Autor Wątek: Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem  (Przeczytany 71565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2009, 16:35:26 pm »
A moze konsultacja telefoniczna?
SPK ma zaprzyjaźnionych wetów, można porozmawiać, wysłać mailem zdjęcia...

Nuna

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 20, 2009, 16:55:12 pm »
Baytril jest ok. podaje sie go przy E.C na przyklad. METOCLOPRAMID stosuje sie przy zaburzeniach ukl. pokarmowego.
Zrob uszakowi podest zeby sie nie kaleczyl, moga to byc np.ksiazki owiniete w recznik czy przykryte kocykiem.
Co do suszek to ja tez nie jestem zwolenniczka , swieze ma wiecej zalet.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2009, 17:32:03 pm »
Nuna,  kiedy w Brynowie polecają je dawać. Kiedy zajechałam do babci Grzywa(opiekowała się nim) w klatce zastalam chleb i mieszankę, kupiłam cykorię koper bazylię dla czrka ale chyba wcześniej tego nie dostawał więc dzis podałam mu koperek i 2 listki bazyli, daje tez liście kalarepy, Czarusiowi nie pracują jelita, bobeczki to zrobil naprawdę miniatureczkowe ... Kiwi dzisiaj w sklepie nigdzie nie było, poszukam jutro. zrobiłam mu już podest. Biedak a tez uszkodzoną przednią łapkę  trzyma ją w powietrzu, nie umie się umyć...:(
 agatha,  zrobić zdjęcie tych łapek i gdzie to wysłać ?? on ma bołe nóżki i tam gdzie stoi tez i rany porobione, siusia pod siebie i kupke też(to nie mona nazwać kupką) ręczniki będę wymieniać.
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:05:08 pm »
Moze sprobuj z siemieniem i pasta na odklaczanie, suszki przy problemach z brzuszkiem jak najbardziej wskazane, sorry nie doczytalam. Mozesz mu dac krople oleju parafinowego do pyszczka lub na listek , ktory zechce zjesc.
Kurcze kiepska sytuacja, trzymam kciuki, a jak masz bepanthen masc lub masc nagietkowa to posmaruj mu nozki tam gdzie ma ranki.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 21, 2009, 09:13:24 am »
Nuna,  Czaruś wczoraj dostał koper, duuuuuuuuużo pije(przedtem miał poidło dalam mu do miseczki) cykori nie chce jeszcze, je sianko, przez noc zrobił parę większysz niz wczoraj  bobków , niestety wczoraj w nocy był taki słaby ze go przewalało na boczek :(i już tylk leżał, ale dziś znów troszkę nabrał sił(oby) za niedługo znów jade z nim na ten zastrzyk (zas wet bedzie gadał ze złe leki) Mam tribiotic ale to chyb nie jest na otwarte rany. Maści nagietkowej nie mam ale kupię w takim razie. Dziękuję

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 12:21 pm ]
już po zastrzyku.. na nózkach miał kupki, zdjęłam je, i nózki pozmarowałąm maścią z nagietka tak jak Nuna radziłaś . Ma ranki i gołe nóżki, w dodatku przednia jedna łapka , pa powykrzywiane pazurki i tez trochę czerwona, bez sierści . WYgląda źle, w dodatku mały stara się na niej nie stawać, nie wiem , może go boli, ciągle tam ja myje i przy tym popiskuje :(  w sumie zostaje mu jedna zdrowa lapka  :buu

[ Dodano: Wto Lip 21, 2009 12:39 pm ]
poza tym to Susek czuje Czarka i mnie atakuje , napada na nogi , na Tolusia tez napada, bo jak ja go dotknę to przenoszę zapachy .. ;/
SylwiaG

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2009, 13:09:30 pm »
Zobacz co ma z tą przednią łapką, czy jest opuchnięta, może coś jest z pazurkami? Może źle skoczył i sobie nadwyrężył czy cos. Maść nagietkowa jak najbardziej. Może mogłabyś mu uszyć jakieś butki jeśli rany nie są otwarte, żeby więcej mu się nie pogarszało? Ja zawsze jesli cos sie dzieje kontaktuje sie mailowo z Panią Mileną Wojtyś-Gajda - zawsze odpisuje. Może spróbujesz do niej napisać co by radziła. Zawsze możesz idąc do swojego weta podsunąc mu pomysł opieki.

