Autor Wątek: BILANS STRAT :)  (Przeczytany 253447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gunia007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #500 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:02:12 am »
to będę musiała zobaczyć te na ściany :) oglądałam takie spiralne osłonki ale jakiś mnie nie przekonały :)  zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- jak zniechęcić uszy do wskakiwania na parapet? :O wczoraj przyłapałam skubańce, jak wybijały się z dywanu i... lądowały na parapecie masakrując przy tym doniczki :P

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #501 dnia: Maj 14, 2012, 18:27:25 pm »
Kochani...dzisiaj jest ten dzień... dołączyłam do bilansu strat spowodowanych przez kochanego uszaka...
właśnie zobaczyłam dyndającą ładowarkę... jest idealnie zeżarta... czy to ja mówiłam, że Semira nie ruszają kable? chyba jednak się przeliczyłam... co najlepsze wzięłam telefon w rękę i pokrowiec też dostał wzorków...
ah witam w Waszym świecie:D
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline gunia007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #502 dnia: Maj 15, 2012, 11:41:02 am »
Dominique_90- no to gratuluje :) Ostatnio dojrzałam wzorki na upragnionej i niedawno kupionej torbie :( jak się później okazało...zamek też jest do wymiany :P

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #503 dnia: Maj 16, 2012, 00:52:29 am »
moja czarna zaraza postanowiła, że będzie walczyć ze złem całego świata. pokonała już: moją torbę, prześcieradło, ładowarkę do telefonu, przedłużacz, koc i dywan. obecnie szuka nowego przeciwnika i mam nadzieję, że prędko go nie znajdzie :D

Offline Karin

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #504 dnia: Maj 16, 2012, 04:38:14 am »
Moje poprzednie króliczki (Psotka i Niuniuś) nie próżnowały. Z najbardziej pamiętanych przeze mnie szkód które zmajstrowały były: kabel od zegarka, tapety, moje książki do szkoły, zamek w polarze.

Zaś Bobuś do swej listy "zdobyczy" może zaliczyć: kapcie mojej mamy, gąbka spod fotela (aż boje się niekiedy na nim siadać), tapety,  spodnie dresowe mojego taty (na nogawkach ma dziwne wywietrzniki ;) ), grzbiet książki o militariach, pare ceratek które były pod kuwetą, ładowarka do telefonu, ładowarka do laptopa, moja torba na ramie, prawy kapeć mojego taty (bardzo fajnie się go zjadało. Po paru miesiącach brakowało chyba z połowy kapcia), torbę płócienną oraz taką jakby plastikową na zakupy, frędzle przy dywanie. Więcej nie pamiętam, ale jak widać łobuziak lubi przypominać mi, żebym uważała na to gdzie co kładę ;)

Offline Anne1991

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog - na którym pojawiają się informacje o króliczku.
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:39:13 pm »
Gizmo jest ze mną od 2 miesięcy...i jak na razie ucierpiał tylko kabel od ładowarki do laptopa (został jedynie nadgryziony, działa dalej). Na jednej nodze od stołu są ślady ząbków...i jego kartony z jedzonkiem, też kilka śladów ząbków.
Ciuchy całe, pościel też. :D
Z Loli zrobił się Gizmo...czyli cudowna przemiana. ;)

Offline gunia007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 12, 2012, 13:09:48 pm »
Zosia wczoraj zjadła mi papcie, a raczej och piankową podeszwę :/ nową torebkę, która ma już przecięty zamek postanowiłam przemilczeć... :P

Offline Patinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 19, 2012, 11:47:18 am »
moja malutka Migotka okazała się...Migotkiem... ma 4 miesiące a juz na koncie kilka przedłużaczy, tapete gazety ...:( straszny gryzoń. Mam pytanie...sądzicie ze kastracja zmieni jego nawyki??:(((

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 19, 2012, 11:57:43 am »
Patinka, króliki często gryzą kable, kastracja raczej tego nie załatwi...

Tolcia (dawniej Teodor :D ) pogryzła tylko moje szorty, i to tylko i wyłącznie z mojej winy- rzuciłam je obok klatki, a ona przez pręty ich dosięgła i zrobiła kilka dziurek. No i jeszcze jak ja byłam na wakacjach i mój brat się nią opiekował to tak położył słuchawi, że kabel dyndał w klatce. Młoda myślała, że to nowa zabawka :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 19, 2012, 12:23:19 pm »
Patinka kroliki badaja zabkami, sprawdzaja dana rzecz. I żadna kastracja tu nie pomoze. Jedynym ratunkiem bedzie pozabezpieczanie wszystkiego.

