Autor Wątek: BILANS STRAT :)  (Przeczytany 250838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 22, 2011, 21:10:43 pm »
Moniko!!! ledwo do domu wrocilas i znowu ząbki w sciane?

Oj czekaj ja Cie dorwę kobito już maju  :bejzbol :P

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 22, 2011, 21:14:59 pm »
oj czekam czekam. Wyglaskaj te szkodniki i siebie tez. Ruda Antonina zaciera lapy bo nasza sciana podobna miejscami

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 22, 2011, 21:17:17 pm »
Wyglaskaj te szkodniki i siebie tez.

Ok ja wygłaskana :mhihi ale moje szkodniki u góry zaraz tam idę to je wygłaskam :)

Ruda Antonina zaciera lapy bo nasza sciana podobna miejscami

Ty sie lepiej przyznaj że ty masz chętkę a nie Tośka  :hahaha

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 22, 2011, 21:19:40 pm »
Taaaaa, wrzosowy kolorek to pychota jest!!!

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 29, 2011, 17:10:36 pm »

Po stole?? Usiłuję sobie wyobrazić, że mój królik chodzi po stole.... ale u mnie nigdy nie miała miejsca taka sytuacja. Jedyny mebel na który wskakiwał Tuptuś to moje łóżko, ale oduczyłam go tego.
W jaki sposób króliki wskakują na stół? Najpierw na krzesło i potem na stół, czy jak?

Uwielbiam wracać do tego tematu. :)
Obok stołu jest kanapa i fotel, więc albo z fotela albo z kanapu do stołu dla królika już niedaleko. No dalej zaczęły łazić już regularnie po stole jak nas nie ma (ale nie w naszej obecności), bo mój podręcznik do basu pozbył się rogu. :D

Od dzisiaj sprzątam ze stołu. Dzięki wam wiem, żeby sprzątać również pilot od telewizora (szczególnie że nowy). Już wiem, że któryś z moich też lubi gumowe guziki. Ostatnio znalazłam na dywanie przy drukarce 2 okrągłe szare, gumowe kółeczka. No... Odgryzły 5 guzików gumowych z drukarki. Ale jak równo ścięte! hehe
Dobrały się również w jednym rogu do tapety i kabla internetowego, na szczęście od kabla wolały tapetę, więc źle nie ma. Trzeba bardzo uprzedzać, co potrafią wymyśleć. ;)

Offline editgrey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #405 dnia: Kwiecień 05, 2011, 10:41:22 am »
Dorzucam pogryziony przedłużacz....doszczętnie pogryziony ehh...jakbym miała aparat w domu to bym wrzuciła późniejsze dumne leżenie Narceliny na środku pokoju....jakby chciała powiedzieć:" w końcu się udało- jestem mistrzynią"...


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #406 dnia: Kwiecień 15, 2011, 23:03:37 pm »
Moje potworki ze zrywania tapety przerzuciły się na robienie dziur w ścianach  :oh:





Jakby miały drzewo na środku pokoju i tak czepiły by się ściany  :rotfl2:
Całe szczęście że mam po tacie talent do malowania,tapetowania i łatania ścian bo Arek pracuje od rana do wieczora :P

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #407 dnia: Kwiecień 16, 2011, 10:29:10 am »
no piekne dziury....widac ze dbaja o urozmaicenie dnia pani. A moze Niuska dostala ząbki "budowlane" po zabiegu?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #408 dnia: Kwiecień 16, 2011, 12:58:47 pm »
Aga nie wiem a jak dostała to niech gryzie gałązki bo mają ich tonę - przewracam się o nie jak wchodze do ich pokoju :P To akurat zrobił Krispie ... a Niusia mu pomagała :P

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #409 dnia: Kwiecień 19, 2011, 11:03:07 am »
Ło matko,  :wow z wytrzeszczonymi oczami przeglądam ten wątek !! Toż wasze uszy to naprawdę psotniki.
Czy tylko ja mam takiego grzecznego królika, który na kable nawet nie spojrzy, nigdy w życiu nie ugryzł żadnego mebla i jedynym przewinieniem w całym dwuletnim uszatym życiu u nas jest lekko nadgryziony róg ściany, który to Zgodzia załatwiła dopiero dwa miesiące temu ??





Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #410 dnia: Kwiecień 19, 2011, 11:24:58 am »
Od dzisiaj sprzątam ze stołu. Dzięki wam wiem, żeby sprzątać również pilot od telewizora (szczególnie że nowy). Już wiem, że któryś z moich też lubi gumowe guziki. Ostatnio znalazłam na dywanie przy drukarce 2 okrągłe szare, gumowe kółeczka. No... Odgryzły 5 guzików gumowych z drukarki. Ale jak równo ścięte! hehe
Moja też uwielbia gumę. Obżarła (a właściwie zeżarła) kauczukowe klapki małżonka, gumowe wkładki w pedałach mojego roweru, również guziki od pilota, no i osłonkę kabla sieciowego.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #411 dnia: Kwiecień 26, 2011, 23:50:42 pm »
Od dzisiaj sprzątam ze stołu. Dzięki wam wiem, żeby sprzątać również pilot od telewizora (szczególnie że nowy). Już wiem, że któryś z moich też lubi gumowe guziki. Ostatnio znalazłam na dywanie przy drukarce 2 okrągłe szare, gumowe kółeczka. No... Odgryzły 5 guzików gumowych z drukarki. Ale jak równo ścięte! hehe
Moja też uwielbia gumę. Obżarła (a właściwie zeżarła) kauczukowe klapki małżonka, gumowe wkładki w pedałach mojego roweru, również guziki od pilota, no i osłonkę kabla sieciowego.


Oj tak!!! Tyszko także uwielbia gumę! :D  :oh: Chwila nieuwagi i pilot pogryziony. :X Kocha też zjadać pozostawione bez opieki trampki. :D O domowych kapciochach nawet nie wspominam.  :hmmm :D

hoszi

  • Gość
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #412 dnia: Maj 03, 2011, 20:19:20 pm »
Hehe. : )
Moja również uwielbia gumę. W zimę pogryzła mi kozaki, że ohoho. ; )
Dużo by wymieniać.. ładowarka, kabel od internetu, tapeta, pościel.. :>

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #413 dnia: Maj 03, 2011, 21:31:48 pm »
Cześka interesuje tylko jedna rzecz w domu-kabel od myszki. Ma chyba jakąś idealną grubość czy coś :D

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #414 dnia: Maj 03, 2011, 23:29:23 pm »
Łaciatek zawiesił pewnien czas temu zęba na moim zasilaczu do laptopa;) zawiesił bo tylko jeden z 3 kabelków został przegryziony :) Ale nauczona prze życie pancia poszła po nożyczki i taśmę klejącą i wszystko działa :D zjedzona została również firaneczka zasłaniająca szafkę w łazience. Jedyne miejsce w domu gdzie Łaciat nie ma wstępu a koniecznie musi tam wejść ;) I jeszcze róg dywanu... Ale ogólnie nie jest źle ;)

Arleta

  • Gość
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #415 dnia: Maj 06, 2011, 23:26:46 pm »
Tymek vel Tymosław vel Zbój to cichy niszczyciel, działa na partyzanta : cichaczem się skrada i atakuje, czasem wykorzystuje naiwność swojej pani - " przecież jak wychodziłam z pokoju to on tak słodko spał"...
Na jego koncie są 3 myszki od kompa (kwestie sekudowe), jedne słuchawki, zasilacz od lapa nadgryziony w 5miejscach, pozdzierana tapeta na wysokość królasa (ile to sztafet się nabiegało: Tymek z  tapetą w mordzie a ja za nim, żeby mu ją odebrać..), pogryzione na strzępki wszystkie kołderki, kocyki, jakie dałam mu w dobrej wierze do klatki,żeby mu w króliczy tyłek ciepło było zimą...ostatnio poszatkowana cerata, bo odgradzała go od ciepłego koca, na który uwielbia sikać -tak, Tymek dojrzewa i z dobrze wychowanego dzieciaka - (och, jaka byłam szczęśliwa , gdy załatwiał się do kuwety w klatce)zmienił się w rozpuszczonego nastolatka (ma ambicje sikać na rogu łóżka, aby dowod zbrodni słynął na podłogę niezauważony, lub po prostu na moje poduszki, kołdry...), czyli co najmniej 3 prześcieradła do dziennego obrotu.
Zastanawia mnie jego ambiwalentny stosunek do maskotek: maskotke większego rozmiaru ze złością gryzł(ile to ja operacji na tej maskotce przeprowadziłam), a jego wielkości krówkę wprost uwielbia i przy niej zasypia.
Póki co to wszystkie straty, ale spokojnie - gdy będą możliwości to i dorobek się zwiększy, Tymuś dba o swoją reputację . Dlatego każda dziura zakartonowana (nie wyrzucam już kartonow, zawsze coś sie przyda, żeby utrdnić uszatemu dostęp), pokój w zasadzie jest dla niego, ja tam tylko spie i to tez nie sama, bo Tymosław od kiedy dojrzewa pogardza klatką, woli łóżka, fotele itd Strata pokoju tez sie liczy?:P

Arleta

  • Gość
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #416 dnia: Maj 06, 2011, 23:31:32 pm »
ojejku zapomniałam o kilku rzeczach - obgryzione rękawy od bluz, poniszczone uchwyty i rączki w 2 plecakach, ogólnie paski od torb jak torba od lapa czy aparatu, węższe paski od torebek, trochę bibliotecznych książek i odtynkowanie rogu ściany:)

Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #417 dnia: Maj 07, 2011, 17:03:32 pm »
Jak ja to czytaam to normalnie w szoku jestem że króliki tyle strat mogą wyrządzić  :wazuup:

Moja lista wygląda tak:
Tosio (za T.M.  ;( )
1. Obgryzanie ścian
2. Kilka ładowarek
3. Lampka (ale tak że działała )

Emi ( Niunia ):
1. Obgryzanie ścian
2. Lampa, którą obgryzać zaczął Tosio ( już nie działa )
3. Kocha gryźć zamki w bluzach ( jak na razie żadnego nie zniszczyła )
4. Obgryzanie tapet i kaloryferów  :zonka:
5. Wyciąganie wszelkich nitek z łóżka rodziców i namiętne zjadanie ich
6. Kila razy zostało obsikane łóżko + niezliczona ilość gigantycznych bobkowych piramid
7. Obgryziony kabelek od internetu ( działa )

No kilka strat jest, ale nie jakieś tam strasznie duże więc uważam że nie trafiłam na szkodniki  :hura: Rzeczy, które wolno gryźć ( kartony itp. ) nie liczę bo tego za straty nie uważam  :jezyczek:

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #418 dnia: Maj 07, 2011, 18:53:06 pm »
U mnie nie ma strat, poza przegryzionym kablem z kina domowego (całe szczęście mam w domu złotą rączkę! :D). Tak poza tym, trzeba sprzątać kubki ze stołu, bo mały lubi sobie wypić.. :bejzbol
Oczywiście, wylewanie wszelakiego picia na rzeczy też jest. Niekoniecznie jest potem wypite..  :icon_evil


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: BILANS STRAT :)
« Odpowiedź #419 dnia: Maj 08, 2011, 10:39:41 am »
kolejny koc poszatkowany przez toske.