Przeczytałam jeszcze raz cały wątek od początku. Zaniepokoiło mnie jedno - Grzyw pisał o huku w klatce po którym wszystko się zaczęło. Moze królik upadł jakos niefortunnie, albo coś spadło na niego (chociaż mało prawdopodobne jak był w klatce - już sama nie wiem), dlatego ma problem ze skokami. Może ma jakiś nerw uszodzony albo cos.. Pisał tylko o rtg nóżki jedej, a co z rtg całego ciała?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:17:53 pm »
Amy,  chciałabym wysłąć zdjęcia ale mam nowy telefon i nie umiem go zaktualizować:( , przednia łapka wygląda .. źle, spód bez sierści a srodkowy paluch wywinięty do góry, cialko jest zaczerwienione, a Czarek ciągle tam coś grzebie liże gryzie.
Czemu tak ma to nie wiem, ja wzięłam oiekę nad nim w tym tygodniu, w sobotę pojadę z nim do Brynowa, niech zrobią mu potrzebne badania i na razie tyle mogę zrobić chyba. Dzięki za namiary
SylwiaG

Aneczka

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:46:07 pm »
sylwiaG, skontaktuj się najpierw z kilinika, bo dr Rybicki był w tą sobotę, to nie wiem czy w następną będzie.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 21, 2009, 20:34:57 pm »
Wyczytałam w karcie, ze na WCZORAJ miało byc podane dexasone ... powinnam jutro przy tych 2 zastrzykach poprosić weta zeby to tez podal ??
SylwiaG

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Czaruś
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:09:46 am »
Jeśli mogę  dołączyć , wydaje mi się ,żę mimo wszystko konieczne jest zrobienie  prześwietlenia całego krółiczka . Musi być ucisk na jakieś nerwy, dlatego nie może stawać na ńóżki. Poza tym świadczy o tym ,że ma je gołe, po prostu ztego też powodu ma słabe krążenie i ,,mdlenie " kończyn. To tak jak u człówieka drętwieja ręce albo nogi , staramy się je rozcierać. Królik wygryza sierść. Może mieć uraz kręgosłupa. Pisz co z małym , pomiziaj go od nas po uszkach delikatnie. Suszki  dawaj, nigdy nie zaszkodziły. Zresztą  ,żeby nabrał sił do walki z chorobą dawaj co lubi , ale sianka duuuużo.
Pisz jak najwięcej.

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 9:14 am ]
Sylwia G , jeszcze jedno. Bardzo delikatnie  zbadaj mu tę łapkę , najpierw zdrową , potem tę chorą , różnicę wyczujesz . Delikatnie też spróbuj  mu masować. Biedny mały-trzymam kciuki.
P.s. Czy lekarz dawał coś przeciwbólowego?

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:16:41 am »
Cytat: "sylwiaG"
przednia łapka wygląda .. źle, spód bez sierści a srodkowy paluch wywinięty do góry, cialko jest zaczerwienione, a Czarek ciągle tam coś grzebie liże gryzie.


Może ma ten palec złamany albo wstawiony? Wet mówił coś o tym palcu?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:01:29 pm »
Lekarz daje mu tylko te 2 zastrzyki, wet od nas mow ze tam są tez przeciwbólowe, ale czytalam na necie i chyba nie pisze o dzialaniu na ból,zaraz doczytam jeszcze ... Boję się mu masować, smaruję mu maścią to i tak z nim muszę walczyć a on i tak ma malutko siły a wyrywa się :(  On tylnie łapki powłuczy trochę  i tyłeczek, a przednią jedną trzyma do góry, jakby go bolała. Ma jedzonko, pić pije dużo. W nocy zrobil duuużo ceko  i parę zwykłych małych bobków. W sobotę jade z nim do Brynowa, jeśli bedą robić jakieś problemy to pojade też w poniedzialek. Tutaj są zdjęcia  
http://img11.imageshack.us/img11/3991/zdjcie0009resize.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/3492/zdjcie0010resize.jpg
http://img505.imageshack.us/img505/4505/zdjcie0011resize.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/5948/zdjcie0012resize.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/8674/zdjcie0014resize.jpg
Na zdjęciach widać tez przednią łapkę wykrzywione pazurki do góry, a miedzy środkowym jest przerwa jak u żabki i miedzy nim niema futerka . Zaóważyłam, że w skokach pod pazurkami tez zaczyna łysieć :(
SylwiaG

kasiagio

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:08:56 pm »
sylwiaG, o matko co do za biudul  :(  strasznie to wygląda :( Oby się wreszcie wyjaśniło co mu jest i był leczony no i wyzdrowiał !!  :przytul

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 22, 2009, 15:15:38 pm »
O matko. Może sierść na skokach wypada mu, bo nie może nimi dobrze ruszac. Mam nadzieję, że nie zrobią mu się odparzenia. Badałaś może reakcje na dotyk? Jeśli weżmiesz skoka jak masz go na kolanach to czy próbuje go zabrać, czy nie broni się przed chwyceniem?

Podeszwy skoków może mołabyć smarowac alantanem (wszakże stosowałam go na sobie, ale ma naprawde dobre działanie, chyba nawet lepsze niż maść nagietkowa), cena chyba jest porównywalna.