Offline Patinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #510 dnia: Czerwiec 19, 2012, 15:18:40 pm »
ja rozumiem... ale Rumbuś ( drugi samczyk) kiedyś sie czepial i mimo ze nie wykastrowany to jakos teraz spokojny....ale zeby zedrzec cały płat tapety ( a co gorsza znalazłam tylko szczatki) to ja juz nie wiem jak go oduczyc... ehh...

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwiec 19, 2012, 20:51:15 pm »
Bilans mojego potworka- ładowarka od telefonu, kabel od drukarki, obsiurana ściana. Czytając Wasze wypowiedzi to w sumie nic :D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:43:33 pm »
Patinka- zagwarantuj mu zabawy duzo. Jakies galazki, kartony szare, rolki po szarym papierze itp..
Oczywiscie sa krole co nie niszcza, ale nie nalezy porownywac kazdego krolika do siebie, bo kazdy jest inny :)
Moze pomoze zerwanie tapet i pomalowanie scian farba?
Uszak pewnie uznal że potrzebny jest remont.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #513 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:49:25 pm »
Bilans Pepy: 2ładowarki, zasilacz od laptopa, masa ręczników i koszulka, 4kable od anteny, obsikane pościele i materac z łóżka :P Kocham moją złośnicę :P Bilans Marleya: nic. zero strat :P

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:35:30 pm »
Skampula przez jakiś czas była zakochana w kablu od kablówki i nie było na nią sposobu. Zawsze znalazła dziurę, którą by się do niego dostała (a jak nie znalazła, to zrobiła). I pewnego razu zdecydowałam sie popsikać kabel odstraszaczem dla psów i kotów... Dziś obgryza tylko pościel i moje ubrania. Im nowsze tym lepsze. Ulubione to te, które miałam na sobie raz, albo wcale;)

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #515 dnia: Wrzesień 17, 2012, 02:19:10 am »
Tak czytałam o dokonaniach uszatych i chyba zacznę doceniać w tym względzie Gagatę  :P u nas bilans obejmuje urwany kawałek tapety, ponadgryzaną torebkę, dwa ślady na kablu od laptopa i lekko ponadgryzane poszewki od poduszek  :mhihi chociaż dzisiaj okazało się, że jeansy (które do tego miałam aktualnie na sobie) również są dość smaczne, a nawet warto spróbować wykopać w nich dziurę  :hmmm 

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #516 dnia: Wrzesień 17, 2012, 15:47:26 pm »
U nas doszedł do bilansu strat odkurzacz, kiedy to zabrakło nam żwirku(szlak,okazało się na końcu opakowania, że właściwie sam pył jest:/) i włożyliśmy sam podkład.
Zauważyłam, że przesuwa kuwetę(albo była za lekka, albo po prostu się wkurzał,że nie ma żwirku...) na środek klatki.
Nie wpadłam na pomysł, że skoro przesunął kuwetę to nie będzie w nią sikał tylko w miejsce gdzie zawsze kuweta stoi... Owszem widziałam bobki(zgarnęłam je), ale że dywanik jest mokry to nie czułam. I takim oto sposobem spalił nam się silnik w odkurzaczu i już w naprawie jest 3 tydzień(na szczęście przyjęli reklamację, bo dopiero po zaniesieniu odkurzacza zorientowałam się od czego to jest(rura od odkurzacza śmierdziała trochę siuśkami:P). No generalnie Semirku dziękujemy, bo mamy 100zł. więcej rachunku za prąd, bo odkurzamy odkurzaczem z przed 30 lat...
I tak Cie kochamy xD
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Szafran

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #517 dnia: Październik 24, 2012, 12:22:21 pm »
Brzydko powiesiłam Maćkowe koszule za co skrupulatnie ukarała mnie Halina robiąc dodatkowe dziurki na spinki do mankietów i ślicznie je wystrzępiła - ma racje ja brzydko wieszam a Vistula nie zna się na projektowaniu koszul.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #518 dnia: Październik 24, 2012, 12:26:00 pm »
a Vistula nie zna się na projektowaniu koszul.
zawsze można wmówić, że to nowy model - króliczy ząbek  ;) wszyscy znajomi polecą do sklepów szukać w celu nabycia owego cuda - gwarantuję ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Szafran

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #519 dnia: Październik 24, 2012, 13:57:10 pm »
Informatycy szaleją za modą;)