna wycinanka z papieru, meble tez popodgryzane ale szału nie ma, tzn raz pogryzł świeżo zakupiony taboret to jak zobaczyłam na drugi dzień to się nieźle wkurzyłam i podmieniłam na nowy żeby uniknąć gniewu taty, książki - wszykie które czytam mają jego ślad, czasami różne dokumenty tez, ale i tak kocham łobuza :bukiet

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 08, 2009, 21:28:46 pm »
Cytat: "berry scary"
moja pościel wygląda jak regionalna wycinanka z papieru,


miałam to samo :oh:  dwie narzuty na łóżko, dwa komplety pościeli(mam na zmianę, bo matka już mi żadnego nie da "na poniewierkę" :diabelek ) i kołdra - wszystko dziurawe jak ser szwajcarski. U mnie pomogło postawienie kartonu , do którego włożyłam różne niepotrzebne szmatki (niestety również poszwę na kołdrę, bo ma wg Myszy cudowną miękkość i zachwycającą fakturę - upodobała ją sobie do gryzienia i grzebania) - zajce wyżywają się teraz kopiąc w swoim grzebalisku, moją pościel zostawiły w spokoju :jupi
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:29:20 pm »
Co za miła lektura po wieczornym sprzątaniu.Studiuję ten dział codziennie. :diabelek