Postać: Maść: (2.0%) - tuba 30 g.
Skład: ALANTAN zawiera alantoinę.
Wskazania: Trudno gojące się rany, odleżyny, oparzenia, łuszczyca, przewlekły wyprysk, owrzodzenie podudzi na tle żylaków.
Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Działa keratolitycznie. W postaci maści może być stosowany na błony śluzowe. Hamuje utratę wilgoci przez błony śluzowe i naskórek.
Dawkowanie: Chorobowo zmienione miejsca smarować maścią 1-2 razy dziennie

Przedniej łapki nie widać za dobrze (a jedno zdjęcie mi się nie laduje), a co wet mówił o niej? Oglądał ją w ogole? Prawdopodobnie nie ma na niej siersci bo ja wygryzł, żeby dojść do bolącego miejsca. chociaz nie wiem, nie jestem specem.

Dostawał jakieś leki przeciw zapalne?

Będziesz robić rtg całego ciała? Może w tej innej miejscowości coś więcej zaradzą.

Współczuję stresu związanego z całą tą sytuacją.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 22, 2009, 17:15:13 pm »
Amy,  poczytaj cały watek, piszę jakie dostaje leki, innych nie dostaje, takie polecili dawać w Brynowie. Tutejszy wet -bez komentarza niedouczony cwaniak , skrytykował Brynów, nie zwrócił uwagi na łapki, mowił ze w tych lekach jest WSZYSTKO i nic więcej nie mam robić. Śmiechu warte,ale prawdziwe. Dostaje leki :
 Metoclopramid
Działanie:
Działa pobudzająco na perystaltykę żołądka, dwunastnicy i jelit, szczególnie jelita cienkiego, nie pobudzając jednocześnie błony śluzowej żołądka do wydzielania soku żołądkowego, enzymów trzustkowych i nie wpływając na inne funkcje przewodu pokarmowego. Metoklopramid poprawia łaknienie i działa przeciwwymiotnie, swoje działanie osiąga poprzez wpływ na układ nerwowy - ośrodkowe hamowanie działania dopaminy oraz obwodowe uczulenie receptorów muskarynowych na acetylocholinę.

Dostaje tez Baytril 2.5%  ale nie umiemm znaleść jak dokładnie działa pisze wszędzie że na zapalenie płuc... Wżadnym leku nie pisze ze jest przeciwbólowy więc nie wiem czemu wet tak powiedzial. Inna sprawa - nie mam podawać Lakcidu ???? Baytril to antybiotyk a Czarek w nocy zrobił uzo cekotrofów,więc może kupić i podawać ???

Przednia łapka też wygląda źle jak tam grzebie to ciągle coś chrumka a on popiskuje :( .  Jedziemy do brynowa w sobotę - tak powiem zeby zrobili rtg całego ciałka i zeby zobaczyli lapkę. Maść ALANTAN mam nawet, ale może jeszcze ktoś potwierdzi Twoją radę??Niechcę malutkiemu zaszkodzić.

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 5:18 pm ]
Baytril  jest na zakażenia bakteryjne narządów wewnętrznych i skóry, wyczytałam ... a gdzie te przeciwbólowe ..ohh.... zaraz jade z Czarkiem na zastrzyk to go zapytam
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 22, 2009, 17:21:27 pm »
Alantan moze byc . Ten  Metoklopramid ma tez dzialanie przeciwbolowe mimo, ze nie jest napisane w ulotce. Baytril to antybiotyk o szerokim zastosowaniu, normalnie powinnas podawac lakcid, ale nie wiem czy on sie nie bedzie klocil z tym
Metoclopramid o on tez dziala na ukl. pokarmowy. Pewnie dlatego wet odradzil.

nuka

  • Gość
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 22, 2009, 19:30:01 pm »
ja musialam podawać baytril uszakowi i jednocześnie lakcid. Jest tylko jedna złota reguła łączenia tych leków. Najpierw antybiotyk, a za co najmniej 3 godz. lakcid.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 22, 2009, 23:36:13 pm »
Wet powiedział,że Lakcid nie zaszkodzi i choć kuracja się juz konczy to jeszcze mu podam.
 Golą skórę posmarowalam maścią rumiankową , a ranki na stópkach alantanem. Przednią łapkę też alantanem ale Czarek oczywiście to zeżarł od razu zaczął lizać i chrumkać.
SylwiaG

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 23, 2009, 08:11:50 am »
Strasznie to wygląda, bidulek  :(
Nie umiem ci pomóc, ale nie sądzisz, że ta chorą łapkę trzeba by zabandażować, zeby mały nie musiał tam wylizywac i wyrywać?

Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Ratunku, coraz gorzej z łapkami/kręgosłupem
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 23, 2009, 09:44:04 am »
Rzeczywiscie w tych lekach co piszesz nie ma przeciwbolowego! Typowy przeciwbolowy dlo uszatych to Tolfedyne, Tolfine. Nie wiem jak z dawkowaniem, ale ja mam w domu na wszelki wypadek dla krolicy (1,2 kg) w strzykawce insulinowej 6 jednostek (6 units) - to jest od kroliczego weta wiec dawkowanie napewno wlasciwe.