Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 290899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 25, 2009, 00:04:42 am »
Jadwinia, dobrze, ale przeczytaj również nowy temat Gusi o CP.

Tam się wypowiedziałam opierając się na artykule o zatorze kliniki OAZA
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 25, 2009, 00:18:57 am »
nie wiem, być może przypadki zatoru po zjedzeniu CP łączy jakaś feralna partia produkcyjna, może to tylko zbieg okoliczności... mnie się to skojarzyło w pierwszej chwili z Greenies i napisałam o tym. po zjedzeniu Greenies też tylko niewielki odsetek psów musiał być operowany, co nie zmienia faktu, że jeden ze składników był niebezpieczny i groził powstaniem zatoru.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

alison1628

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 25, 2009, 03:06:55 am »
To jaki granulat teraz najlepszy dla uszatkow ?? Nibawem skonczy mi sie CC-jaki mam kupic. ??

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:31:17 am »
Zajrzałam  na te stronę  przypadkiem i  przeczytałam uwagi o granulacie CUNI PRO  i zrozumiłam  teraz  dłaczego moja Kisusia ma ostatnio problemy  z  bobkami.  W zasadzie daję CUNI COMPLETTE   ale czasami , ,dla urozmaicenia  daje CP. Zauważyłam ,że bobki sa mniejsze  i często po południu robi ceko . Jest mniej ruchliwa. Daję jej  preparat osłonny  Pro Kolin+zamiast  lakcidu,który dla króliczków jest niewskazany i jej przechodziło. Z początku  myślalam, że to wina zieleninki ,tóra wprowadzam swojej Królównie , a której ona wczesniej  nie jadała. Teraz to jasne i k0ojarzę , że odkąd jej zaczęłam urozmaicać jedzenie CP zaczęły się kłopoty.  Nie byl to całkowity zator , bo Kicusia to przyklad klasycznego niejadka , ale teraz jej to wyszło na zdrowie.
 Przy okazji zapytam , w sklepie internetowym  animalia  pokazał się pokarm
    Cliffi Pippo Physiologic  -pokarm fizjologiczny dla królików  miniaturowycH     700g 15 zł
skład :proteiny 13%, tłuszcze 2,1%, błonnik 23,2%  popiół 9,6%
 Czy ktoś to stosowal i ma jakieś doświadczenie z tym związane. Chciałabym to kupić , żeby Kicusi poprawić apetyt. Co prawda to pokarm , ale składniki   interesujące. Albo proszę  o radę , jak poprawić apetyt niejadkowi.  Po ostatnim truciu kokcydii , apetyt jeszcze zmalał. Właściwie chętnie je tylko jabłka suszone Zuzali , ale tego akurat  nie dostaje dużo.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:36:40 am »
Cytat: "dori"
Co prawda to pokarm , ale składniki interesujące


A granulat to nie pokarm?

Produkt, o który pytasz, to granulat - uważam, że jest b. dobry. Moje króliki zjadły (na razie jedno opakowanie). Jest o nim mowa w temacie "Najlepsze granulaty na rynku".
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:54:06 am »
Wyraziłam się niejasno  . Oczywiście , że granulat  to pokarm.  Miałam na myśli karmę taką z ziarenkami ( która tez jest pokarmem ) . Ale teraz wiem ,że to granulat. Czy twoje króliki jadły to chętnie ?
  Co ja mówię , są przecież króliczki  głodomorki, które  wszystko jedzą chętnie i jest wtedy króliczek  baranek miniaturka 4,20 kg.
 Moja jest angora   , wczoraj podcięlam loki i wyszedł szczurek . Nic tylko płakać ;(  ;(
  i jeszcze  ręce załamywać.Nieba bym jej przychyliła żeby  poprawił się jej apetyt.
 Tak więc chętnie jadły?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:02:23 am »
Ja słysząłam od Animalii, że ogólnie nie ufają tej firmie i ten konkretny granulat sprowdzili na prośbę kupujących. Ponoć Clifii ma takie produkty jak kolby owocowe, które nie zaiwerają dosłownie żadnego owocu. Tak samo z warzywnymi i innymi produktami. Nie wiem jak to jest, mówię tylko co usłyszałam od Animalii (na targach ZooMarket w Warszawie).



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Nuna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:23:03 am »
Nie bronie granulatow bo jestem przekonana o ich szkodliwosci , ale wezcie tez poprawke, ze jest jesien i wszystkie krole linieja stad pewnie wiekszosc problemow.

Andzia;)

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:21:30 am »
ja moim krolikom daje vitapol moze i jest mieszanka ale moje kroliki nie maja nadwagi ani problemow z brzuszkiem robia normalne bobki, bardzo ja lubia bo sa w niej suszone ogorki banany i inne owoce i warzywa i nie chca jesc nic innego a ja ich zmuszac nie bede bo tak jak my naszym krolikom smakuje co innego a my tez nie jemy tych najzdrowszych rzeczy czasem kazdy ma ochote na cos slodkiego lub na pizze czy jakiegos fast fooda wiec chyba mozna od czasu do czasu dac naszym krolikom zaszalec i kupic im cos oprucz tych granulatow  przeciez to jest sama chemia (przynajmniej ja tak uwazam)

