Autor Wątek: Czy potrzebna sterylizacja?  (Przeczytany 3239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

megana88

  • Gość
Czy potrzebna sterylizacja?
« dnia: Maj 07, 2010, 08:34:17 am »
Piszę w sprawie Żako (królicy mojej siostry). Żako mieszka z szynszylem od 3 lata, nie była sterylizowana. Od dwóch dni ma dziwne napady, kopie w kuwecie bez żadnej przerwy przez całą noc. To już trzecia noc kiedy nie spałyśmy przez nią, jestem wykończona. Dziś siostra nie wytrzymała i o 1 w nocy i zabrałą kuwetę. Nic to nie dało, kopała dalej, tym razem w wykładzinie, którą mają wyłożoną na dnie klatki. Zrobiła się w nocy dość agresywna, rano jak gdyby nigdy nic znów była tym samym królikiem. Wszystko powtarza się w nocy, jak w zegarku.
Żako jest zamknięta w sobie, nieufna, może mieć cały dzień otwartą klatkę, a nie wyjdzie. Pogodziłyśmy się z tym, że jest "inna" i nie próbowałyśmy jej na siłę "uczłowieczać". Ale to już normalne nie jest, co może być przyczyną?

Mam nadzieję, że w miarę logicznie opisałam swój problem...

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 10:07:07 am »
powiem tak... Bisia też miała napady kopania... przekopywała kuwete tak że żwirek wylatywał... do tego ciąże urojone... zdecydowałam się na sterylkę... wet mi potem powiedziała że miała zmiany na jajnikach i to ją mogło "nakręcać" do  kopania... teraz też kopie ale dużo dużo mniej... przekopuje karton do zabawy a nie wszystko...

Nuna

  • Gość
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2010, 10:11:35 am »
Albo rujka i skoki hormonow albo zaczynaja sie zmiany w obrebie macicy, tfu, tfu przez lewe ramie, ale warto by zrobic USG .

megana88

  • Gość
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2010, 12:42:25 pm »
Byliśmy z Żako u doktora Krawczyka przy ostatniej wizycie z Karolcią. Zbadał Żako i stwierdził jedynie torbiel jakby na przedniej łapie no i krzywe zęby, ale reszta w porządku. Jak dziś będzie taka sama noc to chyba rzeczywiście coś jest nie tak. Ona nigdy się tak nie zachowywała, zawsze wystarczyło krzyknąć by przestała i już, a teraz istny szatan. Żako ma 3 lata.

nuka

  • Gość
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2010, 13:35:41 pm »
megana88, ja też podejrzewam to co Nuna   :bukiet napisała, zmiany w obrębie macicy. A to wymaga sterylki

megana88

  • Gość
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2010, 13:58:06 pm »
:( :( chyba te choróbska uwzięły się na nas :(

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Czy potrzebna sterylizacja?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2010, 18:12:21 pm »
U nas Jozia kopie w klatce najczesciej nad ranem. czesto tez wchodzi do klatki i zaczyna obgryzac prety. Mi sie wydaje, ze u niej jest to rodzaj zwrocenia na siebie uwagi. Kopanie jest tez pewnie czescie instynktu. Jednak u krolicy niesterylizowanej taka zmiana zachowania moze oznaczac, ze cos sie dzieje z hormonami. Tez spotkalam sie z opinia, ze to narosla lub jakies inne swinstwa np. na jajnikach moga powodowac zaburzenia hormonalne :(