Autor Wątek: "Kula smakula''  (Przeczytany 6713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karcia

  • Gość
"Kula smakula''
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 08:41:20 am »
Hej :*

Ostatnio kupilam mojemu krolikowi "Kule smakule" ale on nie chce sie nia bawic :( Nieraz kiedy wloze mu ja do klatki wezmie ja i kilka razy poturla i wezmie w zeby i ze 2 razy nia rzuci :wow
... a gdy daje ja mu to on mnie atakuje tupie i pyrcha ... :oh:
Czy moze wiecie jak go zachecic do tego zeby sie nia bawil? :hmmm

... jesli ten temat byl juz na forum to bardzo przepraszam ... :przytul

Bardzo dziekuje i pozdrawiam ;>

Nuna

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:19:30 am »
Nie wkladaj rak do klatki jesli Twoj uszak tam jest. Jedzenie mozesz mu wkladac gdy jest poza klatka.
Kula smakula spelnia swoje zadanie na wybiegu. Wkladasz ulubione przysmaki np. granulat, owoce suszone i rodzynki. Krolik szybko zalapie, ze musi toczyc zeby cos smacznego wypadlo :) Moje czasami rzucaja, potrzasaja.

Karcia

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:27:03 pm »
Ale moj krolik nie ma suchych przysmakow ja wkladam mu marchewke!I on wcale nie chce jej toczyc a wkladam mu ja do klatki dlatego bo jak on sobie biega i ja mu daje to udaje ze jej nie widzi i nie chce sie nia bawic bo woli biegac!Ale jak mam go zachecic albo nauczyc jak sie nia poslugiwac??

Nuna

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:31:48 pm »
Marchewka jest za malo atrakcyjna dla niego :) moze kilka rodzynek do niej wloz lub pokroj jablko w kosteczke jesli lubi.

Karcia

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:35:16 pm »
Jabka nie lubi a marchew uwielbia:)Ale jak go nauczyc jak ma sie nia poslugiwac?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
"Kula smakula''
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:51:11 pm »
ja wsypuję po prostu granulat, zamiast porannej porcji do miski to do kuli smakuli, w ramach porannej gimnastyki :diabelek . I tak bardziej bawi moje króle toczenie piłeczki, dopiero później obchodzą cały pokój z nosem przy ziemi i zjadają to co wypadło. Oprócz granulatu sypię aktualnie również buraczki suszone, bo uważam że suszone warzywa bardziej się nadają do smakuli niż świeże :>
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Aneczka

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2009, 16:37:49 pm »
Musisz królikowi pokazać jak się tym bawić. Połóż mu kule przed pyszczkiem, delikatnie przeturlaj, kiedy wypadnie przysmak pokaż go królikowi i tak kilka razy, mój Frotek szybko załapał, a Bulionowi nawet nie było trzeba pokazywać

Karcia

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2009, 17:53:35 pm »
Hmm... Juz tak próbowałam ale nic z tego :( On tylko się złości pyrcha na mnie i mnie atakuje rzuca ta kula i nic z tego :buu Moze macie jakieś inne pomysły?Proszę o szybka odpowiedz bo w piątek w nocy wyjeżdżam i oddaje go babci;]]

Pozdrawiam :P  :PP  :jupi  :/  :lol  :rotfl2  :wow  :bukiet  :>  :*  :co_jest  :diabelek

strzalik

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2009, 20:12:46 pm »
W moim przypadku króliś na początku też zlewał kulę smakulę i to przez długi czas. Pomogła cierpliwość i turlanie przed nim kulą tak żeby widział że coś z niej wypada plus to że robiłam o przed podaniem jedzonka wychodząc z założenia że z pełnym brzuszkiem nie będzie się mu chciało biegać ;) W końcu załapał o co chodzi.
Za to pozostali 2 panowie z usztych nie zwracają na nią żadnej uwagi...

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
"Kula smakula''
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2009, 22:20:29 pm »
ja kule smakule zrobiłem z butelki po wodzie mineralnej. Sraluch od razu wyniuchał co w trawie piszczy... tylko ją rzucał zamiast toczyć :D Wsypywałem tam zawsze rodzynki i trochę granulatu.