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:53:51 am »
"CLIFFI PIPPO PHYSIOLOGIC - pokarm fizjologiczny dla królików kompletna karma dla królików miniaturowych opracowana zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia zwierząt pastylki karmy zawierają trawy i ich kwiatostany z dużą ilością składników odżywczych karma zawiera także pietruszkę i bazylię, które dostarczają dużych ilości błonnika w postaci długich twardych włókien bogatych w krzemionkę zapewniającą prawidłowe ścieranie zębów i higienę jamy ustnej ze względu na specyficzne wymagania pokarmowe królików, karma PIPPO PHYSIOLOGIC zawiera niewielką ilość protein i skrobi wyciąg warzywny PHYTOCARE oraz specjalnie dobrane gatunki traw (phleum pratense) wspomagają perystaltykę jelit i umożliwiają utrzymanie właściwego składu jelitowej flory bakteryjnej

Materiał paszowy: suche trawy łąkowe, sucha trawa wiosenna (20%), sucha lucerna, bazylia, pietruszka, zmielone strąki Carob, fosforan dwuwapniowy, sól kuchenna, suche ekstrakty warzywne.

Zawartość w 1 kg produktu: Wit. A 12000 jedn. , Wit. D3 800 jedn. , Wit. E (alfa-tokoferol) - 15 mg.

Gwarantowana analiza: proteiny 13,4%, tłuszcze 2,1%, błonnik 23,2%, popiół 9,6%. "


To ich oferta http://www.zoobest.pl/_-_CLIFFI,798.html

Tak myślałam, ja raczej tego nie kupię.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:19:01 pm »
poslalam dzisiaj mojego ojca do Wolsztyna, by kupil granulat dla malej, bo w tym nieszczesnym zoologicznym, w ktorym wczoraj bylam nie bylo VL. i po prostu szok - ojciec wrocil ze zwyklym platikowym woreczkiem w ktorym byl granulat a la VL Cuni Indoor Nature. wytlumaczyl mi, ze mu kobieta w zoologicznym powiedziala, ze skonczyly im sie karmy w oryginalnych opakowaniach wiec mieli tylko w workah. gdy wzielam garstke tego niby VL w rece zbladlam. znalazlam tam m.in. popcornowaty ryz i... dropsa (nawet sama ugryzlam kawalek tego paskudztwa). no i co to niby bylo? czy VL prowadzi sprzedaz karm w workach? to bylo... dziwne. ktos to umie wytlumaczyc? ;/

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:36:23 pm »
no... wydaje mi sie że ta babka cie wprowadziła w błąd. idzi z tym pakudztwem do niej i wysyp jej to na ten jej głupi łeb :P  albo - jak wlisz, popros o zwrot kasy i idx gdzieś indziej kupić. może to była zwykła karma na wagę którą ci ta babka dała jako VL albo prawdziwe VL tylko że wspypało jej się tam z innych karm albo cos. Sama nie wiem. może poprostu idź gdzieś indziej i kup jej jedzenie.


Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:40:00 pm »
VERSELE LAGA - chyba nie prowadzą sprzedaży na wagę .. Jak jutro pojdziesz i zapytasz,czy to może jest alex to pewnie przytaknie ... To jest pewnie wszystko w jednym. :rotfl2
SylwiaG

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:44:32 pm »
jutro tam nie pojde, nie mieszkam w Wolsztynie. moj krolas wypial omyk na to "cos". w sumie bardzo mi przypomina Indoor'a - ma nawet te galazki Yuki czy czego tam. jak nie, to oddam ta karme tu na SPK, albo komus innemu zainteresowanemu tym "czyms". nie zawiera ona ziaren ani innych tego typu cudow niewidow.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:25:00 pm »
w zoologicznym na moim osiedlu też twierdzą że mają karmę VL na wagę i jest to karma podobna do produktów Vitapolu...choć mi trudno uwierzyć żeby ta firma psuła sobie reputację sprzedażą takich karm....
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:31:42 pm »
Fincia, nie ta karma bardzo przypomina VL i bylabym sklonna twierdzc (gdyby nie dropsy i ryz), ze to jest VL. Wzielam ja do reki - te granulki sa kropka w kropke jak te z Cuni Indoor no i ta Yuka. ale moj kicajec wie co dobre - nie chce tego do pyszolka wziac :/
mi sie osobiscie wydaje, ze moze przy transporcie im sie wysypalo i dlatego trafilo do wora, wraz z resztka jakiejs innej karmy. albo to po prostu bardzo dobra podrobka.

megana88

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:32:48 pm »
O ile mi wiadomo Versele Laga nie sprzedaje na wagę swoich produktów. Wiem, że Prestige można kupić na wagę, wcześniej kupowałam, bo wychodziło dużo taniej, ale karma zawsze była czysta i dodatkowo dołączano informację o dacie pakowania i że pakowano bez użycia tlenu.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:36:26 pm »
Fincia, nie ta karma bardzo przypomina VL i bylabym sklonna twierdzc (gdyby nie dropsy i ryz), ze to jest VL. Wzielam ja do reki - te granulki sa kropka w kropke jak te z Cuni Indoor no i ta Yuka. ale moj kicajec wie co dobre - nie chce tego do pyszolka wziac :/
mi sie osobiscie wydaje, ze moze przy transporcie im sie wysypalo i dlatego trafilo do wora, wraz z resztka jakiejs innej karmy. albo to po prostu bardzo dobra podrobka.

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:42:08 pm »
hmmm to jeszcze cos innego dziwna sprawa...
ja dla pewności zawsze kupuję w oryginalnych opakowaniach tak dla pewności
miguelle mądry uszak wie co dobre ;)
z tym transportem możliwe ale i tak nie warto ryzykować
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:45:17 pm »



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)