Autor Wątek: Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?  (Przeczytany 37729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ola1502

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 22:54:36 pm »
Mam pytanie . Moj królik jak wypuszczam ja np. na podłogę aby sobie pobiegała , to wtedy częściej niz zwykle załatwia sie . chciałabym ja jakoś tego oduczyć . proszę powiedzcie mi jak to zrobić ; **

Nakhmailean

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2009, 00:25:35 am »
Załatwia się, czyli siusia, czy bobkuje? Jeśli siusia, to może po prostu kup drugą kuwetę? Mój Mioduszek swego czasu też zaczął gdzieś w kącie siusiać. Robił to nawet po kastracji, ale rzadziej. Zrozumiałam, że po prostu nie chce mu się za każdym razem wskakiwać do klatki za potrzebą i zaopatrzyłam się w drugą kuwetę. Pomogło. Nie siusia mi już poza klatką w innych miejscach (od czasu do czasu ale bardzo rzadko, ostatnio raz na łóżku się zsiusiał bo miękko i ciepło ;) ). Proponuję drugą kuwetę, u mnie to zdało egzamin od razu.

Aneczka

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2009, 10:10:19 am »
ola1502, a jak czesto i na jak długo królik jest wypuszczany i w jakim jest wieku? to jest bardzo istotne w tym temacie
No i kolejne, czy ma mozliwość sam wchodzić i wychodzić z klatki, kiedy biega? Czy jego klatka stoi w pokoju, w którym jest puszczany, na ziemi?? Czy może do niej bez problemu sam wejść?

ola1502

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:29:52 am »
Królika wypuszczam codziennie na jakas godzinke, w pokoju w ktorym znajduje sie klatka, wiec ma swobodny dostep do niej a jednak siusia i wali bobki wszedzie indziej :/

Aneczka

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:45:09 am »
ola1502, królik musi biegac minimum 5 godzin. On znaczy teren, a ponieważ jest na nim zbyt rzadko, to za każdym razem zaczyna od początku. Jeżeli jest dodatkowo w wieku dojrzewania, to jest nasilone i rozwiązaniem jest kastracja.
Musisz wypuszczac króliczka na conajmniej 5h, inaczej siedzi jak w więzieniu to dla niego męczarnia

Nakhmailean

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:52:15 am »
Tak zgadzam się z Aneczką, godzinka to o wieeele za krótko. U mnie miałam problem z siusianiem jak był bardzo długo poza klatką. Po prostu nie chciało mu się ciągle robić hyc do klatki i stoi kuweta w klatce, a druga obok klatki. Bobków robił dużo przed kastracją, a teraz czasami na łóżku, bo to teren rarytas z którego go gonię czasami ;) Wczoraj jak go goniłam to przekornie z radości fikał kozły uciekając XD

Elzbietonka

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:12:04 pm »
Dobra, to ja może tutaj też się podzielę swoim problemem :D

Moje małe nie robią na wybiegach, tylko martwi m nie to, że mają kuwetę, sikają do niej i bobkują także, ale zdarza im się nabobkować na dywaniku w klatce. Kompletnie nie wiem jak ich nauczyć, że jednak WSZYSTKO robi się do kuwety.

Nakhmailean

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:21:27 pm »
Nie wiem, czy ktoś nauczył tego. Mój bobkował bardzo dużo jak znaczył teren. Po kastracji to minęło. Czasami sporadycznie coś znajdę, ale już nie ze 100 ;) tylko jeden, dwa bobki.

Aneczka

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2009, 14:03:16 pm »
Elzbietonka, to się zdarza, mój bulion, ktory załatwia się tylko do kuwety, też czasem zostawi gdzieś całą stertę, ale to się zdarzas poradycznie, raz na kilka dni, albo rzadziej. Gorzej, że ma wielką kocią kuwete, a i tak co chwilę mu się zdarza wystawić za nią tyłeczek i nalać na dywan.... :oh:

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2009, 22:06:57 pm »
Trzeba cierpliwości, ale nauczy sie.
Edek jest u nas 4 tyg i sie nauczył juz sikac do kuwety a bobki zostawia na dnie klatki, moze potrzebuje wiecej czasu, ale to i tak sukces bo nie robi nic poza klatką :)
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2009, 23:15:41 pm »
byłam dzisiaj w zoologicznym i oglądałam kuwety była jedna taka mała chyba dla świni morskiej i były też takie wielkie te kątowe ale to yla taka wielka żeby zajeła 1/3 klatki od Afruś a ogładałam klatke taa wiekśza niż ma moja piękność to do tej klatki też byloby za duże pół klatki by to zajęło :-/ to ja już nei wiem co dać Afruś jako kuwete narazie ma żwirek w koncie wsypany ale to rozkopane jestna calej klatce pozniej a zimą jak jej dam kocyk albo coś pod kuperek? myśle nad opakowaniem po cieście z auchana takie plastikowe tylko czy ona zas tego ogonka za daleko nie wypnie :-/
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Aneczka

