Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 290877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 06, 2009, 13:54:48 pm »
MAS dziewczyny już wczesniej pisały, że CP to dwie połączone ze sobą duże pałeczki CD. PRzynajmniej taki jest wygląd. A jak jest ze "smakiem" to nie wiem :P



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 06, 2009, 19:22:05 pm »
Cytat: "jpuasz"
CP to dwie połączone ze sobą duże pałeczki CD

Ale połączone na długość czy jeszcze grubsze?

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 06, 2009, 19:59:59 pm »
oj tego nie powiem, bo CD nigdy na oczy nie widziałam. Tzn połączone w sensie że dwie pałeczki obok siebie a nie że 2 razy dłuższa pałeczka. Czy jest grubsze to nie wiem. Pisałam tylko co dziewczyny wczesniej pisały :) ZMierzyłam i szerokość w węższym miejscu ma 5mm a w szerszym miejscu 9mm-1cm :P A długość to róznie :) od 1 do 2,5 cm.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 06, 2009, 20:08:45 pm »
To Dżekula nie będzie tego jadł w całości. On cieniutkie wałeczki wsuwa, nawet jak są dłuuugie a grubsze mu skruszam, wszystko przez te siekacze, każdy rośnie w inną stronę :zdenerwowany

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 18, 2009, 22:14:20 pm »
Czy Wasze króliki nie miały żadnych problemów z perystaltyką jelit po przestawieniu z poprzedniego VL (duo cuni) na to nowe? ;/ Dzisiaj udałam się do weta, ponieważ Misia odmówiła spożywania granulatu (przestawiłam je ok 2-3 tyg temu). Wyczuwalna plastyczna masa - kula włosów. :/ Wzięłam do kontroli moje dwie pozostałe pociechy i co się okazało? Że Bezkitek ma gigantyczną kule :( Psota mniejszą. Nigdy nie miałam z tym problemów i teraz nagle i to x 3 ? Stąd moje pytanie o karmę ;( Strasznie się martwię zwłaszcza o Bezkitka, bo jego brzuszek jest cały napięty jakby miał tam jakąś cegiełkę :(( Nie wiem jak ja mogłam się nie zorientować wcześniej.
Pozdrawiam,Gunia

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 1:13 pm ]
Nikt nic nie wie? Wydawalo mi się, że jeżeli coś jest nie tak z karmą, to jest to dość poważny problem...

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 21, 2009, 19:08:21 pm »
Nasza mała ma kilka granulatów, ale ten wcina jak głodne psy i koty z reklam tv :)

Tak więc My możemy polecić, poza tym, muszę przyznać, że podoba mi się ten zapach :) Ale tego chyba nie powinnam pisać  :nie_powiem
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 22, 2009, 07:49:18 am »
Cytat: "jpuasz"
. A jak jest ze "smakiem" to nie wiem :P


ja przegryzłam granulat CP, bo chciałam sprawdzic jak twardy jest  :lol bo zaciekawiło mnie dlaczego Zorrus inaczej wcina CP , a inaczej pozostałe, tzn, pozostałe zjada prosto z miski, a CP bierze do pyska, zostawia na podłodze i wcina kawałek po kawałku. Myslałam, ze to moze dlatego, ze sa twarde i wymaga duzo wysiłu fizycznego
o dziwo bez problemu przegryzłam na pół  :rotfl2
nie czułam smaku, nic a nic,  być może miałam wtedy chwilowe zaburzenie zmysłu smaku i węchu...  :diabelek

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 22, 2009, 10:52:05 am »
Cytat: "Kitty27"
bo zaciekawiło mnie dlaczego Zorrus inaczej wcina CP , a inaczej pozostałe, tzn, pozostałe zjada prosto z miski, a CP bierze do pyska, zostawia na podłodze i wcina kawałek po kawałku.

Zauwazyłam to samo, ale nie wiem czemu tak jest :) Może przez to, że te pałeczki są połączone i większe??



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 22, 2009, 12:59:17 pm »
Cytat: "jpuasz"
Cytat: "Kitty27"
bo zaciekawiło mnie dlaczego Zorrus inaczej wcina CP , a inaczej pozostałe, tzn, pozostałe zjada prosto z miski, a CP bierze do pyska, zostawia na podłodze i wcina kawałek po kawałku.

