Autor Wątek: kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego  (Przeczytany 11605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zosiaa1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Kobieta
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2009, 18:26:56 pm »
Słoooodziak.  :*  :*  ucałuj i wypieść ode mnie.
Moja Józia była tak samo mała, o ile nie mniejsza. Poszłam z nią do weta po niecałym tygodniu, mówił że ma wtedy 4 tygodnie, więc biorąc ją ze sklepu miała może 2-3 tygodni..
ale teraz byłam też w tym sklepie zoologicznym, i tam było 8 maleńkich króliczków (baranki, miniaturki zwykłe, i rexy).
Biedne...  :buu

bym wzięła któregoś, ale rodzice sie nie zgadzają...  :icon_confused
Józiek, moja miłości <3

Galeria z nowymi zdjęciami :)

Offline hugok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 530
    • http://hugok.pl.tl/
  • Lokalizacja: Łaziska Górne
  • Moje króliki: Zorza :) ....i za tęczowym mostem Edzio (*)
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2009, 13:04:50 pm »
Oj jak dobrze, ze znalazł nowy dom :)
życzę mu duzo pieszczot i zdrówka :DD

Ja to dokąd mam królasa i zaczełam tu zaglądac to jak jestem w zoologicznym ogladam czy uszolki i inne zwierzaki mają sie dobrze... na szczęście nie było sie do czego doczepić, w porównaniu z Edkiem jak go kupiłam to w tych sklepach sa "smoki" ;P
Zorza <3 => http://forum.kroliki.net/index.php?topic=18174.new#new

I Edzio (*) => http://hugok.pl.tl/GaLeRiA/kat-20.htm

I moja ulubiona "złota myśl":
"Czy przydarzyło się to, czy tez nie; tego nie wiem, jeśli jednak rozważyć te sprawę dogłębnie wszystko staje się prawdą"
Czarny Łoś

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2009, 17:39:06 pm »
No u nas tego już za wiele, Pupili otwierają coraz więcej . W jednym z nowo otwartych do tej pory nie widziałam zwierzątek oprócz myszek. Do dziś - jest pełno króliczków w tym jeden maluteńki. Ale widać, że ma się raczej dobrze.  Choć niemam tuszu w nieszczęsnej drukarce to zgram bannery na płytkę albo poproszę,aby w sklepie weszli na stronę SPK i muszę koniecznie porozwieszać informatory. W Rybniku się już zgodzili na przyklekenie na szybie, zobaczymy jak będzie u mnie w mieście, myślicie, że niektórzy się mogą nie zgodzić? Np bo szyba się ubrudzi ? Jakich argumentów można użyć ??
SylwiaG

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:41:53 pm »
Sylwia wystarczy argument "Nie, bo nie" Szyba to ich własność i się nie zgadzają. A wiadomo, ze gdy zawieszą, to sprzedadzą mniej króliczków...



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Yuuki

  • Gość
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 24, 2009, 20:54:46 pm »
Ja ostatnio byłam w zoologicznym Kakadu, to jak poszłam zobaczyć króle, to wszystkie takie malutkie, normalnie w rękach się mieszczą xD Jeszcze wcześniej widziałam prawdopodobnie chorego królika. Ciekawe co z nim zrobili :bejzbol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:14:21 pm »
jpuasz, hmm.. To bannery o uświadamianiu ludzi więc jak się nie zgodzą bde się kłócić  :DD
SylwiaG

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:58:20 pm »
sylwiaG, jednym argumentem, może nie do końca trafnym może być to, że ludzi zaciekawi np mocno pomarańczowy plakat na ich szybie, a e polacy sa narodem ciekawskich - zechcą zerknąć co tam jest napisane i podejdą, żeby przeczytać, a po przeczytaniu zaciekawi ich np jakiś słodziak za szybą i wejdą aby go obejrzeć, albo poprostu - przy okazji że już soją przed, wejdą do itp.

Nie wiem, może to też podziała, gdyby to nieco rozwinąć ?