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2009, 08:33:58 am »
rokiowca, dobrym rozwiązaniem byłoby zainwestować w odpowiednia klatkę, czyli przynajmniej 100 lub 120, w takiej możesz spokojnie postawić dużą rogową kuwetę, albo nawet kocią - prostokątną

korzelek

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2009, 19:35:39 pm »
Mój Trusiek to w miare wychowany królik w klatce w której sypia nie załatwia sie tylko w kuwecie która stoi oddzielnie w sumie pół dnia biega sobie na wolnosci ale jak tylko wezme sie za porzadki i pozmywam podłoge to na bank wiem ze jak gamon wyjdzie z klatki to pół kuchni i salonu zasika i zabobkuje poprostu czuje nowy zapach i co tydzien musi odnowa znaczyc terytorium nieraz jest to drazniace :bejzbol

Offline Kitty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
    • facebook
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2009, 11:17:11 am »
A moja Zuza przeważnie załatwia się w kuwecie znaczy sie w klatce którą jej przerobiłam pół na kuwetę pół na miejsce do leżenia. Fakt jak ja puszcze kupy są tam i tam ale sika do kuwety w pokoju przynajmniej ale czasem zdarzy się jej osikać co innego :bejzbol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2009, 21:10:53 pm »
Elzbietonka,  mam ten sam problem ale z sikaniem, tzn Susek zawsze sikala do kuwety, pewnego dnia zaczęła lać do kąta, postawilam tam drugą kuwetę, i susek sika . Na Suska jak dawniej działąly chusteczki nasiąknięte siuskami,tak teraz mogę zapomnieć. Daję ję smakołyk zeby weszla do kuwety, jak raz siusiała to tez dałam ... i nic nie pomaga
SylwiaG

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2009, 18:12:39 pm »
Ja właśnie dzisiaj zrobiłam kuwete do klatki z pojemnika po lodach ( przecie łam boki, żeby były trochę niższe) i zaraz będę wypróbowywać  :P  :P
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2009, 20:17:17 pm »
Cytat: "zosiaa1"
Ja właśnie dzisiaj zrobiłam kuwete do klatki z pojemnika po lodach ( przecie łam boki, żeby były trochę niższe) i zaraz będę wypróbowywać  :P  :P

Czy rógi nie śa ostre ? Królik może się o nie sklaeczyć ...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2009, 20:23:50 pm »
Mozna kupić miskę, królik nie zrobi sobie krzywdy , a miska to maly koszt ok 10 zł. My mamy prostokątną miskę która wygląda jak oryginalna kuwetka  :DD
SylwiaG

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:11:34 am »
nie są po spiłowałam troche.. ale nie wypaliło bo talej bobkuje na dywanik.  :co_jest

 :lol
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Shaiya

  • Gość
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:01:10 pm »
Bobkowac pewnie bedzie dalej. My mamy kuwetę ze zwykłego, brązowego kartonu, na dnie przyklejona folia malarska, na to gruuba warstwa żwirku drewnianego. Młoda pieknie siusia i bobkuje w kuwecie, choc zdarza sie jej poza. Poza tym ma radochę z obgryzania kuwetki. Może, trzepa wymieniać cześciej, ale dla mnie taka kuweta jest niezastąpiona.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:08:15 pm »
hmm.. ja tam wole miskę naszą prostokątną :DD  wyparzyc mozna bez problemu itp. No tak bobkować moze nadal poza, choc Tolus to i sika i bobczy do kuwety, z suskiem jest gorzej :( dzis wymyłam trójkątną kuwetę i jeszcze nie dałąm zwirku to poszła sie tam wysiukać i oczywiście cała mokra. Zastanawiam się, może jej ten zwir nie pasuje ..
SylwiaG

Offline asia4_27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 304
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2009, 23:18:01 pm »
moje tez bobki wala gdzie popadnie i wkurza mnie to bo co chwile trzeba zbierac bo inaczej bedzie chlew i zdaza sie to rozdeptac  :buu



Offline Alexis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • Zuzia:)
Jak oduczyć królika załatwiania sie poza klatka ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2009, 14:13:24 pm »
Moja Zuzia bobków na wykładzinie nie zostawia i nie siusia ale jak wskoczy na łózko to bobeczki murowane:) nie wiem jak ja tego oduczyć.. Jest ze mną od ponad tygodnia pan w sklepie powiedzial ze ma 3 miesiące nie musiałam ja uczyć załatwiania się w klatce...ale każdego dnia boje się ze tak jej po prostu wyszło i za chwile będę musiała zbierać.. :DD