Autor Wątek: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.  (Przeczytany 289874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Baranek Mort

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Brak
  • Lokalizacja: Piła
  • Moje króliki: Mort Poziomka- króliczek baran
  • Za TM: Kochany chomiczek dżungarski Ziutek
Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #660 dnia: Maj 04, 2016, 21:09:33 pm »
Ostatnio po chorobie mój król przestał jeść swój granulat (dotychczas jadł Versele Lagę Complete Cuni Junior). Na razie karmimy go siankiem i dużą porcją warzyw, zieleniny (mlecz,trawa,itp.). Podjada też trochę owoców. Zastanawiam się nad Vitapolem - granulat ma całkiem dobry skład i fajnie wygląda. Jednak waham się, bo Vitapol dobrych opinii nie ma. A może znacie jakieś inny dobry pokarm dla uszatych?   :krolik :co_jest :bunny:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #661 dnia: Maj 04, 2016, 21:26:17 pm »
Baranku Mort, na forum jest sporo wątków o granulacie - proszę, przejrzyj je, bo Twój post je dubluje.
Vitapolu zdecydowanie nie polecamy, jest słabej jakości. Nie wiem, skąd myśl, że ma fajny skład?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Baranek Mort

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Brak
  • Lokalizacja: Piła
  • Moje króliki: Mort Poziomka- króliczek baran
  • Za TM: Kochany chomiczek dżungarski Ziutek
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #662 dnia: Maj 04, 2016, 22:13:58 pm »
Może i mój post dubluje, ale nie znalazłam nic ciekawego na temat wyboru granulatu. Nigdy nie przepadałam za Vitapolem, ale ma skład bardzo podobny do Versele Lagi. Przez brak granulatu bobki są mniejsze. A może udałoby się Morta przekonać,żeby powrócił do Lagi?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #663 dnia: Maj 04, 2016, 22:17:20 pm »
Przez brak granulatu bobki nie mogą być mniejsze. Przez granulat - owszem. Granulat tak naprawdę w ogóle nie jest potrzebny, jeśli królik je siano i suszki. Jeśli robi za małe bobki, to problem leży gdzie indziej. Pewnie chwilowo mniej je (siana), bo sie przestawia.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Rondel102

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #664 dnia: Maj 04, 2016, 23:53:48 pm »
Mniejsze bobki mogą być spowodowane 3 rzeczami :
-początkiem zatoru (wątpię żeby tak było w tym przypadku)
-bardziej mokrą dietą
-mniejszą ilością włókna
Jeśli już karmić królika zieleniną to wypadało by ograniczyć warzywa i owoce (praktycznie do minimum), króliki dziko żyjące nie jadają na co dzień warzyw i owoców, wykopią buraka albo marchewkę od czasu do czasu, za to trawki mają wszędzie pod dostatkiem. Granulaty ze zbożem m.in. Vitapol też odpadają a przy mokrej diecie to już kategorycznie.
Polecam sprawdzić inne granulaty z Versele Laga, każdy pachnie nieco inaczej (nawet bardzo nieco).
Przy karmieniu zielskiem on po prostu nie chce granulatu (tak coś przypuszczam), możesz go 1-2 dni "przesuszyć" (na sianie i Ladze i wodzie rzecz jasna) sama zobaczysz że się z miską i sianem przeprosi. Głodny królik i karton zje byle tylko się wypchać, co zresztą możesz mu dać w ramach suplementu (brązowe kartony, tutki po papierze toaletowym) a nóż mu się spodoba, to czyste włókno, nawet w pewnym sensie lepsze od siana ;)

 


« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 00:01:54 am wysłana przez Rondel102 »

Offline Baranek Mort

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Brak
  • Lokalizacja: Piła
  • Moje króliki: Mort Poziomka- króliczek baran
  • Za TM: Kochany chomiczek dżungarski Ziutek
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #665 dnia: Maj 05, 2016, 07:24:45 am »
Rondel102 na pewno spróbuję ;-)

Offline Rondel102

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
Odp: Jaki granulat polecacie?
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 05, 2016, 07:40:31 am »
Prawdziwe problemy zaczynają się w 2 przypadkach
-jeśli bobki są wyraźnie zdeformowane i większość ma różne rozmiary (powyżej 30% różnicy)
-jeśli rozmazują się po wzięciu w palce, mogą być wilgotne ale nie na tyle żeby nie dało się chwycić w palce
Dlatego jeśli są tylko mniejsze i tylko "wilgotne", taka dieta to takie bobki, ludzie też nie mają standaryzowanych stolców  :icon_mrgreen aczkolwiek po przekroczeniu pewnej nie pisanej normy zaczyna się choroba ;)


Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #667 dnia: Sierpień 18, 2016, 11:34:03 am »
Podczepię się do tematu ponieważ wybór granulatu jest dosyć problematycznym i frustrującym zajęciem. Królik za chwilę skończy 8 miesięcy i zastanawiamy się nad przejściem z Versele laga Complete Cuni Junior na coś innego. Myślałam nad Cuni Adult, ale jedni mówią, że dobry inni mówią, że zły więc już sama nie wiem. Z każdej firmy jest kilka rodzajów także można zgłupieć  :( Dałam rade przekopać się przez kilka stron postów o granulatu i nie daję już rady :)