Zauwazyłam to samo, ale nie wiem czemu tak jest :) Może przez to, że te pałeczki są połączone i większe??


całkiem możliwe, tylko ciekawa jestem czemu nie z miski jak te inne granulaty  :hmmm
ale co tam, niech robi jak mu się podoba  :lol

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 24, 2009, 14:59:22 pm »
No z tym granulatem dziwna sprawa.Dwa tygodnie temu skończył mi się CD i przestawiłam DUszka na CP i od wczoraj wieczorem przestał jeść,dużo pił.Rano umówiłam się z króliczym(mniej więcej) wet na wizytę,ale po dyżurze pojechał do domu mimo,że miał czekać(podobno zmęczony),więc muszę jeszcze raz jechać popołudniu.Podejrzewam kulę włosową (dostawał pastę odkłaczającą,choć pluł nią na potęgę).Jadł wszystko to samo co pozostałe z wyjątkiem..granulatu (małzeństwo czuje się świetnie).Teraz wlałam na siłę do pysia 20 cm soczku dla niemowląt+ glukoza.Bobków rano wyciągnął sobie parę powiązanych z pupy i koniec. :hmmm

[

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:27:17 pm »
Ja się dziwię, że nie było żadnej reakcji na mój post ;| wszyscy się zachwycają tym granulatem a nikt się nie przejął tym, że ja moje króliki przez tydzień kurowałam żeby obyło się bez operacji ;|
HALO! Nie chce nikogo obrażać, ale zdziwiłam się, że na forum króliczym, gdzie wszyscy podobno dbają o swoje króliki, kupują im najlepsze (?) jedzenie nie wywołało burzy stwierdzenie, że coś jest nie tak z nowym granulatem? Leczę króliki u dr Wojtyś i kazała mi odstawić ten granulat i że problemy wzięły się na 99% od NOWEGO GRANULATU. Nikomu nie życzę, żeby jego pociechy miały to samo co moje.

Jeżeli już to moje dostawały 2x dziennie 1/8 Gaspridu i 1/2 lakcidu + ananas + olej parafiowy + masowanie brzucha.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:34:10 pm »
Gunia,  Może dlatego,że zbyt radykalnie wprowadziłaś granulat ??  Co tera podajesz??  Tzn co Pani Doktor kazała dawać do jdzenia ?
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:42:12 pm »
Gunia kazdy granulat to przereklamowany, tani pokarm nabijajacy kieszenie producentom.

Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:43:43 pm »
Cytat: "sylwiaG"
Gunia,  Może dlatego,że zbyt radykalnie wprowadziłaś granulat ??  Co tera podajesz??  Tzn co Pani Doktor kazała dawać do jdzenia ?


Nie był wprowadzony radykalnie. Z reszta przecież to podobno to samo, więc i tak nie powinno wywołać sensacji  :hmmm

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:10:22 pm »
Gunia - moejej małej nic nie jest po granulacie i widzę, że tyko Twoje królaski tak zareagowały, może mają uczulenie na jakiś składnik, albo coś gdzieś podgryzły?

Nie sugeruję nic złego, ale tyle królików już konsumuje ten granulat i nic się nie dzieje.

Życzę im szybciutkiego powrotu do zdrowia, ale w takim wypadku Pani doktor nie powinna zrobić jakiś badań w tym kierunku? trzerba znać przyczynę, ale faktyczną potwierdzającą np badaniami itp.

Jeżeli faktycznie to na ta karmę, tpo jest również dobra BEAPHARA o ile się nie mylę, zapytaj się doktor
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Gunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:34:38 pm »
A ta Bephara to jest granulat czy mieszanka?

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:40:21 pm »
Beaphar Care + granutat, Beaphar XtraVital mieszanka.Mój Duszek (post wyżej też ma zator).

Offline akasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:43:02 pm »
Beaphar produkuje zarówno mieszankę, jak i granulat. Mieszanka nazywa sie XtraVital, a granulat Care+ (z tym, że kosztuje on ok. 13 zł za 250 g, co może stanowić poważną przeszkodę).

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 24, 2009, 23:02:46 pm »
MI chodziło o granulat, no tak - nie wzięłam ceny pod uwagę  :oh:

[ Dodano: Czw Wrz 24, 2009 11:08 pm ]
Mojej kupowałam ten granulat po leczeniu, kupowałam też i sianko i suszki itp, więc nie zwróciłam uwagi na cenę :(
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 24, 2009, 23:22:08 pm »
Cytat: "realia"

Nie sugeruję nic złego, ale tyle królików już konsumuje ten granulat i nic się nie dzieje.


być może do czasu... na razie na forum są 2 przypadki zatoru po zmianie granulatu na CP. dla mnie to dużo i wstrzymam się z zakupem.
znany przysmak dla psów Greenies jest szeroko reklamowany i chętnie kupowany czworonogom, chociaż zdarzały się przypadki  grożącego śmiercią zatoru po jego spożyciu w przypadku braku interwencji chirurgicznej.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey