Autor Wątek: Czy to normalne?  (Przeczytany 8191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Czy to normalne?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2009, 19:04:53 pm »
Tocha dokładnie tak :) Jak chcesz, to zrobię fotki przy wieczornym czyszczeniu kuwety :P Tylko tak jak mówiłam, zalezy jakie bobki robi dany króliczek. Nasz niestety robi o jakieś 0,5-1 mm za duże i wybieramy ręcznie, ale i tak wolę spędzić te 10 czy ileś minut na wybieraniu i zaoszczedzić naprawdę dużo na żwirku :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Czy to normalne?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 02, 2009, 21:48:59 pm »
to mam kupic sobie taka łopate jak do kotów jest? znaczy do kociej kuwety?
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy to normalne?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:16:40 pm »
jpuasz, to znaczy, ze po kroliku czysci sie dokladnie odwrotnie niz po kocie :) Rozumiem. Fajny sposob znalazlas.
rokiowca, ja wybieram lopatka, taka jaka dzieci bawia sie w piaskownicy ;) Kocia ma otworki i przelecialby przez nie rozmiekczony zwirek.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Czy to normalne?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:30:50 pm »
Tocha,
To kupie sobei zaraz zestaw :D łopatke wiaderko i grabie :D będe miała jak pojade gdzieś na plaże :D albo piaskownice sobie wybuduje :DD
a króliki mogą się bawić w piaskownicy? (żółty piasek) Mam 2 klatke i bym do niej nasypałam takiego piasku żeby Afruś mogła poćwiczyć kopanie norki :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy to normalne?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:34:15 pm »
Cytat: "rokiowca"
a króliki mogą się bawić w piaskownicy?

Widzialam na forum fotki krolasow, ktore bawily sie w piaskownicy ;) Tylko trzeba miec pewnosc, ze piasek jest czysty tzn. bez kocich niespodzianek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Czy to normalne?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 02, 2009, 22:47:16 pm »
Tocha dokładnie o to chodziło - odwrotnie niż u kota. Rokiowca i wg mnie naprawdę warto w taką kuwetę zainwestować - pod warunkiem, że ma się na nią miejsce oczywiście. Wcześniej jak miałam narożną kuwetę, to wybierałam na bieżąco zanieczyszczony żwirek i po 2 dniach zazwyczaj musiałam dosypać jedną garść. No i 2 razy w tygodniu wymieniałam całość, bo wiadomo, ze kuwetę trzeba czyścić no i jednak wszytkiego się łapatką nie wybierze (ja początkowo używałam łyżek jednorazowych, bo łopatki nie miałam :D ). A teraz tak jak raz nasypię całą kuwetę, tak potem muszę dosypać po 3-4 dniach garść (zalezy jeszcze ile na początku było :) ) I raz w tygodniu robię czyszczenie całości, czyli porządnie wytrzepuję cały żwirek kilka razy, przesypuję go do pojemnika na to przeznaczonego i myję kuwetę. Potem żwirek spowrotem do kuwety i zazwyczaj jeszcze garść dosypię. I myślę, że tak mniej więcej zużywam o połowę mniej żwirku, cyli kuweta zwraca się mniej więcej po 2 czy 3 miesiącach myślę. A minus używania łopatki jest taki, że zawsze oprócz brudnego żwirku wyrzuci się trochę tego czystego. A tak, raz wydane pieniądze i nie dość że oszczędność na żwirku, to króliki mają czyściej :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Czy to normalne?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2009, 23:36:18 pm »
ja mam pokój że ledwo szafa weszła mieszkam na "strychu" i tam jest dość ciasno mam tu łóżko jednoosobowe biurko z komputerem szafe i szafe  z szufladami i tu się nie ma gdzie ruszyć za bardzo :D i do tego jedno okno dachowe :|  :oh:
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


karola

  • Gość
Czy to normalne?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 05, 2009, 09:04:44 am »
No mój też bardzo alo to bardzo się leni i wypije chyba z 2 butelki dziennie.


Pozdrawiam

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Czy to normalne?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:28:57 am »
Cytat: "Tocha"
Cytat: "rokiowca"
a króliki mogą się bawić w piaskownicy?

Widzialam na forum fotki krolasow, ktore bawily sie w piaskownicy ;) Tylko trzeba miec pewnosc, ze piasek jest czysty tzn. bez kocich niespodzianek.

no raczej jest czysty bo jest w worku dość dobrze zabezpieczony nasypie Afrusi kiedyś dostarej klatki i bedzie sie tam bawiła babke z piasku moze ulepi :DD
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Shaiya

  • Gość
Czy to normalne?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:48:20 am »
Tak  :DD
Będziemy mieć drugiego Picassa w dziedzinie rzeźby z piasku  :diabelek

lenka_44

  • Gość
Czy to normalne?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 22, 2009, 18:52:52 pm »
Co do linienia piszecie tu, że np wasze nie linieją to u mnie jest na odwrót. Moja króliczka linieje przez cały rok, bez przerwy. Co prawda to królik długo włosy, ale czy to normalne?
A co do picia to w ogóle malutko pije czasem sie zdarza, że nawet nie widze żeby cokolwiek pił w ciagu dnia