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 5:26 pm ]
Dziewczyny ten króliczek z 1 strony jest o wiele większy od tego, którego ja wzięłam teraz z zoologicznego  :wow  :wow  :wow  :wow

To ile ma ten, którego mamy w domu ??
Rany...
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2009, 19:53:16 pm »
Dziś w Rybniku byląm po sianko.. Za szybką, duży króliczek, ogonek podniesiony(na pewno ma rujkę) Oczy jak orbity, wystraszony, skulony :buu  Odrazu wiedziałam , że ktoś go oddał, zapytaląm sprzedawczyń i faktycznie...  Pani która go kupila, ponoc dawała mu slodycze , chleb, królik zachorowal i oddałą go do zoologa, jest szary, kochany, ale taki bidulek, boże serce pęka ...
SylwiaG

oluskaa92

  • Gość
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 14, 2009, 11:32:19 am »
Byłam wczoraj w zoologicznym u mnie w miescie . Jak zawsze sprawdziłam czy króliczki maja sie dobrze . Zobaczyłam w klatce 70cm  5 malutkich króliczków i ze 3 świnki morskie :wow  .W klatce miały wyłozone sianko,brak miseczki z woda i poidełka,zero jedzenia tylko rzuconą bułkę. :bejzbol Biedne zwierzaczki ...króliczki lezały"przytulone" ze świnkami .. Widok straszny ... Na moje oko mialy ze 4 tygodnie ...Dziewczyny powiedzcie mi ... co ja mogę zrobić dla tych biednych króliczkow i świnek ?  :(  :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 14, 2009, 11:47:37 am »
Zawezwać Powiatowego Inspektora Weterynarii. Broń boże nie kupować zwierząt. Możesz wydrukować ulotki SPK i zostawić sprzedawcy - może zechce zerknąć.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

oluskaa92

  • Gość
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 14, 2009, 11:56:03 am »
Dzięki bosniak . Tak zrobię.

Shell

  • Gość
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 14, 2009, 12:43:46 pm »
U nas w Opolu w sklepach króliczki też są macipeńkie.  :( Nie wiem ile mogą mieć ale mieszczą się na dłoni czasami. W REAL jest sklep (bardzo niemiła obsługa) i tam zawsze mają grono malutkich królisi, przy CH.Karolinka otworzyli mega wielki market zoologiczny, tam króliczki też małe ale mają dobre warunki. Wielki akwarystyczny wybieg z brykietem drzewnym. Ja mojego maluszka odebrałam w wieku 4 miesięcy i przy tych maleństwach wygląda jak smok.  :oh:

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 14, 2009, 21:15:24 pm »
To jaki wiek tam mają?


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2009, 20:01:38 pm »
u Mnie w Zoologicznym króliki brane są od 1 miesiąca życia. Po mojej ostatniej awanturze boją się , że przyjdę sprawdzić czy żyją w dobrych warunkach. Od tamtej chwili mają w zoolo same granulaty dobrej jakości , wszystkie rodzaje siana , żwirek pinio i inne drewniane oraz transporterki i szelki  :lol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 15, 2009, 21:20:18 pm »
Tzn jaką awanturę zrobiłaś ?? Ze co ?Ze za młode, czy że złe warunki ?
SylwiaG

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2009, 14:35:06 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Tzn jaką awanturę zrobiłaś ?? Ze co ?Ze za młode, czy że złe warunki ?

Awantura dotyczyła trzymania królików w akwarium ,  w trocinach , z kolbami , mieszankami i dropsami. Króliki miały chyba wtedy z 3 tygodnie. Teraz przychodzę i sama opiekuję sie zajączkami , oczywiście dostaję na wyposażenie i nakarmienie ich od zoologicznego. Króliki karmione są sianem z różnymi ziołami itd , granulatem i suszonymi owocami i warzywami.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
kolejne maleństwo ze sklepu zoologicznego
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 21, 2009, 14:41:08 pm »
Ja dziś znów zostałam zaskoczona ..  W varefour są 2 malce i przysięgam wam, ze w zyciu takich maluchów nie widziałam. DO tej pory myślałam,że widzę maleństwa ale dziś ..  :wow  Przeprowadziłąm rozmowę ze sprzedawczyniami i jedna stwoerdziłą ze po zobaczeniu króliczka także uznała ze jest za młody , ale hodowca takie dawał ...  Uwierzcie mi,że one ledwo co mają otwarte oczka,  mają takie malutkie szpareczki tylko .. porozmawiałam trochę z bardzo miłmi paniami i tyle :( Jeśli starczy tuszu to wydrukuję ARumbruka i zawiozę ...  I poproszę,aby dały im sianko , bo jeden wcinał mieszankę.  :(  :(

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 10:49 am ]
Zaniosłąm Historię Rumburaczka i poprosilam,aby dali mu sianko-nie wiem czy to zrobia bo pani pytala,czy im nie zaszkodzi - taka jest wiedza pan z zoologów, a mioże by zformuować jakas wiedzę pozbierac, jak powinny się opiekować zoologi maluszkami ...  :&gt;
SylwiaG