Nakhmailean

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2009, 00:20:47 am »
Mój ma taką kulę smakulę dużą jak dla pieska. Dlatego bardziej przyciąga jego uwagę. Jak mu kupiłam to nie łapał w południe, ale wieczorem już załapał. Podstawiałam pod nos, zwłaszcza jak to w środku miało intensywny zapach. Miałam coś dać i dawałam do kuli. Cierpliwie pokazywałam, ingerując w to jego węch, położyłam, a wieczorem nagle już zakumał i turlał. Ostatnio długo nieużywana leży u góry. Mam podłogę bez okrycia i hałasuje trochę nocą. Za dnia czasami mogę mu ją oddać.

Karcia

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2009, 09:04:01 am »
Moja kula smakula ma 7cm srednicy;******

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
"Kula smakula''
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2009, 11:53:12 am »
Nasz Pusiek też na początku nie łapał o co chodzi ale z czasem się nauczył - wystarczyło, że kilka razy coś dobrego mu z kuli wypadło (na jego oczach). Teraz wystarczy potrząsnąć kulą i jak on słyszy to od razu do nas leci :P


Cytat: "Nuna"
Nie wkladaj rak do klatki jesli Twoj uszak tam jest. Jedzenie mozesz mu wkladac gdy jest poza klatka.


Nuna czemu? U nas jak jest pora jedzenia i mały tylko usłyszy wsypywanie karmy do miseczki to od razy biega wokól nóg a jak się zbliżymy do kojca, to wbiega do środka i czeka w miejscu gdzie zawsze stoi miseczka. Sprzątania też sobie nie wyobrażam - zawsze zaczynam sprzątać jak mały jest poza kojcem, ale ten zazwyczaj od razu przylatuje i wchodzi do klatki. Mam wtedy przerywać sprzątanie? :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Aneczka

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:00:54 pm »
jpuasz, to zależy do królika, jeżeli jets terytorialny to nie można tak robić, bo w króliku budzi sie agresja, traci zaufanie do własciciela i jest to dla neigo duży stres. Ja np tez sprzątam z Frotkiem w klatce, a u Buliona w całym pokoju, żeby odkurzyć, to go musze zamknąć w innym pomieszczeniu

Nakhmailean

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:01:51 pm »
Cytat: "Karcia"
Moja kula smakula ma 7cm srednicy;******


Moja jakieś 11,5 cm :) taka jak dla pieska.

Nuna

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2009, 12:43:17 pm »
Jpuasz mi chodzi o ten konkretny przypadek, krolik jest bardzo terytorialny, wkladanie lap jeszcze bardziej go nakreca.
 
Ja swoim uszakom moge wszystko robic w klatce, ale u krolikow , ktore maja z tym problemy lepiej bez potrzeby nie grzebac, nie przestawiac itd.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
"Kula smakula''
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 26, 2009, 12:04:28 pm »
Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie :)

Nakhmailean czy ta kula nie jest za duża?? Chyba że nie masz typowej miniaturki, tylko takiego większego króliczka :) Bo nasz, to by chyba od takiej dużej uciekał :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

kwiatuszek2021

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2009, 22:46:52 pm »
witajcie :jupi  dzis kupilam toffiemu kule smakule ( narazie taka 5,5cm bo nie wiedzialam czy wogole ja polubi) i po kilku minutkach od razu zajarzyl :wow  i teraz sie nia caly czas bawi. narazie pomalutku kula i wyjada ale to juz cos :P  moj maluszek ma prawie 3 miesiace jak podrosnie kupie mu 7cm. fajna sprawa z ta kula a myslalam 2 tygodnie czy ja kupic czy nie :lol  i nie zaluje zakupu :jupi

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
"Kula smakula''
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2009, 14:04:25 pm »
Cytat: "kwiatuszek2021"
i po kilku minutkach od razu zajarzyl :wow  i teraz sie nia caly czas bawi. narazie pomalutku kula i wyjada ale to juz cos :P  

No i widzisz jaki mądry króliczek :D

kwiatuszek2021

  • Gość
"Kula smakula''
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2009, 23:07:59 pm »
ja wiedzialam ze on madry ale nie wiedzialam ze az tak;) a tak serio to jestem z niego dumna:)