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpień 18, 2016, 18:23:06 pm »
Cuni Adult jest OK. Moje jedzą i chyba im smakuje. Czasem robię im mieszankę wielu rodzajów granulatów, zawsze zwracam uwagę na to aby nie miały w składzie zbóż i miały jak najwięcej włókna. Moje jedzą tylko raz dziennie po pare pałeczek - jako dodatek. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpień 18, 2016, 18:32:00 pm »
Cuni Adult jest OK. Moje jedzą i chyba im smakuje. Czasem robię im mieszankę wielu rodzajów granulatów, zawsze zwracam uwagę na to aby nie miały w składzie zbóż i miały jak najwięcej włókna. Moje jedzą tylko raz dziennie po pare pałeczek - jako dodatek.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zamówiliśmy z moim narzeczonym właśnie Adult, ale chciałabym jeszcze zapytać o granulat z firmy Beaphar Nature Rabbit też często jest polecany i chciałabym się upewnić ponieważ cena jego jest o wiele niższa od VL, a i wydaje mi się, że włókna ma więcej bo chyba 24 %. Cuni Junior jest do 8 miesięcy tak pisze producent na opakowaniu, a Beaphr dla Juniora jest do 10 miesiąca i to zaważyło na wyborze ponieważ staramy się o adopcje 2 latka z Uszakowa więc Adult jadł by on i nasza młoda. Ogólnie to myślałam żeby młodą odstawić od granulatu bo chyba więcej siana zjada jak nie dostaje na śniadanie granulek, ale trochę się boję bo jednak ma on jakiś podstawowy poziom witaminowy, który dopełniamy zielonym i świeżymi warzywami.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 18, 2016, 19:37:31 pm »
Żywienie bezgranulatowe jest możliwe. Granulat nie jest niezbędny do życia uszakowi. Moje żrą - bo lubią, ale tak jak pisałam po 5 pałek na łebek dziennie, głównie w okolicach 4 rano hehe aby przestały szaleć, gryźć wszystkiego i rzucać michami...  :oh: Terrorystyczne gady...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 18, 2016, 19:58:48 pm »
Moja ostatnio nad ranem rzuca pieńkiem z tivo po ścianach kojca  :DD A tak z ciekawości zapytam jeżeli odstawia się granulat to skąd wiedzieć ile i czego podawać aby zapewnić królikowi odpowiednią ilość witamin i minerałów ? Chodzi mi o zielone i warzywa. Nasza np. dostaje dziennie liść cykorii jak jest większy albo dwa mniejsze , kilka gałązek kopru albo pietruchy, seler naciowy albo marchewkę, plasterek zielonego ogórka albo pasek pomidorka do tego michę różnych ziół suszonych.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 18, 2016, 21:42:22 pm »
Beaphar Nature to dobry granulat, lepszy w składzie niż Cuni Adult. Problem w tym, że wiele uszaków za nim nie przepada - ale spróbuj! Jak nie dostanie nic innego, to zje ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 18, 2016, 21:52:33 pm »
Kupiliśmy już Adulta 1,75 kg :/ Chociaż jak pojawi się druga para uszu to zniknie szybciej niż przy jednym więc kupimy później na spróbowanie małą paczkę tego drugiego  :DD Tak dla pewności spytam czy to ten z linku ? http://hipcio.sklep.pl/produkt/beaphar-nature-rabbit-125kg . Zastanawia mnie cena bo Beaphar 3kg to cena i tak niższa niż Cuni Adult o wadze 1,75 różnica cenowa tylko i wyłącznie zależna od marki ?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 19, 2016, 13:13:09 pm »
Cuni Adult teź jest dobry, a ten z linku to właśnie ten, o którym rozmawiałyśmy :)
Możesz kupić go od razu i podawać razem :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 19, 2016, 13:51:19 pm »
joac dzięki wielkie ! Jak tylko będziemy mieli możliwość finansowo to zakupimy ten na próbę również. Niestety zbliżają się kolejne królicze wydatki dlatego musimy zacisnąć pasa. A co powiecie o "smakowych" granulatach ? np. te dwa nie wiem co to jakieś takie " no name " dlatego pytam https://uszatkowo.pl/home/389-granulat-owocowy-6mm-aronia-porzeczka-dzika-roza-malina-jablko-100g-zielnik-szczesliwego-gryzonia.html oraz to https://uszatkowo.pl/smakolyki/263-granulki-pietruszkowe-300g-jr-farm.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 19, 2016, 16:25:42 pm »
Nie znam tego. Ale granulat z owoców mnie nie przekonuje :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Mili

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Moje króliki: Puszka
  • Za TM: Dante
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 19, 2016, 16:39:15 pm »
Początkowo myślałam, że super sprawa do kuli smakuli, ale jakieś to takie nieznane. Chociaż ten pietruszkowy to niby 100 % pietruszka, a i napisane JR Farm.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 19, 2016, 17:53:55 pm »
Ja po prostu powątpiewam, czy one to będą jadły :) Już lepiej do smakuli wkładać po prostu suszoną aronię, liofilizowanego ananasa etc. :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Zakroliczona Matylda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Moje króliki: Bunia
Odp: Tutaj zadajemy pytania odnośnie granulatów.
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 31, 2017, 00:17:21 am »
Te granulki pietruszkowe sa super, sprawdzone, moje zajadają je ze smakiem. Polecam :).