Autor Wątek: Budowanie gniazda ???  (Przeczytany 5997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wioletka

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:11:17 pm »
Witam, moze mieliscie podbne doswiadczenia ? moja Krolinia jest adoptowana (Suzi z forum adopcyjnego) i mamy ja zaledwie od tygodnia. Dzis rano zaczela budowac gniazdo z sianka, swojej siersci i kawalkow dywanika ktory udalo jej sie wyskubac. Do tej chwili powstalo calkiem pokazne gniazdko. Jest mloda, nie widac z zewnatrz zeby byla w ciazy, ale poniewaz jest z adopcji nie moge wykluczyc tego bo nie wiem co sie wczesniej dzialo. Czy u kroliczek ciaza jest widoczna tak jak np u psow? a moze to ciaza urojona? co robic? nie chce zeby sobie dalej w takim tempie wyskubywala futro. Prosze poradzcie cos

kasiagio

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:15:07 pm »
Wioletka, ona ma ciążę urojoną ......... zostaw jej to gniazdo i nie zabieraj żeby jej nie stresować , po paru dniach powinna je zostawić i wtedy posprzątaj  :przytul  :bukiet

Wioletka

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:18:45 pm »
dzieki Kasiagio :przytul  czy to oznacza ze powinnam ja niedlugo wysterylizowac? chcialam poczekac dluzej az sie do nas przyzwyczaji. a moze to okres dojrzewania? mialam juz jedna krolinie i nie widzialam u niej takich objawow :>

kasiagio

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:21:30 pm »
Powinnaś iść z nią do weta i on mniej więcej określi wiek króliczki a no i powinnaś ją wysterylizować bo ona się męczy i stresuje w takiej sytuacji !!

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2009, 21:34:34 pm »
Wioletka - super, że Suzi znalazła u Ciebie domek :jupi

co do sterylizacji, to jest jak najbardziej wskazana, ale na pewno dopiero za kilka tygodni (niech się panienka zaaklimatyzuje najpierw, a przede wszystkim teraz przechodzi burzę hormonalną i podobno trzeba poczekać, aż hormony spadną a macica będzie mniej przekrwiona)

czekam na wieści, jak się Suzi miewa :lol pozdrawiam :bukiet
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Lady Jo

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:23:47 pm »
Hej, moja króliczka wlasnie dzis zaczela szalec a bylo dluuuuuugo spokojnie, wyciagnelam ja z szafy dzis gdzie siedziala byla wsciekla i fuczala okropnie. jej futro jest wszedzie, wyrywa sobie je, boje sie ze sie zakrztusi tym w koncu, czy mozna jej ulzyc w tym stresie ???????? burzyc gniazdo?? bo takie opinie tez czytalam

Aneczka

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:46:33 pm »
Lady Jo, burzenie gnizada, to dla królicy ogromny stres, zostaw ją w spokoju, jeżeli to, ze buduje je w Twojej szafie nie przeszkadza Ci zbytnio, pozwól jej go tam zostawić, za kilka dni straci nim zainteresowanie, wtedy je posprzątasz

nuka

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2009, 17:55:54 pm »
Nuka w towarzystwie dwóch niekastrowanych samców bardzo często miała ciąże urojone. Za każdym razem likwidowałam gniazdo na etapie konstrukcji z siana, tylko dwa razy odbudowała gniazdo i zdarła z siebie futerko. W pozostałych przypadkach likwidacja gniazda była automatycnym końcem urojeń. Teraz kawaleria jest bez śliweczek od 5 tyg. oznaki kolejnej ciąży mieliśmy wczoraj wieczorem. Zabrałm siano powyciągane z paśnika a do jedzenia dałam świeże. Nie było więcej prób budowania gniazda.

Niektórzy zalecają zostawić samiczkę i gniazdo w spokoju na kilka dni. Ja usuwam gniazdo najpóźniej po kilku godz od jego powstania.
Jaki to ma wpływ na samiczkę? Moim zdaniem żadnego. Czy częściej ma urojenia? Nie wiem i myślę, że nikt obiektywnie i jednoznacznie nie odpowie na to pytanie.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2009, 18:07:56 pm »
mojej Afrus raz sianko p[olozylam w koncie i cos tam grerala chciala te sianko jakos powiesic na klatce zeby byl daszek z rolka papieru tez tak robila i pozniej siedziala tam ale daszku nie miala :D tyleczkiem do mnei neiodwrocila wtedy ale juz takiego czegos nie robi
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Lady Jo

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2009, 18:11:00 pm »
n niestety nie moge jej pozwolic siedziec w szafie, wsadzilam ja do klatki i sie troche uspokoila, poglaskalam ja troche dalam marchewe i jakos chyba mi wybaczyla ;)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2009, 21:27:45 pm »
Ja Kice brałam na zastrzyk hormonalny, na wyciszenie - też pomaga.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2009, 23:29:11 pm »
moja ma tule z szafy ze tak powiem znaczy za szata jest odstep bo tam sa rury i nei moge przesunac jej do konca i Afrus tam sobie nozki wyciagnie i lezy :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij


Lady Jo

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:20:54 pm »
moja sie uparla na maksa na szafe mam nadzieje ze sie zniecheci wkoncu :zdenerwowany

żukosoczek

  • Gość
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2009, 19:58:18 pm »
Moj krolik jak pojechal na "wakacje" do babci (mojej, nie jego  :P ) to wlazil na kanape pod koc i skubal sobie futro z "kołnieżyka"... To wygladalo, jakby sobie robil gniazdo, ale on jest SAMCEM!!!! Kiedys w klatce tez sobie robil - z futra i z sianka... Czy to jest normalne ??  !!

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Budowanie gniazda ???
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 16, 2009, 21:29:02 pm »
a skąd masz pewność, że jest samcem? z tego co piszesz wynika, że płeć mu się zmieniła :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey